окосмяване при 6 м. бебе

  • 2 063
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мили майчета,
при мен се появи следното притеснение - имам дъщеря , която е в края на 6-тия месец  и от няколко дни забелязвам , че в областта на бакембардите са се поникнали тъмни косъмчета. Трябва да кажа, че тя се роди с не много косми по ушите , бакембардите, челото и раменете. Тези косми опадаха напълно към 4-тия месец и незнайно защо сега се появяват отново. Ако някой е имал опит с нещо подобно ще съм му благодарна ако сподели. Ако има значение ще кажа, че още не е захранена с месни пюрета и не мажа лицето й с никаква козметика. Мисля в понеделник да се консултирам с ендокринолог, но до понеделник има много време , а аз съм притеснена.
 Благодаря ви предварително и дано вашите малчовци са здрави.

# 1
  • Мнения: 12
Хайде, моля ви, никой ли не може да ми помогне с някакво инфо. Вчера ходихме на ендокринолог, но единственото, което успяха да ми кажат ,е че няма поликистозни яйчници защото окосмяването не е обхванало пубиса и под мищниците. Не е и наследствено защото не сме обременени нито ние с мъжа ми, нито някой от семействата ни. Тук се оказа че има толкова жени с този проблем, но кога се е появил за първи  път ... има ли развитие това нещо... кога на детето му поникват постоянните косми никой ли не знае ?

# 2
  • Мнения: 47 963
ми аз да ти кажа, моята дъщеря се роди с доста мъх, който с годините прерасна в косми
тя е по- мургава и космите са черни
няма по пубиса и подмишниците, няма признаци за ранен пубертет, просто има много косми- по ръцете, по краката и по гръбчето, по лицето около бакенбардите и има и мъх
изобщо- не е грозно, все пак е дете, но определено има повечко...аз съм светла и почти нямам косми и в сравнение с мен е доста окосмена
едва ли те зарадвах, но просто някои хора са по- окосмени просто

# 3
  • Мнения: 12
Мила Mamavassi, днес се консултирах с една лекарка -  детски ендокринолог, която  ми обясни като на малоумна за окосмяването. Каза ми, че на тази възраст децата си сменят косата от лануго към детско окосмяване и е напълно нормално първоначално да се появят такива отклонения, който п-късно ще опадат. Бях се притеснила защото косъмчета се появиха и по челото и си представи как изглеждат нещата....Много ти благодаря за отговора и желая на теб и дъщеря ти безсмъртие - това е орфически поздрав Laughing

# 4
  • Мнения: 47 963
ми супер, дано при вас се развият както очаквате нещата Peace

Общи условия

Активация на акаунт