колко ядете като количество

  • 1 832
  • 25
  •   1
Отговори
zdraveite imam da6teria na 5 mes.i si mislia 4e iade malko sutrim 150 AM vav 9 ch. okolo 90ml AM  na obed pure okolo 150gr. sletobed 150gr.kisel ili pl.pure i ve4er okolo 210ml.AM kakvo mislite molia pi6ete mi.

здравейте имам дъщеря на 5 мес. и си мисля че яде малко сутрин 150 AM във 9 ч. около 90ml AM  на обед пюре около 150gr. следобед 150gr. кисел или пл. пюре и вечер около 210ml.AM какво мислите моля пишете ми

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 19:12 от Vivi

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
На мен ми се струва,че дъщеря ти хапва по-вече  newsm78
На 5 месеца моята дъщеря беше само на мляко/кърма/ и аз не знаех колко изяжда,ама със сигурност е било по-малко!

# 2
  • Мнения: 5 940
Според мен детето си знае колко да яде. Ако се развива нормално, всичко е наред. А и какви са тези кисели, които дават много майки, има ли нужда от тях? Не беше ли една блудкава смес, спомням си го от училищния стол-нещо като компот?

# 3
  • Силистра
  • Мнения: 23
Моята е на 6месеца и яде пак толкова ,а понякога и по-малко/4пъти на ден/,но понякога и по-вече.Така,че не се притеснявай ,ако приема повече течности ,ако си ака нормално и спинка добре значи всичко е наред.Остави ги тия книги,та нали и при нас големите е така - едни ядат по-вече,други по-малко.А кърмените деца колко ядат-и аз се питах до преди 2 седмици и вече разбрах,но за мен е важно детето да се чувства добре,а не да го изнервяме като го храним на сила. Опитай на по дълък период или като огладнее.Аз като поизхвърлих много млека и каши разбрах,че не ,че не и харесва,а просто не е гладна иначе ги хапва с удоволствие/ами няма часовник на стомахчето/

# 4
  • Мнения: 8 242
Според мен детето си знае колко да яде. Ако се развива нормално, всичко е наред. А и какви са тези кисели, които дават много майки, има ли нужда от тях? Не беше ли една блудкава смес, спомням си го от училищния стол-нещо като компот?


Ахам - гадна работа  Mr. Green Аз такова чудо не съм давала и не смятам..

Иначе по темата - бая манджа за 5 месечно бебе  Rolling Eyes И е много малко млякото - 2 млечни хранения само за таз възраст са супер малко.

# 5
  • Мнения: 256
За количеството не мога да кажа,но ми се струва,че млечните хранения са малко. newsm78
Захраних на 6м и половина.
Всичките им 4 хранения са млечни катo на закуска ядат и оризова каша,която разтварям с AM,а на обяд зеленчуково пюре.Плодови не давам още по съвет на педиатърката,за да не би да откажат после зеленчуковите.
Във връзка с поста ти се сетих,че педиатърката изрично ми каза,че не трябва да се замества млечнo хранене-т.е.AM + нещо.

# 6
  • Мнения: 256
Извинявам се забравих-ядат между 180 и 200 мл на ядене като на закуска по-малко тъй като кашата е с АM.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не смятам, че е малко количеството храна. Води се по детето си, ако расте добре, ако е весело и бодро, значи всечко е наред. Иначе на тази възраст дъщеря ми ядеше 4 пъти на ден АМ по 150 гр + 1 плодово пюре, около 120 гр.

# 8
  • Мнения: 2 755
Ям колкото ми се яде newsm47

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Синът ми на 5 месеца и половина яде 4 пъти по 210 мл АМ, а и суче по малко. Обедното хранене вече съм го заместила изцяло със зеленчуково пюре - около 180 гр изяжда от него. В момента въвеждам и кашата, но все още не съм заместила следобедното хранене с нея.

# 10
  • Мнения: 337
Моят син изяжда по 200 мл на ядене като яде 5 пъти на ден, така че не се притеснявай, давай на детето да яде колкото му се яде

# 11
  • Варна
  • Мнения: 72
Марти яде 3х180мл.АМ,на обед зеленчуково пюре прибл.170гр. и имаме едно хранене с каша около 150-160гр.

# 12
  • някъде
  • Мнения: 4 955
струва ми се, че доста си хапва детенцето Rolling Eyes
синът ми на тази възраст е бил само на кърма, така че не знам колко е изяждал baby_neutral
но сега е на 1г и 3 мес и вечер изпива по 210мл АМ

# 13
  • Мнения: 6 029
колко ядете като количество

аз не си меря яденето Laughing

Но ако питаш за бебето... синът ми е на 5 месеца, има 4 хранения, 2 млечни по 210 мляко, зеленчуково пюре ок. 200 гр. и каша пак толкова.

Аз не мисля, че храната е малко или много. Но пък си мисля, че кисела не може да замества хранене. Вместо кисел дай каша. Млечна.

# 14
  • Мнения: 336
Олеле, ако взема да се връзвам на ненормалните хранения на дъщеря ми.... Тя е само на 2.5 месеца, а вече яде само по 4 пъти на ден, от повече се изнервя и става кисела - пробвала съм. Педито каза че всичко ни е наред. Детето си знае колко му трябва. Ако изглежда доволно и наддава добре, изобщо не му бери грижите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт