Напитка от алое и кърмене

  • 2 845
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте!
Имам следния въпрос:купих си напитка от алое,на която пише ,че е на билкова основа и искам да започна да я пия.Аз все още кърмя и се чудя дали по някакъв начин би ми навредила на кърмата.Съдържа следните съставки:вода,сок от алое,натриев цитрат,лимонена кисилина,калиев сорбат,лаика и натриев бензонат Thinking
Благодаря

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не е разумно да ползваш алое вътрешно по време на бременност и кърмене.

Цитат
Aloe Vera 

Topical use of aloe vera gel is reported safe (toxicity is minimal). There have been no reports of adverse effects following maternal use or via milk ingestion. Do not use on nipples, as it should not be ingested by baby (see below).

Oral use of the aloe vera latex is strongly discouraged; can cause severe gastric irritation. Per the classic King's American Dispensatory, "Administered to nursing mothers it will purge the sucking child." Children, nursing moms and pregnant women should not use this (internally) at all. See also Herbals and Breastfeeding by Nice, et al in U.S. Pharmacist.


# 2
  • Мнения: 3 760
 Peace
Всички (иначе безкрайно полезни) растения от групата на детоксикиращите и имностимулантите - алое вера; ехинацея; жен-шен; елеутерокок; мужик корен и пр... са противопоказни при бременност и кърмене!  Peace

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ехинацеята е ок по време на бременност и кърмене.
Това, което не е ок, са комбинираните препарати ехинацея и котешки нокът (тип Имунобор и т.н.), но заради котешкия нокът, а не заради ехинацеята.

# 4
  • Мнения: 817
Благодаря ви за отговорите!
Аз почнах да го пия преди да ги прочета и не знам да ли от алоето ,но кърмата ми рязко намаля.От сутрин и вечер сега кърмя само сутрин.

Общи условия

Активация на акаунт