Има ли дами, които постят?

  • 12 658
  • 240
  •   1
Отговори
  • Мнения: 389
Наближава т.нар. Рождественски пост santa2 и много бих искала да го спазвам.

Моля, мили дами, ако сред вас има такива, които постят, споделете опита си - как се чувствате по време и след постене, как успявате да устоите на така вкусното месце и други животински продукти.  newsm78 

Хайде, ако има желаещи, нека да постим заедно!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 454
Обикновено,когато съм постила 3 пъти общо...винаги проблема ми е с млечните продукти, но ако ти е за пръв път...

добре е, че си избрала Коледните защото великденските са...някакъв ад...поне за мен...

Иначе, аз ям предимно плодове...и ядки...никога не ми липсва месото почти...но зеленчуци, салатки...страхотно е
Само ако го правиш за отслабване внимавай, как се разпростираш при тестените изделия защото там е опасно...Simple Smile
Аз веднъж съм постила като просто пост...без да съм имала на ум диета и...като намерих едни постни сладки и стана тя каквато стана...качих 3 килограма от филии с лютеница и сладките, но истината е ,че другите два пъти съм отслабнала, но проличава вече към края на постите!

 Hug  bouquet Hug

# 2
  • Мнения: 1 021
И аз съм постила един единствен път и също качих 2-3 кг.  Sad Явно ако се прави с цел отслабване, трябва да се изключи и хляба!

# 3
  • Мнения: 3 360
Спазвала съм пости преди и съм се чувствала добре,но сега режимът ми не го позволява Mr. Green

# 4
  • Мнения: 2 147
Започвала съм 2 седмици коледения пост, качих 3 кг и стига Hug

# 5
  • Мнения: 466
постила съм, чувствах се много добре и не ми е липсвало нищо. обаче наистина трябва да се внимава с  хляба, иначе смятам, че е много полезно за организма и дори малко се отслабва. пък и аз се чувствам много по-добре когато съм на някакъв режим, защото има ограничения, иначе много му отпускам края. мисля да направя коледните пости. иска ли някой с мен?
 по принцип се пости и всеки петък и сряда, но аз не съм толкова стриктна...
мисля че е много полезно ,защото най-много химикали и вредни вещества има най-вече в месото (колбаси и т.н.) , поне за 40 дни да не се ядат ! като цяло оба4е повече ми се ядяха млечни продукти- кашкавал и сметанката в кафето Sad

# 6
  • Мнения: 1 454
млечните също имат много неща вредни...затова са страхотни постите, но...аз в момента може да се каже,че съм на пости...
джаскам плодове и чай с мед от 10 дни...и просто....

едва ли ще ми се пости като свърша...
Но иначе за Великденските съм твърдо ЗА

Няма по-вкусен козунак и по-прекрасно яйчице от тези в нощтта на Великден...просто.... Hug

Хммм,размечтах се newsm78

# 7
  • Мнения: 389
иска ли някой с мен?
 

Искам, искам! Ще се пробвам, ама дали ще издържа не зная! #Crazy

Аз все още кърмя. Моето желание за постене не е породено от желание за отслабване.  Дали ще се отрази на състава на кърмата, ако постя?
ooooh!

# 8
  • Мнения: 1 454
Разбира се, че ще се отрази...само не знам дали положително или отрицателно...не съм веща...,но си мисля, че не е мн хубаво да изключваш млечните му там бактерийки от менюто си засега

Ама не ме слушай , някой компетентен да се изкаже...Ей сега ще разровя google

# 9
  • Мнения: 498
Само веднъж съм карала целите 40дни на пост,иначе карам само по 2 седмици преди празника от 3-4години насам редовно.На килограмите не ми се отразява по никакъв начин.

# 10
  • Мнения: 589
Аз ще постя. Peace Няма да ми е за първи път. Мотивацията при пост е доста по-различна и като много ти се хапва, можеш да си хапнеш спокойно, но постно и не се чувстваш виновен. Дори сладко и хляб, картофи и ориз можеш да си позволиш! Варивата също не са забранени. През Великденския пост ограничавах /без да се лишавам/, тестеното и сладкото, замених олиото със зехтин, вземах добавки за отслабване и резултата беше просто страхотен!

# 11
  • Мнения: 55
Постя редовно от десетина години, чувствам се чудесно. Най - трудни са първите дни, но важна е мотивацията. Постите имат някакъв отслабващ ефект, но определено не са подходящия режим за тази цел. Смисълът на поста е в унижаването на тялото и земните нужди и издигане на духа. Ще се радвам да се заформим една постеща групичка и да си менкаме постни рецепти  Laughing

# 12
  • Мнения: 3 376
И аз постя от няколко години,но не с цел сваляне на килограми.Месо и риба не ям по принцип,яйца също,само млечни продукти от време на време,така че за мен поста не е проблем.

Иначе на кг-те не съм забелязала да се отразява кой знае колко,но пък има доста вариации и може да се наблегне на разделно хранене,което ще има по-голям ефект Peace

Ето тук има много хубави рецепти  http://www.emilova.org/bg/recipes.html

# 13
  • Мнения: 330
Аз съм постила 1-2 пъти само до сега, но на всички пости имам желание (започвам с такова и свършвам със "следващия път"  Embarassed ). Баба ми не пропуска пост никога, майка ми също е доста редовна. Ама и двете не са около мен, а като постиш сам пък вкъщи всички си похапват мляко, яйца и месо не е никак лесно ... пък и то всъщност да постиш не означава само да иключиш няколко неща от менюто си ...

Ще повторя и другите мнения по-горе: трябва да се внимава с хляба. А на мен лично, не ми е прооблем месото, а по-скоро млякото и яйцата.

# 14
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 122
Привет!
Да се включа и аз.
Постила съм 2 пъти - веднъж Коледните , а веднъж Великденските!
Аз се чувствах добре, но не съм се мерила, защото не ги правя с цел отслабване.
На великденските тази година, като си открих едни невероятни постни меденки и едни невероятни постни щрудели...............
А иначе хляб не ям, месо не ми липсва, може би най-много ми липсва киселото мляко и кашкавала.
Сега ще праве плодолечение и после ще попостя, защото това е от изискванията на продолечението, след приключване на цикъла да не се започва отново доскорошния начин на хранене, а да се консумират постни храни.
Та до 25.12 дано да издържа и да се похвалим всички с постигнати "желани" резултати!

Общи условия

Активация на акаунт