притеснена съм.....

  • 573
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 343
zdraveite na vsi4ki mami.Sinat mi e na 4mes. i 3 sedmici.Vaprosat mi e sledniat-moga li da smesia ot pureto s adaptiranoto mliako za da svikne s nego,za6toto kategori4no otkazva laji4ka i taka postepenno da go nau4a...Blagodaria predvaritelno Grinning

здравейте на всички мами. Синът ми е на 4мес. и 3 седмици. Въпросът ми е следният-мога ли да смеся от пюрето с адаптираното мляко за да свикне с него, защото категорично отказва лъжичка и така постепенно да го науча...Благодаря предварително Grinning

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 22:34 от Vivi

# 1
  • Мнения: 8 242
Целта е да свикне с лъжичката, затова се казва захранване, а не нахранване  Crazy Не е целта просто да се натъпче с яденето  Rolling Eyes
Явно ви е рано - опитай пак след 1-2 седмици поне..

# 2
  • София
  • Мнения: 1 343
blagodaria iaz smiatam 4e e rano-za6toto kolkoto i neveroiatno da e toi niama nujda ot zahranvane-toi e 9kg i 200gr  Embarassed a iade po 6pati na den po 140gr

благодаря и аз смятам че е рано-защото колкото и невероятно да е той няма нужда от захранване-той е 9кг и 200гр Embarassed а яде по 6пъти на ден по 140гр

Последна редакция: чт, 25 окт 2007, 22:35 от Vivi

# 3
  • Мнения: 1 672
ами давай колкото можеш с лъжичката , а останалото спокойно можеш да смесиш с АМ , аз така правех и сега вече ядем само с лъжичка  Grinning

# 4
  • Мнения: 6 029
Дай му почивка. И пиши на кирилица:)

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Изчакай още 1-2,а нищо не пречи и 3 седмици.

# 6
  • Мнения: 27 524
Може, няма никакъв проблем. И аз така давах почти месец  Peace

# 7
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
И аз често съм смесвала пъре с АМ. С лъжичката опитай пак след седмица  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 139
didimira, не се притеснявай! Няма непрояло с лъжичка дете! Laughing Просто е въпрос на време! Аз скоро пуснах подобно питане тук, защото синът ми отказваше да приема сокчето, с което го захранвах, с лъжичка. Трябваха ни 10-ина дни, че и повече. Като минахме на плодови пюренца нещата се пооправиха, та даже се похвалих във форума и наистина съм благодарна за моралната подкрепа на всички, които тогава ме успокоиха!   bouquet
Сега Борислав си хапва зеленчукови пюрета и даже се кефи да яде с лъжичка. Не губи търпение, всичко ще се нареди, когато детето е готово! Hug
А за смесването - аз лично не съм го практикувала, защото се кърмим и дохранваме и положението щеше да се усложни още повече, но чувам, че много майки правят точно така.

# 9
  • Мнения: 753
давай лъжичката да си играе с нея, разбира се го наблюдавай да не направи 'беля', моето дете отказваше отначало да яде, но след 'играта' с лъжичката проблема изчезна, не е лесно захранването, бъди търпелива, успех Hug

Общи условия

Активация на акаунт