Кредит

  • 943
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Мацки имам нужда от помоща ви. Живея в Гърция, мои познати продават бар за около 30 000 евро( не съм сигурна дали това е точната сума). Та питанката ми е дали мога да изтегля кредит от Бг банка и да купя бара. Нужна ми е цялата информация. Незнам дали стана ясно, барът се намира в Гърция. Моля ви пишете какво знаете по въпроса. Както писах и по нагоре нужна ми е пълна информация защото аз съм напълно боса в тези неща. Благодаря ви   bouquet  bouquet

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
1. Имаш ли имот в България който да заложиш.
2. Имаш ли време за да придвижиш нещата 1-2м.

# 2
  • Мнения: 31
Апартамент в Бг но е на половина мои. Има ли друг вариант? За време да, имам време около 4 месеца.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
забрави ....
и мутра да съм, пак не бих дал пари за подобна операция ...

за друго се сетих, питай някоя гръцка банка, може и да стане сделката ако заложиш самия бар

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
След като живееш там, сигурно и работиш. Ако си без договор, добре е да си осигуриш такъв - банките дават кредити предимно при доказани доходи. Всички банки дават ипотечни кредити, може да се ипотекира самият бар, а за самооучастието (ако ти искат такова), да изтеглиш потребителски кредит от друга банка. В БГ лихвения процент е от най-високите в Европа, не е изгодно да теглиш от тук, ако имаш възможност вземи кредит от там. Иначе мисля, че тук не биха ти дали кредит. Искат ипотека върху имот, а понякога и върху 2 имота (но в БГ), в зависимост от размера на исканата сума, както и да имаш редовни доходи в БГ. За 60000евро ще ти искат да ипотекираш тук 2 имота.

# 5
  • Мнения: 31
Това е  идеалния вариант да ипотекирам самия бар. Не знаех че става така. Благодаря ви за идеята, ще разуча въпроса.

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Има и един друг вариант, сега се сетих. Ама зависи до колко би могла да се разбереш с продавачите и до колко си имате доверие. Ако не намериш цялата сума, а само част от нея, можеш да им я платиш и да ги помолиш те да са "банката" - т.е., остатъка да им го изплащаш на тях на месечни вноски с полагаемата се лихва, а когато го изплатиш напълно, те да ти го прехвърлят вече и на документи да стане твое. Това става с договор, ще ти трябва и адвокат. Но при този вариант не може да го ипотекираш, а трябва да вземеш потребителски кредит. Това съм виждала, че го правят тук.

Общи условия

Активация на акаунт