Вашият кошмар?

  • 8 836
  • 100
  •   1
Отговори
  • Sf
  • Мнения: 808
Кошмарите могат да бъдат много и различни. Примерно моят най-лош кошмар е когато сънувам, че нещо физически ме дърпа за крака... Че нещо ме задушава и ме тегли нанякъде...

Друг път сънувам прекрасни диви сцени и дори се събуждам със замъгленото съзнание, че трябва да звънна на този, когото съм сънувала...  Mr. Green

Тази нощ сънувах, че съм Бионсе и танцувам по поличка от листа и поличката ми пада. Обаче идва Джей Зи и почва да рапира... А прожекторите светят ли, светят и тежко положеният грим се стича, а разлика няма. Демек, хубава и млада блек уомън  Mr. Green

Кошмарите проекция на какво са според вас? Имате ли натрапчиви сънища, красиви сънища, преследващи и циклични сънища? ...

Давайте, може и да си измисляме за какво бихме сънували  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 1 895
С години сънувах как голям, мръсен ЗИЛ хвърчи към мен по силно наклонена улица и разстоянието се скъсява, а аз нямам сили да се отклоня от траекторията и просто тичам надолу а той се носи подире ми...и всеки път си мисля как трябва да направя една крачка встрани и да се претърколя на полянката, за да ме подмине, но не успявам и се събуждам ... понякога и на земята Blush Другото, което ме преследваше беше катастрофа, в която губех двама от най-близките си. Гадост. След такъв сън цял ден съм се чувствала зле. В последните години не са ме спохождали тези кошмари. Сънувам други, но Слава Богу не е имало повтарящи се.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 12:01 от Kremi (двойна доза)

# 2
  • Мнения: 98
моите най-запомнящи се кошмари са, че съм някъде много на високо, например на един стълб до небето, който силно се клати от вятъра, а аз стоя на върха и едва се задържам; че някой ме преследва и иска да ме убие, или че падам от високо.Друг преследващ ме кошмар е , че около мен има много скачащи жаби /а аз настръхвам от тези гадинки/. Имам понякога и едно много страшно усещане на сън-сякаш не мога да се върна в тялото си, знам че сънувам и не мога да се събудя и ужасно ме е страх.
Според мен кошмарите се появяват когато сме притеснени , имаме проблеми, които ни тормозят или сме подложени на стрес.

# 3
  • Мнения: 6 315
Най-ужасният ми кошмар е този, в който майка ми умираше. Събудих се от крясъците си тогава и хукнах да я проверявам дали е жива.  Cry

Най-натрапчивият - някой ме гони, а аз все едно имам тежести на краката и не мога да бягам. Движенията ми са забавени, все едно бавен каданс и е много гадно усещането. Преди да ме хване нещото се събуждам обаче. Това го сънувам често  Tired.

Най-идиотския ми последен сън беше, че раждам тризнаци - момче и две момичета. Започнах насън да се тръшкам, че винаги съм искала 3 деца, ама са станали 4. Как ще се оправям, как ще ги кърмя. А раждането си беше съвсем истинско в съня ми - от изгонването на първото дете (момчето) до напъните за да излезе плацентата. На всичкото отгоре едното от момичетата беше седалищно  Laughing.

Обичам да сънувам, че летя и това също е цикличен сън. Обикновено тези сънища са много ярки и цветни и виждам пейзажи, които не съм и предполагала, че могат да съществуват. В повечето случаи летя за да избягам от някого. Веднъж даже се сънувах като мъж който спасяваше някаква девойка летейки (супермен демек  Laughing).

Някои от сънищата ми са били като абсолютни прозрения за нещо или все едно предупреждение за предстоящо събитие. Но на какво се дължат кошмарите не знам, освен на някакви страхове или напрежение.

# 4
  • Мнения: 27 524
Свързани са и с реалния ми ужас - болестите. Като дете много често сънувах, че ми отрязват дясната ръка.  Confused Сега не,, но сънувам, че съм на операционната маса, брр, такова облекчение е като се събудя  Simple Smile Веднъж сънувах, че съм в клас, ученичка съм, и един ме пробожда с химикалка в сърцето, ама бавно, бавно, а аз не мога да извикам учителя за помощ и усещам как химикалката ми пробива бавно сърцето, ужасно е. Това го сънувах след като гледах Спасяването на Редник Раян, колко ужасно немеца го прободе бавно с нож в сърцето...  Cry

# 5
  • Мнения: 139
Тази нощ сънувах, че съм Бионсе и танцувам по поличка от листа и поличката ми пада. Обаче идва Джей Зи и почва да рапира... А прожекторите светят ли, светят и тежко положеният грим се стича, а разлика няма. Демек, хубава и млада блек уомън  Mr. Green

Това сериозно ли? Не ми се е случвало да сънувам, че съм някой друг.

