10 години

  • 4 651
  • 75
  •   1
Отговори

Анкета

Вярвате ли?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 24 дек 2007, 09:33

  • София
  • Мнения: 4 423
Имам въпрос - ако някой ви каже, че има брак от 10 години и не е изневерявал никога, че секса с партньора е всеки път различен и страхотен както в началото, че никога не е пожелавал друг човек, ще повярвате ли?
Ако да - защо?
Ако не - защо?

# 1
  • Мнения: 431
Да, ще повярвам. Десет години не ми се виждат толкова много. Мисля, че големите сътресения настъпват с приближаването на 40-те на партньорите. Децата са готови да отлетят, материалното е позакрепено, идва времето на последния шанс за онези трепети. Средностатистически погледнато.

# 2
  • Мнения: 803
Не бих повярвала. Може никога да не са си изневерявали, но съм 100% убедена, че поне веднъж всеки един от партньорите е пофлиртувал или най-малкото му се е искало. Не живеем на самотен остров и постоянно се срещаме с нови хора - било на работа, било в обща компания, на почивка и т.н. Нормално е, някой да ни направи по-силно впечатление, да се открои. Но това не значи, че автоматично си представяме как изневеряваме с този човек. Може да го пожелаем за момент, но това не значи, че ще прекрачим границата или, че ще кръшнем.
10 години са си дълъг период от време - няма как да не се затъне в битовизми, да не се потопим в сигурността, която изпитваме от съвместното съжителство/брак. Не мога да си представя, че всяка вечер в продължение на десет години, участваме в някакви неповторими, уникални секс подвизи.
Хора сме, което значи, че се поддаваме на изкушения - било само мисловно, било в реалността. Важното е, сами за себе си да определим границите и да не си позволяваме да нараним или унижим по някакъв начин човека до нас.

# 3
  • Мнения: 483
От 10 год имам брак, и никога не съм изневерявала, нито пък мъжът ми на мен. Не съм имала влечение към никой друг, мъжът ми също не е давал индикации за подобни работи, но за него не мога да гарантирам естествено Mr. Green Секса с него определено става все по-добър!
За сметка на това съм свидетел на купища изневери сред приятели, и е грозно, и е гадно, и не може да се скрие Confused
Така че, щом ние сме така има и други.
Да, вярвам.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Да, бих повярвала. Вярвам в голямата любов и не си падам по разнообразието на всяка цена (в смисъл може да е по-тъп, но да е чужд и такива глупости). Аз не съм пожелавала друг - обичам си моя мъж и не се заглеждам встрани, като кон с капаци съм в това отношение Laughing И след 10 години пак така ще разсъждавам.

# 5
  • Мнения: 3 459
Да, бих повярвала. Вярвам в голямата любов и не си падам по разнообразието на всяка цена (в смисъл може да е по-тъп, но да е чужд и такива глупости). Аз не съм пожелавала друг - обичам си моя мъж и не се заглеждам встрани, като кон с капаци съм в това отношение Laughing И след 10 години пак така ще разсъждавам.
Абсолютно  Peace

# 6
  • на майната си
  • Мнения: 424
Да, бих повярвала. Имам почти толкова годишен брак - преди него във връзките си не бях светица, дори и с хората които обичах, може би най-вече с тях, но имам принципи и мнооого държа на тях. Принципи свързани със семейството. Не смея да твърдя, че на мен никога няма да ми се случи, но поне знам че няма да е за да се разнообразя и бих постъпила честно.
Струва ми се, че прекалено се хиперболизира ролята на секса в дългия семеен живот. Мисля че идва момент, в който не е толкова важна честотата, а по-скоро качеството, а и има далеч по-важни и стойностни неща, които крепят една връзка. Ако мойта се държи само на секса, не бих я възприела сериозно.

