Съвет

  • 697
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте!Научих много от темите за коса и си записах мн маски за коса:)Та да си дойда на думата изправям си косата всеки ден почти и това много ми я гори,не искам да използвам кристали щот знам че са вредни предпазват ти до някое време косата...ама после започвали да разрушават косама и не искам да ги пробвам...правя си домашни маски за коса всеки път като се къпя/2пъти в седмица/ за да я подхраня до няква степен според вас това ще свърши ли работа или  не е хубаво толкова често да си правя маски за коса?

# 1
  • Мнения: 3 094
Маските са нещо прекрасно стига да се ползват правилно и да се използват за точния тип коса....А за изправянето - след почти всекидневното прилагане на това агресивно третиране - след няколко месеца космите ще се видоизменят поради изгарянето им....т.е ще стоят като съвсем, ама съвсем микро-накърдени. Опитай се да ползваш правилни шампоани, балсами, серуми, ампули стилизиращи продукти за да я изправяш веднъж седмично и прическата да ти издържи цялата седмица. Моята фризьорка ме прави така, че косата ми да запази изправянето си за цяла седмица и то така, че тя да не се омазни изобщо, а и да е лека и ефирна и до стои естествено. Много съм доволна тъй като не се товари и агресира косъма и скалпа.

# 2
# 3
  • Мнения: 1 800
Ако използваш правилните стайлинг продукти няма проблем за косата. Аз изправям моята от 5 години и никога не съм имала изгоряла коса. Не прави повече от веднъж в седмицата или на всеки 10 дни маски. Когато прекалим с тях ще имат обратния ефект-вместо да помагат на косата ще и вредат. Напр. ще изгуби обема си и т.н
Ето няколко неща, които могат да помогнат:

1. Вземи си по възможност професионални продукти. Хидратиращ шампоан и балсам. Има най- различни варианти-за гъсти коси, леки балсами, за третирани коси- осигури, че е точно за твоя вид коса. Балсама го слагай само от средата на косъма до края му, корените нямат нужда от него и пада обема, ако сложим там.

2. Вземи си продукт за косата, който освен да е стайлинг , да предпазва косата от термична обработка.  Пример:

http://www.drugstore.com/qxp92373_333181_sespider/tigi/control_freak_serum_3.htm

Нанася го преди издухването на косата.

3. Опитвай се да не изправяш косата повече от 3 дни в седницата. В момента са актуални леко небрежните прически.

4. Ходи на фризьор за обиране на връхчетата поне на всеки 3 месеца. Това ще помогне за доброто състояние на косата. Сега има страхотни техники на постригване, така че да не ти отнема много време за поддръжка. Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Аз не вярвам, че който и да е продукт би те предпазил напълно от вредното влияние на горещата преса...според мен разреди максимално манипулациите...
и съм абсолютно съгласна с Bastet ...ако не можеш изобщо да не я изправяш пробвай да се изправяш веднъж седмично със сешоар при фризьор Peace
...но от опит знам, че много горещите неща вредят на косата  Crazy

# 5
  • Мнения: 2 047
  Преса  почти всеки ден  newsm78 това е за притеснение, не толкова маските.

# 6
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И мен ежедневното използване на преса ме притесни.

Общи условия

Активация на акаунт