Сънувам много често ( от както се помня ), че се спъвам. Я в тротоар, я в стъпало. И подскачайки се будя.
Ужасно е! Но това е за секунди. По - дългите кошмарни истории, които сънувам съм забелязала, че са свързани или с преживяно през деня или нещо, което ми се налага да свърша в близко бъдеще, или нещо, което съм гледала по тв. Мога да дам примери, но да не ви отегчавам.

# 6
  • Мнения: 8 999
Имам две кошмарни съновидения, които ме преследват от години. Едното е как си стоя на плажа и се кефя и изведнъж идва Голямата вълна и аз бягам, бягам...
Другото е как внезапно, незнайно защо, се налага да държа изпит по химия/математика, но не съм посещавала нито едно занятие през учебната година и изобщо не знам за какво сме учили, нито пък съм се подготвяла по този предмет.

# 7
  • Мнения: 3 447
Бионсе, Марая Кери... трябва да намалиш МТВ-то преди лягане  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 077
Най-натрапчивият - някой ме гони, а аз все едно имам тежести на краката и не мога да бягам. Движенията ми са забавени, все едно бавен каданс и е много гадно усещането. Преди да ме хване нещото се събуждам обаче. Това го сънувам често  Tired.
И аз тъй...

И това все едно аз съм го писала:
Другото е как внезапно, незнайно защо, се налага да държа изпит по химия/математика, но не съм посещавала нито едно занятие през учебната година и изобщо не знам за какво сме учили, нито пък съм се подготвяла по този предмет.
При мен е математика...

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бионсе, Марая Кери... трябва да намалиш МТВ-то преди лягане  Simple Smile
Хи, хи, и на мен ми беше туй на устата.  Laughing
Пендуария, по-добре е да не казвам какво сънувам, че ще ми пратите линейка и ризка с връзчици.  Mr. Green За моя радост, много рядко сънувам кошмари. Но пък сънувам едни дълги, цветни, логични истории - цели филми. Била съм кого ли не, какво ли не, кога ли не.
П.П. Най-любимо ми е да сънувам, че летя. Насън става много лесно. Просто се засилвам и скачам, и литвам.
Малко страшничко е, но прекрасно.

# 10
  • Мнения: 8 999
П.П. Най-любимо ми е да сънувам, че летя. Насън става много лесно. Просто се засилвам и скачам, и литвам.
Малко страшничко е, но прекрасно.

Никак не е страшно, даже е много удобно. Откакто се научих да летя насън, много по-лесно се спасявам от разни преследвачи. Достатъчно е само да се сетя, че мога да летя и всичко се нарежда прекрасно. Подрипвам и политам, а тъпият масов убиец /примерно/ се дзвери отдолу с широко отворена уста!
Сега съм се заела да уча и децата да летят. Обяснявам им каква е техниката на летене насън и мисля, че скоро ще имаме добри резултати. Те са много схватливи дечица.

# 11
  • Sf
  • Мнения: 808
Доне, Василисе, царици мои! Мтв-то  Mr. Green Имахме едно време един учител по математика и му бяхме измислили прякор МТВ-то. Много се движеше пред дъската... И ТВ бяха инициалите на името му, М от мобилен  Mr. Green

Марго, ти ме зашемети!!!

Дона, моля, пак не се спотайвайте!!!

А на мен любим сън ми е, че карам кола. Дори завивам по завоите и съответно се въртя в леглото, особено ако е остър завой  Mr. Green

Дона, Василиса, препоръчвам ви мтв!!! Някои неща доста ще задобреят...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Моят кошмар е, че се качавам по стълби много високо и като се обърна стълбите са станали толкова стръмни, че няма как да сляза по тях  Confused...

# 13
  • Мнения: 4 841
Имам две кошмарни съновидения, които ме преследват от години. Едното е как си стоя на плажа и се кефя и изведнъж идва Голямата вълна и аз бягам, бягам...

Освен себе си, познавам още двама човека, които биват преследвани от този кошмар. При мен брега е много стръмен, почти като отсечен, и заедно с всички останали хора започваме да драпаме, за да се изкачим... а после - бяг...
Винаги ми е било странно, как може различни хора да имат общи кошмари... Дали пък няма да се окажем на един и същи плаж като настъпи края на света  newsm78

Вторият ми кошмар е много личен и фройдистки, затова ще го спестя на аудиторията.

# 14
  • Мнения: 289
Доста често сънувам кошмари  Cry

Най-неприятно ми е, когато сънувам, че някой ме гони, а краката ми просто не могат да се помръднат и стоя на място... и се опитвам да викам, но и дума не мога да кажа....

Иначе доста често сънищата са ми свързани с неща, които преживявам в дадения момент. Вчера например трябваше да си правя перманентен грим и цяла нощ ме преследваха кошмарите на грозно оформени вежди  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт