Проблем с очичките при 9 месечно бебе

  • 356
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте! Бебчето ми е на 9 месеца. Още от 6 месечно почнахме да му се вглеждаме, че едното оче му бяга, криви се (ако мога така да се изразя). Педиатърката също го забеляза без ние да й казваме. Околните също го пътвърдиха. Днес бяхме на очен лекар, който каза, че има вродено увреждане на нерв, нещо като асинхрон между очичките. Но тъй като той не практикува с толкова малки дечица, ни насочи към д- р Топов от Медицинска академия. Каза, че има 2 варианта за лечение- с очила (което било твърде малко вероятно) и оперативно (но не с лазер, а класическа операция). Естествено, аз съм прекалено изплашена и ви моля да ме насочите и вие към някой добър детски очен лекар. Преди всичко ще взема 2- 3 мнения. Затова сърдечно ви моля да ми споделите опит ако някоя мама е преживяла нещо подобно със своето детенце и преди всичко да ме насочите към добри очни лекари. Предварително ви благодаря!

# 1
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
не е съвсем като при вас, но Пепи имаше видимо увисване на единия клепач. Ходихме на очен лекар в клиниката на акдемик Петя Василева. Първо ни разпитваха обстойно за цялостното състояние на детето. След това дойде академик Василева опипа му около оченцето и му прегледа очичките с едно фенерче. След това отидохме в тъмната стая и го погледна на апарата, на който гледа и възрастните. Каза да го заведем като навърши 1 годинка ако още има проблем. Оправи се от самосебе си и не сме ходили пак.
Клиниката се намира в "ДКЦ 18 София " ЕООД , ж.к. Суха Река, ул. “Емануил Васкидович” №51  гр. София 1517.
Телефон за записване - 945 42 01
Понеже знам че има доста чакащи кажи че става дума за бебе, за да ти запишат час за по напред.
Не зная дали работят със здравната каса. Мен ме заведоха познати.
Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт