от зъби ли е?

  • 940
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Здравейте доктор Слънчева! Бебето ми е на 9 месеца и половина! До сега има 4 зъбчета отдолу и 1 отгоре! В момента му израства още едно зъбче отгоре! Ще станат общо 6! До сега не сме имали проблеми с появата на зъбките, но сега от 10 дни положението е нетърпимо! Бебето е много изнервено и непрекъснато  плаче за всяко нещо! Принципно е спокоен и много усмихнат! Не мога да преценя проява на характер ли е или просто период! Спеше по нормално през деня и през ноща. Нощем се будеше само за вода или към 5-6 часа за малко кърма - не се е отказал от буденето все още, но аз следвам съвета Ви и давам бишкоти пласмон с млякото в 21-22 часа! Това което най-много ме тревожи е че бебето се буди всяка нощ в 2.20 часа - почти като часовник е, и първоначално е сънен но после започва да се ококорва и решава че иска да мрънка плаче и всякакви други неща! заспива едва към 5-6 сутрин и спи до 10.00 часа! Храни се много зле - това е сигурно от зъбките! Но знам ли може да правя някаква грешка през деня и да съм го объркала!
Обръщам се с молба за помощ от Вас, защото гледам бебето сама - таткото е в чужбина! Не спането не помага нито на бебето нито на мен! Можете ли да ми помогнете със съвет как да укрепна съня на бебето?

Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 5 760
Най-вероятно е от зъбките. Можете да му дадете за 2-3 дни преди лягане по 3 мл. панадол-това ще успокои болката.

# 2
  • Мнения: 74
Благодаря ви! Давам това което ми препоръчахте и беб започна да спинка! Днес се появило зъбчето и даже виси парченце месце от венеца! Надявам се вече да се облекчи!

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт