Загадка с проблема на Шкода Октавия Съни Тур?

  • 2 667
  • 6
  •   1
Отговори
  • Видин
  • Мнения: 168
Преди две седмици от "Шкода" се обадиха по телефона да ми кажат ,че всички коли от тази партида трябва да минат за проверка на ключалката на петата врата. ShockedЗачудих се  ,защото въпросната ключалака е без патрон и досега  не съм имала проблем .С бодър тон ми определиха час за днес в 8ч. Отидох ,вкараха колата в сервиз и прегледа бе извършен за близо час newsm78 и то на подемник #Crazy В сервизната книжка бе отбелязано единствено -сервизна акция .И досега се чудя ,защо една ключалка е проверявана на подемник newsm78 И досега не намирам отговор .
Има ли други от вас намерили отговор на това тъпо въпросче ,което все още ме гложди ?

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 914
Ами да беше си задала въпросчето в сервиза, не на нас  Mr. Green.

Може да има информация ,че въпросната партита дава  повреда,
затова да са я гледали.

# 2
  • Видин
  • Мнения: 168
Никой не ми отговори на въпроса в сервиза и затова питам дали има запознати със случея.Отговора беше "правим профилактика".Защото проблема според мен не в така наречената ключалака.

# 3
  • Мнения: 2 013
Не мога да ти помогна, но защо не потърсиш автомобилен форум.

# 4
  • Мнения: 274
Вероятно наистина проблема е бил само в ключалката. Защо са се забавили вече е друг въпрос (мога да ти дам хиляда примера за забавяне) Всеки автомобилен концерн допуска такива грешки. Пуска автомобила на пазара и в реалната употреба се оказва, че даден елемент от сглобката не функционира задоволително - сменят на цялата партида гаранционно преди да е дало дефект навсякъде, или пък е попаднала дефектна партида части ... същата операция. Не знам как е при Шкода, но е нормално като се прави нещо такова по автомобила, да се опише. Провери дали няма някакъв код или сигнатура след "сервизна операция". Защо колата ти е била на подемник? Ами действително е редно да направят профилактичен преглед на ходовата част и т.н след като е влязла вече в сервиза. Не се притеснявай, че някой може да направи нещо на колата ти ей така за удоволствие. В големите и фирмени сервизи се налага отговорността на ремонта. Т.е. ако автомобила е бил в сервиза и след това даде дефект вината е първо в монтьора и се търси отговорност от него! Пък и на тях толкова им е писнало да разглабят коли, че хич не им е било до упражнения Wink Дано съм се изразила разбрано и не останеш с грешно впечатление!
PS: сега ми хрумна, че проблема може да е бил в заключващата скоба, а не в самия механизъм на вратата. Ако въпросната скоба е монтирана от долната страна на задната престилка, то нормално е да вдигната автомобила, за да освободят механизма и да го подменят.

# 5
Привет,

Горд собственик съм на точно такава Шкода (комби) от малко повече от десет месеца. Досега не е дала проблем с блокировката и заключването на нито една врата - дано и занапред да е така. Но преди Октавията семейната кола беше VW Голф 4 и на него от време на време му отказваше ключалката на петата врата. Беж до Юнитрейд, на стенд я качиха, 25 минути по часовник и ми я върнаха оправена. Двете коли ползват една и съща платформа и механизми, затова ти пиша, но проблема е разрешим и поправим, още повече, че концернът-майка се грижи не само за VW и Ауди, но пази и Шкода и Сеат. Хубаво е, че са ти се обадили от ЕТ, чест им прави. Моята кола беше с дефектен съединител, смениха го за 24 часа и не писаха нищо в сервизната книжка - мисля че гаранционни ремонти не ги отбелязват подробно, само принудително извършените такива ( по вина на водача  Mr. Green или на някой заплес). Дано само за смяна на консумативи да влизаш оттук нататък в сервиза. Това е адреса на Шкода форума, заповядай при нас, помагаме, колкото можем, на всеки с проблем,.....а и сме готини.  Mr. Green http://www.skodaclub-bg.org/forum

# 6
  • Видин
  • Мнения: 168
Много благодаря ,ще се включа при вас Peace

Общи условия

Активация на акаунт