Някой излекувал ли е спазъм на пилора с хомеопатия?

  • 2 656
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 75
Хайде помагайте, моля! Има ли някой който е излекувал бебчето си от спазъм на пилора с хомеопатични лекарства?

# 1
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Хайде помагайте, моля! Има ли някой който е излекувал бебчето си от спазъм на пилора с хомеопатични лекарства?

 Да, има хомеопатични лекарства за този проблем.  Peace

# 2
  • Мнения: 75
А да ми кажете кои са те? и дали случайно Nux vomica е сред тях?

# 3
  • Мнения: 4 414
лекарствата в Хомеопатията са индивидуални. изписват се след обстойно интервю от около 2 часа. лекарството, което ще помогне на моето дете, вероятно няма да помогне на твоето, дори да имат един и същ проблем. посетете истински хомеопат, ако ще се лекувате с хомеопатия.
успех!

# 4
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
А да ми кажете кои са те? и дали случайно Nux vomica е сред тях?

agneshka много точно Ви е отговорила.

 Все пак, за сведение, проверих в хомеопатичната си програма - там има много хомеопатични л-ва при този проблем, но  Nux vomica НЕ е сред тях!

# 5
  • Мнения: 75
А кои хомеопатични лекарства могат да се използват в този случай. На моменти положението е натърпимо просто. Много го боли, присвива се, а лекарите казват само търпение и с времето ще утихнат нещата. Но аз не мога да чакам месец, два или година да мине.
Моля Aleksander ако може да помогне със съвет или с нещо друго.
Благодаря  Praynig

# 6
  • Мнения: 545
steliuha, не се връзвай на изтритите мсг-та.

# 7
  • Мнения: 1 559
Все пак, за сведение, проверих в хомеопатичната си програма - там има много хомеопатични л-ва при този проблем, но  Nux vomica НЕ е сред тях!

Александър, провери пак, ако обичаш. Колко много хомеопатични лекарства има - толкова много, че Нукс вомика не се забелязва сред тях?

steliuha, хомеопатията може да ти помогне. Но не предприемай самолечение, обърни се към хомеопат, който ще определи лекарството, подходящо за твоя случай. Успех!

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Все пак, за сведение, проверих в хомеопатичната си програма - там има много хомеопатични л-ва при този проблем, но  Nux vomica НЕ е сред тях!

Александър, провери пак, ако обичаш. Колко много хомеопатични лекарства има - толкова много, че Нукс вомика не се забелязва сред тях?

steliuha, хомеопатията може да ти помогне. Но не предприемай самолечение, обърни се към хомеопат, който ще определи лекарството, подходящо за твоя случай. Успех!

  Проверих и в деветте Реперториума с които разполагам, и открих само на едно место, в Реперториума на Zandvoort - но като спазъм на Пилора, а не като стеснение. На още две места го има но само като усещане за стеснение, което съвсем не означава че фактически има такова стеснение.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 559
Александър, steliuha пита именно за спазъм на пилора (справка - виж заглавието). Нукс вомика като стрихниново лекарство се свързва със спазматични процеси. Но се среща не само на сonvulsions, а и на constriction...Погледни дали го има при Фатак и при Мърфи, както и в конкордантната Материя Медика на Вермюлен. Среща се и при Бьорике и при Кент. Ами не мисля, че е уместно да се напише подчертано и удебелено, че нукс не е сред лекарствата при такива проблеми. Това би могло да е лекарството, което покрива и диагнозата (а би могло и да не е, разбира се, няма как да се прецени по нета).

Все пак най-важното, върху което би трябвало да акцентираме, не е дали нукс вомика присъства или не в рубриките за този проблем. А това, че дори и да не присъства, това би могло да е подходящото за определения случай лекарство.  Ако есенцията на лекарството обхваща централното нарушение и цялостната картината се покрива от него (с изключение на определен физически симптом), възможно е лекарството да е подходящо за определения случай в определения момент.

# 10
  • Мнения: 75
Благодаря на всички ви ......
Аз исках просто мнение, а то какво се получи!
И все пак имах нужда да чуя и други мнения, определено ми помогнахте Hug

Общи условия

Активация на акаунт