# 7
  • Мнения: 1 044
На 27.10.2007 г., тази събота имаме годишнина от свадбата, която се състоя преди 10 години, на 27.10.1997 г.
През този десетгодишен период, аз завърших образованието си, ходих на езикови курсове, търсих работа, намерих такава, отдадох й се с хъс и желание, както се прави на първото работно място, после смених работата си, после пробвах частен бизнес. Родих, бях в майчинство, сега се върнах отново на работа. Този период бе важна част от моя живот- период на първоначално доказване, професионално развитие и усъвършенстване. Станах майка, случи ми и това чудо.
Нямах време за тинейджърските лудории, които единствено ми бяха в главата като ученичка и студентка. Тогава единственото, което ме вълнуваше е в коя дискотека сме тази вечер, хормоните ме удряха право в главата и само за мъже си мислех!Не си доспивах редовно, пиех много, пушех много, само за флиртове и свалки живеех, абе стандартно...
Но откакто станах семейна, просто улегнах, имах вече други приоритети и предизвикателства. По-голямо предизвикателство бе да се докажа в работата, отколкото да се сваля с някой колега!Даже и не ми е минавало през главата, тъй като мисълта ми е била ангажирана с много по-съществени проблеми.
И ,обобщавайки, заявявам - изневеряват си хора/не тийнейджъри/ без работа, безотговорни, без постоянни и задължаващи ги ангажименти, с бръмбари в главата. "Мъжът ми вече не ме кефи"- я да те "опна" на 12 часов работен ден, с дете в къщи и домакинска работа цял вагон, да видим дали ще си помислиш изобщо за секс, пък камо ли да изневериш - просто физически няма да можеш да го осъществиш на практика!

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Имам въпрос - ако някой ви каже, че има брак от 10 години и не е изневерявал никога - ще повярвате ли? - Да, има и хора които държат един на друг
че секса с партньора е всеки път различен и страхотен както в началото - ще повярвате ли? - Не , с течение на времето се подобрява.
че никога не е пожелавал друг човек, ще повярвате ли? - Да и Не, защото това е въпрос на хормони. Може да те тряснат , а може да те подминат ... божа работа

# 9
  • Мнения: 2 161
Ще повярвам,защото аз имам 14 годишен брак и все още никой от нас не е изневерил и все още сексът ни е супер и все още има тръпка.След като на нас ни е провървяло,защо и на другите да не се е случило?

# 10
  • Мнения: 109
Аз имам 13г брак и досега не съм почуствала влечение към никой в реалния свят.Преди време имаше двама-Стивън Сегал и Ерик Робъртс-не бих ги изхвърлила,но откакто видях на живо Сегал ,амииии  Sickфантазиите ми се изпариха.

# 11
  • Мнения: 631
Според мен и двата варианта за отговор на този въпрос са субективни и са по - скоро личното възприятие за семейния живот. На всички ни се иска да отговорим с ДА, някои дори са го направили, но не сме на 100% сигурни че е така, а и понякога се самозалъгваме за да не разрушим равновесието, което сме си построили.
Моногамни са само пингвините, а човека е най-социалното същество.

# 12
  • Мнения: 676
Ще повярвам, разбира се. Даже много ще им се зарадвам.
Нищо невероятно не виждам в това.
Хората се обичат, уважават и държат на семейството си.
Така и трябва! Peace

# 13
  • Мнения: 385
Ще повярвам,а и няма.Мога да повярвам,че не е имало физическа изневяра,но не мога да повярвам,че за такъв период на някой от двойката на му е минавало през ума да кръшне или да пофлиртува.То в това няма лошо още повече ако си остане само със закачката,даже е забавно. Peace

# 14
  • Мнения: 1 044
Според мен и двата варианта за отговор на този въпрос са субективни и са по - скоро личното възприятие за семейния живот. На всички ни се иска да отговорим с ДА, някои дори са го направили, но не сме на 100% сигурни че е така, а и понякога се самозалъгваме за да не разрушим равновесието, което сме си построили.
Моногамни са само пингвините, а човека е най-социалното същество.
Ама как няма да съм 100% сигурна, при условие, че имам вече 10 годишен брак и не съм изневерявала на мъжа си. Моногамна съм като пингвин, а пък съм човек. Пак казвам, аз имам мъж, имаме нормален сексуален живот, стабилен брак. Просто не чувствам необходимост да търся друг, не ми трябва. Нямам хормонален дисбаланс или проблеми от подобно здравно естество. А и не си стоя на село, в гората и да не се срещам с дуги мъже - срещам се, но не ги възприемам като сексуални обекти. Съзнанието ми в момента е заето с други задачи.

Общи условия

Активация на акаунт