картофена пита с плънка на Звездев

  • 3 220
  • 13
  •   1
Отговори
Момичета сега гледах тази рецепта и много ми харесва. Мисля да я направя днес. Ще напиша рецептата за почитателите на този вид ястие.

Списък на продуктите:

2кг. картофи
50гр. краве масло
2 яйца
2 глави лук
черен пипер и сол на вкус
кашкавал за поръсване

за плънката:
3 наденици
200гр. кашкавал
1 с.л. магданоз
1 с.л. копър


  chef Картофите се сваряват, обелват и се намачкват с преса. Добавя се маслото.                                                         
  chef Подравят се със сол и черен пипер на вкус.                                                                                                                             
  chef Прибавят се яйцата и нарязаният на ситно лук след което се намачква за да се получи еднородна смес.
  chef Половината от пюрето се разстила в на мазнена с олио тава и се оформя блат.
  chef Надениците и кашкавалът се настъргват на едро ренде и се смесват с наситнения копър и магданоз. Сместа се разстила  върху картофения блат.                                                   
  chef Плънката се покрива с останалото картофено пюре. Ястието се поръсва с кашкавал на вкус и се пече 15-20
  минути в силно загрята фурна


П.П Мисля да го пробвам с кайма                               

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Харесва ми. Ще го пробвам тези дни, но ще пропусна наденицата Sick Може и аз да пробвам с кайма, или пък моята ще е вегетарианска.

Един въпрос  - лукът суров ли е?

# 2
Харесва ми. Ще го пробвам тези дни, но ще пропусна наденицата Sick Може и аз да пробвам с кайма, или пък моята ще е вегетарианска.

Един въпрос  - лукът суров ли е?



Да.Суров е

# 3
  • Мнения: 5 228
Преди време имаше подобна рецепта във форума - заради нея специално си купих форма за кекс, защото във въпросната рецепта се печеше в такава форма. Аз съм го пробвала с плънка от лук, грах, моркови и домати, предварително задушени.

# 4
Преди време имаше подобна рецепта във форума - заради нея специално си купих форма за кекс, защото във въпросната рецепта се печеше в такава форма. Аз съм го пробвала с плънка от лук, грах, моркови и домати, предварително задушени.


Много добре звучи и по този начин. Ще я пробвам и така  bouquet

# 5
  • Мнения: 502
И аз ще я направя, но предпочитам месния вариант.

# 6
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Хм, това е нещо като вариант с кайма на овчарския пай. Вкусно звучи, ще го пробвам някой път.

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 174
В моя мързелив вариант на картофено руло го правя точно така -на 2 пласта.По средата плънката е от задушени лук ,моркови и гъби,кисели краставички и сварени яйца,подправки и малко галета.Отгоре освен кашкавала слагам и малко галета,тук-там парченца масло.

# 8
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Обичам всичко с картофи,веднага копирам рецептата,благодаря. Hug

# 9
  • Мнения: 393
Рецептата е страхотна, много вкусно става. Снощи се прибирам от работа и в къщи ухае едно вкусно, милото решил да ме изненада с вечеря и направил точно тази рецепта Crazy
 fani_73  bouquet сега знам от къде я е измислил гледал е Бон апети  hahaha

# 10
  • Мнения: 4 406
пробвах го и аз това , но с пилешко месо- облизахме си пръстите, даже и дребния ми злоядец  Laughing

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обичам всичко с картофи,веднага копирам рецептата,благодаря. Hug
И аз!  Peace

# 12
  • Мнения: 293
Направих картофената пита и стана страхотна.
Благодаря   bouquet

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ммм изглежда ми много вкусно. Ще пробвам рецептата.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт