Агнешко месо

  • 1 866
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Здравейте мили кулинарки! Имам едно въпросче към Вас. Преди около месец моята бъдеща свекърва  Embarassed ми даде около 500-600г агнешко месо, което да сготвя. Аз обаче хич не обичам агнешко (много ми мирише Confused) и веднага го сложих във фризера, където стои там сигурно вече от около месец Sad До сега все се дърпах да го сготвя, но честно казано ми е жал и да го хвърля (а това ще се наложи ако не го приготвя в скоро време Rolling Eyes) Та въпроса ми е как мога да сготвя без да ми мирише на агнешко (че все пак и аз да мога да го опитам, а не само да се потя над фурната  Embarassed ) В каква марината мога да го оставя да предстои  newsm78? Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 2 755
Че защо ще го извърляш, във фризера може да престои още доста време.

# 2
  • Мнения: 58
Така е, ама вече искам да го сготвя ми да ми се маха от главата. Въпроса е в каква марината да го сложа, че да не мирише толкова на агнешко.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Така е, ама вече искам да го сготвя ми да ми се маха от главата. Въпроса е в каква марината да го сложа, че да не мирише толкова на агнешко.

аз съм го мариновала във малко водка, малко оцет, розмарин, олио, сол - намазано и завито в найлоново фолио. стои около 12 часа,
после натърквам с масло, червен пипер, розмарин, лук и печа.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
агнешкото си върви добре със зелении , спанак, пресен лук и ориз, може много неща да се сготвят!  основното месо ни е агнешко, но при нас няма миризма месото! ако искаш при обработването сложи малко канела  и мед , но малко! другото е да го обтриеш с 4есън и в кисело мляко  и малко лимон!

# 5
  • Русе
  • Мнения: 1 193
От коя част на агнето е месото?От това зависи с какво можеш да го зготвиш.У нас се яде предимно печено...ако се случи да има дъх-слагам лъжица -две ракия,може водка,или дори ром.Ако харесваш девисил-можеш да ползваш за печенето(аз не понасям миризмата му)Джоджена е задължителен.
   Аз си правя каша от брашно,червен пипер,чер пипер,сол,лъжица мед,няколко капки изцеден лимон, натрошен сух джоджен и олио.Намазвам обилно всяко парче месо,и поставям в тавичка с малко вода,завивам с фолио и пека поне два часа във фурната,без фолио пека още 20-30мин.Става винаги добре.Може между парчетата месо да сложиш цели картофи,намазани със същата смес,може да пуснеш и няколко гъбки.Така имаш и гарнитура Simple Smile

# 6
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Смели месото на кайма , смеси с телешка или свинска и си направи кюфтета . Сложи им повече чубрица и др. миризми и ги препържи - нищо няма да усетиш - гаранция . Ако нямаш машинка за мелене - скълцай го на дъската с остър нож .

# 7
  • Мнения: 58
Благодаря на всички,които писаха. Преди малко изядохме въпросното агнешко. Незнам от коя част на агнето бе месото, но много приличаше на пържоли (едни хубави големи парчета месо, без никакъв кокал). Та сложих го снощи в марината та да не мирише (asyalein благодаря за идеята), а днес го опекох - на фурна, в иенска тенджера, завито с фолио.Дотук много добре, но навсякъде четох че агнето се пече поне 2ч. Затова и аз си "забравих" моето във фурната 3ч, (че да стане по крехко) РЕЗУЛТАТА - сбрачкани малки черни парчета, с дъх на старо агнешко месо  newsm45. Добре, че моето мъжленце е възпитано и изяде от добри обноски поне половината от "хубавите големи агнешки пържоли"  Blush
Няколко теми преди моята има една друга със заглавие "Най-големия ви кулинарен провал е ...." е, моят отговор май е за там   chef

Общи условия

Активация на акаунт