Пердета

  • 1 352
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
здравейте момичета (и момчета де  Mr. Green), много съм се навила да си ушия пердета, защото не намирам точно това, което искам - нещо между перде и римска щора. ето го: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=665840

само че за първи път ще шия нещо по-сериозно от подгъв и ще ви бъда благодарна ако ми посочите сайт или четиво за това как се шие  Hug и по принцип се замислям да си взема някоя нескъпа шевна машина да се пробвам с разни лесни неща  Rolling Eyes предварително благодаря на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 3 034
и това също: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=655878

ПП прегледах линкове в шивашката тема, но те са все за хора, които поне малко понятие имат, а аз съвсем от 0 започвам  Embarassed и в тази връзка да ви попитам - кройката се копира на плата и после как се зашива? тоест два пъти се копира и тези две части се зашиват една за друга или другояче? извинете, но наистина сега ще се уча  Simple Smile

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами за тези пердета не ти трябва кройка, само мериш

правиш подгъви навсякъде, правиш и място, където ще стоят тръбичките, за да стои пердето изпънато....

не виждам нищо сложно.
иди в някой магазин и виж как са ушити.

имай предвид, че подобен плат е лигав и се шие трудно.

успех Hug

# 3
  • Мнения: 3 034
ясно, благодаря... аз не съм шила с машина досега, но ще пробвам няколко пъти, че даже и конеца не знам как се слага  Embarassed щом е лигав този, ще си купя първо по-плътен за друга стая, пък да видим как ще ги докарам  newsm78

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
А защо не дадеш да ти ги ушият?

# 5
  • Мнения: 3 034
ами и това го мисля, но тук тези услуги са доста скъпи и ще излезе горе-долу колкото и готови, а то е доста  newsm78 иска ми се и да се понауча ако мога... намерих едни евтинки машини, разпитвам ще свършат ли работа  Rolling Eyes

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами и това го мисля, но тук тези услуги са доста скъпи и ще излезе горе-долу колкото и готови, а то е доста  newsm78 иска ми се и да се понауча ако мога... намерих едни евтинки машини, разпитвам ще свършат ли работа  Rolling Eyes

нямам идея какви са евтините машини, но едно ще те посъветвам: шиенето е краста, инвестирай в хубава машина.

пердета се шият лесно, защото е само прав шев, нямаш извивки и щуротии.

ама виж колко ще ти струва плата. накрая може да се окаже, че е по-скъпо от готовите.

органза се шие трудно. аз я шия между 2 парчета вестник, защото плата се закача по плъзгачите на машината и дъвче плата.
като мина шева,късам вестника и всичко е супер.

вземи си някакъв евтин, плътен плат и се учи на него.
да правиш подгъв, да шиеш направо, а не криво....

в началото е трудно, ама бързо се учи Hug

# 7
  • Мнения: 3 034
мдааа... сигурна съм, че е така  Grinning намерих един плат по-плътен, ще се уча на него, а може и за детската да го ползвам като декорация после, а не като перде  Peace

# 8
  • Мнения: 950
Здравей, ако не си намерила още модел по който да работиш аз ще ти дам една книжка която запазих за мен като идея точно за този тип пердета.Даже си купих една евтина мостра ще снимам да ти покажа  Wink

Общи условия

Активация на акаунт