Възможно ли е да съм "хванала"?

  • 11 029
  • 45
  •   1
Отговори
  • Провинция
  • Мнения: 509
Здравейте отново...Като личи от заглавието на темата,този път пиша по доста спешен случай... smile3518.Имам няколко въпроса:


1.Възможно ли да забременея,при положение,че съм правила секс на първия си чист ден след цикъл,т.е. на 24.10.2007г.,при положение,че на същата дата трябваше да започна новата си опаковка "Фемоден"(пия ги главно заради нередовен цикъл),но реших месец-два да направя почивка,и така и не си купих хапчетата...А когато попитах половинката си дали всичко е било отвън,въпреки,че го видях как се празни извън мен,той ми заяви,че му е било твърде хубаво и не е сигурен дали не е поопуснал малко в мен ooooh!!Иде ми да го убия #2gunfire,но и аз съм си виновна smile3511-не съм на ясно с много неща,но все пак си водя полов живот smile3514.Та според Вас възможно ли е да забременея?!


2.Тъй като си купих тест за бременност "SureCheck"-най-новия модел уж,та в листовката му пише следното:"При нерегулярен цикъл можете да се тествате,отчитайки най-дългия период на цикала Ви.Ако резултатът е отрицателен,тествайте се отново след 48ч.Ако не сте сигурна кога прикючва цикъла Ви,ние Ви препоръчваме да направите теста 14 дни след деня,в който предполагате,че сте забременяла."Въпросът ми е,дали правилно съм схванала,че щом съм с нередовен цикъл мога да си направя теста,14 дни след деня,в който се предполага,че съм "хванала" newsm78?!


3.Интересува ме,тъй като от снощи съм на Клотримазол-глобули и крем,най-вероятно той би повлял на резултата от теста...Имам да си слагам 12 дни...Как мсилите newsm78?


4.Някой ако знае някой "спешен метод" нека го сподели-какъв е,до колко време след половия акт трябва да се приложи?Чувала съм за промивки с оцет,сода и вода,но е трябвало,още на момента да го направя,сега няма смисъл.Питам понеже нали спряха от производство "Постинор-Дуо",и сега новото "спешно хапченце" "Ескапел" или "Ескапеле",незнам как точно се казва,е около 30лв. newsm09и ми е доста скъпичко newsm09


5.Дами,моля Ви,разяснете ми за тези "безопасни дни" PraynigPraynigPraynig!Кога е безепосано и кога-не,да правиш секс без предпазни мерки(въпреки,че това не е 100% предпазване от бременност)?


Извинявайте,че задавам,може би за вас глупави и прости въпроси,но адски много съм се панирала newsm45.Ето,дори чак сега схванах,че теста мога да си го направя след като ми закъснее или най-рано след 14 дни,а аз от сега съм го купила-два дни след като ми е свършило ooooh!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 16:03 от kragovrat

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Лично аз мисля, че е възможно да се "хване" във всеки един момент щом ти е нередовен цикъла  Confused А по принцип най-безопасните дни са уж преди самият цикъл  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Възможно е, да. Лично аз "хванах" точно така - на последния ден от цикъла си.

Все пак не се панирай - дори не е сигурно, че приятелят ти е "свършил" вътре...
Освен Ескапел, не знам други методи. Чувала съм, че си слагат аспирин във влагалището, но това веднага след секс.
Консултирай се с гинеколог, вместо да се чудиш и да го гадаем.

# 3
  • Мнения: 4 435
Значи,малко се пообърках от написаното,но ще кажа само каквото знам.Това за безопасните дни- при нередовен цикъл катто твоя тези дни много трудно могат да се лажат кои са,най-добре гинеколог да попиташ,но в никакъв случай не рискувай-няма 100%.До колкото знам теста на Sure Check показва резултатите 3 дни след забременяването ако има такова.Така,че си го направи на 28 сутринта.Незнам глобулите дали,ще променят резултата,дано някой е по-наясно с нещата и ти  отговори.За след секс,само Ескапел и то ако си чела във форума е пълно с мама които са забременяли въпреки,че са го пили...пък и ти нямаш парички,така че отпада варианта.Тези глупости с промивки и т.н. са абсолютно невярни,ако си бременна нищо такова не помага,най-много да ти навреди.Тове е влагалище,какви оцети,какви 5 лв.Не знаеш колко е опасно.Ако си бременн,само аборт,ще ти оправи нещата.По поста разбирам,че си мъничка и трябваше да си направиш сметката до къде води секса без презерватив.Много е опасно това ,което правиш.Не се правя на зла майка,но наистина си допуснала голяма грешка.Просто се моли да е наред всичко.На 28 направи теста и да стискаме палци да е отрицателен.Тези глобули и крема за гъбички ли са?

