ципралекс и кърмене

  • 1 372
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
момичета,вчера бях на психоанализа и според лекаря живея в стрес и ми препоръчва да почна с антидепресанти-Ципралекс ,който изобщо не пречел на кърменето newsm78-били правени изследвания на високо ниво,според които кърмене и ципралекс са съвместими newsm78
да ама мен ми звучи странно
има ли някой друг ,който да кърми и да пие ципралекс
наистина ли не е противопоказен при кърмене

# 1
  • Мнения: 1 732
Мненията за прием на антидепресанти по време на кърмене са разнопосочни.
Ципралексът се сочи като по-безопасен от Сероксат, Золофт и други подобни.
Лично аз не бих рискувала обаче. Confused
Това е описанието в официалната листовка.

Цитат
Бременност и кърмене
Не приемайте Ципралекс, ако сте бременна или кърмите, освен ако Вие и Вашия лекар не сте обсъдили рисковете и ползите, които произтичат от това.
Общото състояние на вашето новородено би могло да се повлияе от употребата на тази група лекарства (антидепресанти).

# 2
  • Мнения: 487
И аз не бих рискувала. Не мисля, че антидепресантите са безопасни и дори да не кърмиш трябва да се взимат само ако наистина се налага и няма друг изход. Пила съм Ципралекс преди около 5 години,  наистина имах нужда. Бяха ми го предписали за 6 месеца, ако не се лъжа, но аз го пих 2 и спрях. Оправих се, но не знам дали той ми помогна. Помисли дали наистина имаш нужда от антидепресанти... Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 3 423
мерси за отговорите  bouquet
и аз сега прочетох листовката което още повече ме обърква,защото пък според психиатърката са съвместими newsm78с кърмене

част от стреса ми е от това, че съм нон стоп залепена за детето и се кърмим много
така ми се ще да отбивам вече, но как  newsm78

# 4
  • Мнения: 487
Разбирам те. Тежко е да си нон стоп с детето. Няма ли на кой да го оставяш от време на време, да се поразсееш малко? И аз понякога усещам, че ми идва в повече. За съжаление не мога да ти дам съвет за отбиване, но ако можеш наистина го оставяй на някой от време на време. При мен това помага.

Общи условия

Активация на акаунт