Вкусна манджа, приготвена с остатъците от вечерята и мезетата!

  • 997
  • 4
  •   1
Отговори
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Не съм изчела признавам си всички готварски рецепти във форума и моля да ме извините ако тази вече е била публикувана, но все пак да я споделя с вас Wink
Знам рецептата от приятелка, но си няма име или поне аз не го знам Rolling Eyes

Прилагам и снимки за възбуждане на апетита Grinning




             Необходими продукти

Пържени картофи
маслини
пилешко месо или бекон
кисели краставички
черен пипер
сол

        За соса

брашно
прясно мляко
100-150гр. кашкавал


Ако предната вечер сте изпържили с фритюрника повечко картофки и са ви хартисали, то сега е момента да ги употребите. Също ако сте имали гости и по чиниите са останали разни мезета може и тях да употребитеза тази рецепта.
Аз пържа специално за случая два тигана картофи. Изсипвам изпържените картофи в намаслена тавичка. Нарязвам маслини и кисели краставички повечко и добавям към картофите. Сварявам пилешко бутче, което накъсвам при останалите продукти, но може да се използва и бекон, шунка или каквото ви се намира. Може да добавите и други продукти по желание като сирене, царевица, гъби и т.н. Овкусявате всичко това с черен пипер и сол като разбърквате добре.
След това правите заливка като в предварително загрятото олио запържвате няколко лъжици брашно към което добавяте прясно мляко и бъркате докато стане хомогенна сместа. В тази смес слагате настърган или нарязан на кубчета кашкавал и добавяте ако имате топено сирене и бъркате докато се поразтопи съвсем кашкавала вътре. Добавяте сол и черен пипер към сместа и с вече  готовата смес заливате продуктите в тавичката и слагате да печете на силна фурна. Ястието става за 15-20 мин.Приятен апетит!

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 21:59 от valkata78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
О, тези рецепти са много популярни у нас. Дори готвя така, че останалата 1 порция от ястието да може да се комбинира с нещо и да се получи вечеря за следващия ден.
Скоро си правихме торта от останалите 4 палачинки като ги редувахме в тавата съответно с шунка, сирена и ядки/семки. Децата заявиха, че е била най-вкусната вечеря...

Всъщност, каквото и да остане, винаги може да се превърне в сос за лазаня или спагети  Wink

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
за това не бях се сещала. Ще се пробва!
Аз в случай , че имам останали от изброените по-горе продукти, спретвам гючвечета  Laughing

# 3
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
за това не бях се сещала. Ще се пробва!
Аз в случай , че имам останали от изброените по-горе продукти, спретвам гючвечета  Laughing

Ами то ако не е соса на вкус си е баш като гювече, но точно соса прави ястието да е по-специално Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 580
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=161547.msg3131806#msg3131806

Това е много вкусна рецепта преди доста време я бях пуснала почти същата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт