капиляри

  • 2 509
  • 6
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
След раждането, по бедрата на една приятелка  са се появили паяжинки от напукани капилярчета ...
Тя се интересува дали може да направи нещо, че да изчезнат....
Аз не съм компетентна, мисля, че  е непоправимо....обаче й обещах да ви питам...
Е, как мислите,има ли начин да ги разкара?

# 1
  • Мнения: 928
Аз имам същия проблем,но до колкото знам, не съществува никакъв ефикасен метод за заличаването на тези напукани капиляри.Остават си цял живот(за съжаление  Sad ).Тук е разисквана същата тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3564&highlight=%F1%E … EF%E8%EB%FF%F0%E8

# 2
  • Мнения: 1 428
Махат се без проблем с лазер.Да отиде в някой център за красота.Там се извършват такива процедури и въобще не е болезнено.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз имах по време на бременността на ръката, но изчезнаха след като родих. Може би е въпрос за време.

# 4
  • Мнения: 130
Цитат на: Helen-mama
Махат се без проблем с лазер.Да отиде в някой център за красота.Там се извършват такива процедури и въобще не е болезнено.


А колко струва? Не е ли много скъпо?
И мойте крака са целите в капиляри. Лятото ходих на лекар и ми изписа едни супер стягащи чорапогащници за през зимите и лекарство за два месеца през летата (май Детралекс се казваше).
Иначе профилактиката е като при разширени вени: краката нависоко, без горещи душове, без много припичане на слънце и т.н.

# 5
  • Мнения: 1 541
Освен всички други неща, изброени вече по- горе, може да пробате с обливане на краката със студена вода в края на къпането(и естествено по- хладки душове като цяло). Когато се какае за съвсем малки капилярчета има вероятност да се оправят от това. При мен мъничките се свиват така.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Благодаря много за отговорите...ще й предам какво сте написали.....и ще разгледам темата, благодаря Маева

Общи условия

Активация на акаунт