# 4
  • Провинция
  • Мнения: 509
Да,за гъбичките са Клотримазола-глобули и крем...Аз з атова и спрях "Фемодена",понеже ще проведя лечение с разни антибиотици и хапчета и не ми се ще да ги бъркам с противозачатъчните,да си шашкам организма...Мислите ли,че мога д апия антибиотици успоредно с противозачатъчни newsm78?Да,много си права...Скоро навърших 18год.,на истина ми се иска едно бебенце,но мисля,че ми все още ми е рано...И понеже съм неука в тази сфера със безопасния секс,то така излиза от белята,която надявам се да не е станала Praynig,пиша тук и моля за разяснение Praynig

# 5
  • Провинция
  • Мнения: 509
А-а-а,НЕ Naughty!Съвсем се шашнах smile3511.Ако всичко е ОК,както се надявам да е Praynig,повече секс без презерватив или поне противозачатъчни newsm78?!НИКОГА Naughty!!!Това май ми е за урок,да се замислям малко повечко smile3518

# 6
  • Мнения: 4 435
А гъбичките и тях ли от секс ги хвана.Ама ти не трябваше да правиш секс като имаш гъбички,сега и момчето трябва да се лекува.И докато се лекуваш не трябва да правите секс сега

# 7
  • Варна
  • Мнения: 617
При всички положения 30лв.са по-малко от сумата за един аборт и мнооооого по-малко от разходите за едно дете, което в момента е нежелано...

# 8
  • Мнения: 1 335
Я чакай да карам по ред, че се обърках
Имаш нередовен цикъл. Колко дни егоре-долу? Колко време не си пила противозачатъчни?
Правила си секс около 5-6 ден от цикъла, т. е вчера.
На въпросите:
1. За възможно, е възможно, но ми се струва малко ветоятно. Имаш хормонален проблем, който (само догатка) удължава цикъла, т. е. евентуалната овулация е малко вероятно да е толкова ранна.
2. Тестът за бременност, който си си купила отчита бременност СЛЕД закъснение на М. Изключения и в това отношение има, но така или иначе отчита след имплантация. Няма тест, който да отчете толкова рано.
3. Лекарствата, които посочваш по никакъв начин не влияят на резултата от теста за бременност; той отчита хормон - ЧХГ.
4. Не съм наясно много с методите следварителна контрацепция. Знам за тези хапчета, които посочваш. Тези медикаменти предизвикват хормонален хаос, затова поговори с гинеколог преди да пиеш това нещо
5. "Безопасни дни" няма. Особено при нередовен цикъл.
Консултирай се с лекар. И се успокой. Успех ти желая

# 9
  • Мнения: 3 116
Имаше едно време едни таблетки които се приемат постфактум (Постинор се наричаха). Сега мисля че има други пак такива, който се приемат в определен срок след половия акт. Защо не се опиташ да вземеш такава превантивна мярка, ако не е късно де  newsm78

# 10
  • Провинция
  • Мнения: 509
Гъбичките си ги имам достa преди да започна водя полв живот,още от 2004-та съм на противозачатъчни за по 6 месеца и после почивка няколко месеца....После пак хаповчета...Та гъбите най-вероятно са от хаповете....Лекувах ги на няколко пъти но само с временен резултат...А за секса...Ми то да ти кажа чесно,от доста време не бяхме се "любували" един на друг по този начин,именно заради гъбичките и последствията след секс(сарбеж,бокла,парене),ама те-нали като за последно,че снощи сложих първата глобула....ooooh!!Мале-е... newsm77 smile3537

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 17:06 от kragovrat

# 11
  • Мнения: 1 335
Приятелят ти също има гъбички. Ако не правите секс само с презерватив, се лекувате паралелно и едновременно си ги пренасяте непрекъснато - ти на него-той на теб. Така ще си ги лекуваш безуспешно и ще станеш резистентна към антибиотиците

# 12
  • Мнения: 4 435
Приятелят ти също има гъбички. Ако не правите секс само с презерватив, се лекувате паралелно и едновременно си ги пренасяте непрекъснато - ти на него-той на теб. Така ще си ги лекуваш безуспешно и ще станеш резистентна към антибиотиците


Точно това бях тръгнала да ти пиша.

# 13
  • Провинция
  • Мнения: 509
Я чакай да карам по ред, че се обърках
Имаш нередовен цикъл. Колко дни егоре-долу? Колко време не си пила противозачатъчни?
Правила си секс около 5-6 ден от цикъла, т. е вчера.


Цикъла ми по принцип е нередовен на 28-32 дни,понякога,по-рано,друг път по-късно ми идва....Когато не съм на противозачатъчни ме държи около 5-7 дни,но пия ли тези хапчете ми тече 4 дни.А иначе вчера трябваше да започна  4-та последователна опаковка "Фемоден",но бях решила да направя някой и друг месец почивка,понеже ще слагам глобули,ще пия от време на време антибиотици,заради гъбите....и така и не си купих хапчеата и сега не ми се мисли...


# 14
  • Мнения: 1 335
Ако вчера е трябвало да започнеш опаковката, а не си го направила, имам лесно решение за твоя проблем с "прихващането"
Изпий едновременно две хапчета от Фемоден-а. Онова за вчера и това за днес. Пише го на листовката за пациента - ако си пропуснала един прием, пиеш веднага като се сетиш или пропуснатото+хапчето за деня

Общи условия

Активация на акаунт