проблеми с венците

  • 5 504
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Здравейте,майчета  bouquetДъщеря ми има проблем с венците.Зъбите й са здрави,но венците й се подуват и кървят.Зъболекарят й препоръчва поне веднъж годишно да ги изчиства,в смисъл прави се кюртаж,или поне аз така разбирам тази процедура.Има ли някой с подобен проблем и как се справя с него?

# 1
  • Мнения: 2 082
пробвали ли сте да се джабурка с прополис...

# 2
  • Мнения: 2 865
Изчистването е премахване на зъбен камък. Кюртажа е операция, която се прави еднократно и единствено тя оправя положението. Направете консултация в стоматологичния факултет на медицинска академия. Аз имам такава операция преди 15 г. и проблемите ми се решиха.

# 3
  • Мнения: 1 992
Моите венци също са слабото ми място. Редовното чистене на зъбния камък(2-3 годишно, зависи от склонността към образуване на такъв) е задължително. При мен решава 90% от проблема.

# 4
  • Мнения: 95
Там е работата,че зъбен камък няма и аз си мисля,че стоматолога прави кюртаж.Не съм присъствала на процедурата,но по обяснението на дъщеря ми ,си мисля,че е това.Не съм зъболекар и нямам много представа,коя манипулация как се нарича.Сложили са й упойка,с някакъв инструмент й почиства венците,в резултат на което изтичат съсиреци кръв.Споделям всичко това,защото имам някакви съмнения newsm78.Тя си има проблем,но дали това е решението.Миналата година например й предложил да й извади току що поникналия мъдрец,защото щял да й развали реда на зъбите/място за него си има достатъчно/.С прополис е пробвала ,но много пожълтяват зъбите.

# 5
  • Мнения: 2 865
Непременно отидете в стоматологичния факултет. За съжаление не си спомням името на лекаря който ме оперира.
Просто не ми се вярва да няма зъбен камък. При мен беше изцяло под венеца. Преди операцията като подготовка съм ходила всеки божи ден в продължение на един месец да ми почистват зъбен камък. При операцията се маха изцяло увредения венец, за да не стават рецидиви (при мен беше до костта).

# 6
  • Мнения: 95
Благодаря,Аризона.Ще се опитаме да се свържем с някой стоматолог там,може би най-добре хирург.

# 7
  • Мнения: 2 865
Нещо като пародонтолог-хирург трябва да е.

Общи условия

Активация на акаунт