Бесен въпрос за БЦЖ на 7 г.

  • 6 168
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
Дъщеря ми пропусна миналогодишната ваксинация защото след направеното манту направи бронхоспазъм.
Тази година след хомеопатично лечение направихме пак манту, взехме от специалистката, която е хомеопат препарат, който да повлияе благоприятно и да не направи спазъм при ваксинирането, но хомеопатичните гранулки трябва да се приемат 24 часа преди ваксината, а личната отказа да каже вчера дали ще я ваксинира. Днес пък потвърди необходимостта да я ваксинира, но ОТКАЗА това да стане в друг ден,  под предлог, че отваря ваксина днес и едниствено днес.
Искам да питам има ли право да ми отказва - следва същата процедура през май идната година и мога ли да си купя ваксината и тя да я постави в понеделник newsm78
иде ми да удуша личната #Cussing out

# 1
  • Мнения: 2 082
въобще не се натискай за тази ваксина-достатъчна е само една доза ,която се прави още в родилния дом.никъде не правят вече реваксинации.самата ваксина също не е добра и може да доведе до проблеми.още повече ,че детето има такива.порови из нета ,имаше доста такива теми... отложи имунизацията по-добре.А че ваксината не е добра ми каза личната лекарка...

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 13:07 от nano

# 2
# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
След такъв проблем просто се опитай да откажеш ваксината или ако няма как, отидете на комисия за освобождаване - смятам, че лесно ще освободят детенце от тая ваксина!  Дъщеря ми е на 7г. сега и ни освободиха от всички ваксини, заради АД. Успех! Peace

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Дъщеря ми пропусна миналогодишната ваксинация защото след направеното манту направи бронхоспазъм.
Тази година след хомеопатично лечение направихме пак манту, взехме от специалистката, която е хомеопат препарат, който да повлияе благоприятно и да не направи спазъм при ваксинирането, но хомеопатичните гранулки трябва да се приемат 24 часа преди ваксината, а личната отказа да каже вчера дали ще я ваксинира. Днес пък потвърди необходимостта да я ваксинира, но ОТКАЗА това да стане в друг ден,  под предлог, че отваря ваксина днес и едниствено днес.
Искам да питам има ли право да ми отказва - следва същата процедура през май идната година и мога ли да си купя ваксината и тя да я постави в понеделник newsm78
иде ми да удуша личната #Cussing out
Нещо не разбирам. Направи ли сте манту и то какви резултати е отчело. Ако е било с по-малки размери трябва да ви изпратят в специализираната болница да ви направят ваксина /друг е въпросът дали изобщо е необходимо/, а не личната да се напъва да я прави. Или на вас не са ви направили още манту. Защото манту-то не е ваксина.

# 5
  • Мнения: 1 413
Направиха манту, което просто изчезна-мястото не се зачерви, подкожно не се усеща нищо-явно няма реакция от него и следователно е нужно да се ваксинира.
Аз съм много склонна да се откажа от реимунизацията, ще изчета линковете, благодаря!
Алергия не е доказана след проявяването на астматични симптоми започнахме лечение с хомеопатия и дъщеря ми се чувства добре, здравословното й състояние се подобри като цяло.
За да се отложи имунизацията трябва да се докаже алергия май, а аз не искам да алергизирам детето и да го влача по здравни заведения и институции.
Ако не направим реваксинацията подлежим ли на глоба от нзок или на друга санкция?

Никой не ми е казал, че трябва да ни изпратят в специализирана болница, личната прави ваксините на децата #Cussing out ще я сменям #Cussing out

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Мечтице, най-добре намери начин да  освободят от ваксиниране дъщеря ти , заради алергията и.Нашия доктор твърди,че мантуто не винаги е точно и ,че един прием на ваксината е достатъчен. Дъщеря ти е приета в училище, така че няма от какво да се притесняваш.
Ако все пак се колебаеш, обади се в тубдиспансера в София там срещу 3 лв. правят манту и за още 3лв. ваксинират.

# 7
Jakinik много се радвам да те видя!  Hug
Къде се намира този диспансер и може ли да се вземе бележка от личната, че е направено манту на еди коя си дата и да се отиде там за ваксината - искам да знам вариантите. Предполагам, че вписват някъде, че е направена ваксината?

# 8
  • София
  • Мнения: 205
В туб.диспансера на ул."Кирил и Методий" всеки ден могат да ви ваксинират - там имат винаги отворени ваксини - в случай, че се решите за ваксинация.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
При нас беше достатъчна само една бележка от алерголог, че състоянието на детето не позволява, според нея, ваксинация, за момента т.е. алерголога искаше само до отложи с няколко месеца ваксинацията, но личната не прие на сериозно тая бележка, реши че тя не е достатъчна за отлагане на ваксините и въпреки че мислеше, че комисията няма да ни отложи, поради моето настояване /видя че с мен на глава не се излиза  Simple Smile/ и занесе документите на детенце т.е. въпросната бележка при комисия за отлагане на ваксини и въпреки мнението на личната, те не само че отложиха, а напълно освободиха детенце от ваксините, в това число и проба Манту! Аз също съм против въпросните тестове и нито на едното, нито на другото дете са правени, но това не пречи да се водят при алерголог /ясно е, че става въпрос за алергично заболяване/ А ваксините се отменят, не защото конкретната ваксина има алерген за даденото дете, а защото се опасяват да не получи алергия към нещо или от по-силна негативна реакция при тия деца, ваксината е удар по имунитета, а алергичните прояви също се влошават при намаляне на имунитета. И при положение, че АД се води по-лекото заболяване от бронхиалната астма, АД може да премине в астма, не виждам пречки да ви освободят...И ние пробваме с хомеопатия... Peace

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Jakinik много се радвам да те видя!  Hug
Къде се намира този диспансер и може ли да се вземе бележка от личната, че е направено манту на еди коя си дата и да се отиде там за ваксината - искам да знам вариантите. Предполагам, че вписват някъде, че е направена ваксината?
диспансера се намира на ул.Кирил и Методий и ул.Сердика (ако не се лъжа ),телефона им е 983 27 76. Можеш да вземеш бележка от личната лекарка , че е правено манту на еди коя си дата и резултата, а те ще поставят ваксината.Но най-добре звънни и обясни проблема,те ще ти кажат кога да отидеш и какво да правиш.

# 11
  • Мнения: 1 413
Някой може ли да ми каже все пак какви могат да са последствията от правно естество ако просто пропуснем ваксинацията? НЗОК може ли да ни глоби или нещо друго? Знаете ли как стоят нещата?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Ако нямате документ за отмяна на ваксината, ще ви правят проблем в училище и личната ще ви натиска да откажете писмено, защото иначе тя подлежи на санкции. А откажете ли писмено - по закон има глоби! затова по-лесно е просто до пробвате с комисия за освобождаване или да говорите с джипито "на четири очи" да отрази ваксината в здравната книжка, без да я слага...или да се запишете при друго джипи с "гъвкав" подход, което ще направи това....ако не страдаш от излишни скрупули, де.....Peace

# 13
  • Мнения: 1 413
Благодаря за отговора, както винаги ми дадохте много ценна информация и си изясних нещата!
  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 984
сменете джипито...

Общи условия

Активация на акаунт