Не му ли е твърде рано да будува?

  • 792
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Сина ми е на 1 месец и от няколко дни след хранене доста често будува до следващото хранене-или мрънка или просто се кокори. Въпроса ми е-не е ли твърде малък, за да будува толкова време? Каква може да е причината? И ако е нормално...как да се занимавам с него?
Дано не ви се стори глупав въпроса. Благодаря на всички отговорили!

# 1
  • Мнения: 405
Абе и аз по някаква причина бях останала с впечатлението, че бебетата ако не са гладни,нямат колики  и памперса им е сменен - блажено си спят  Joy Е да, ама мойто не е баш така  Mr. Green Обикновенно е буден м/у 6 и 9-10 сутринта, и 7 до 10-11 вечерта. Кокори се , бълбука, ръмжи или се хили, а ако не му се обръща внимание - РЕВ  Crazy
Пускам му музикалната играчка, говоря му глупости, танцуваме на силна музика, понякога му свиря на пиано, разхождам го из апартамента, или пък се опитвам да видя с колко от обичайните ми занимания мога да се справя само с една ръка, докато той ми лежи на другата   Laughing
Общо взето гледам да поддържам зрителен контакт докато му обяснявам какво правя и така..  Peace

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 22:31 от Nigella

# 2
  • Мнения: 474
Алекс също будуваше много през първия и втория месец  Simple Smile..... напапа се и почне да се кокори......първо се мъчех да я приспивам ама... нъцки  Wink... после вече я оставях да си заспива когато иска... случвало се е да се нахрани и да заспи 2 часа след това  Crazy.... През това време се гушкахме и си пеехме песнички..... много ни харесваше и на двете.... Heart Eyes, правехме и упражнения - обръщах я по корем, за да си тренира вратлето или просто й говорех разни работи....... После в средата на втори и през целия трети месец - веднага след хранене заспиваше ..... Laughing.........ама сега .....няма....... Joy Joy Joy

# 3
  • Мнения: 4 451
В моментите на будуване аз я разнасях, разхождахме се на вън, показвах и дрънкалките и други музикални играчки... Просто и се наслаждавах. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 100
Е, вие ми разказахте играта Rolling Eyes Значи да се подготвям психически  baby_neutral

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
моята педиетърка не искаше да повярва че бебе на 1 месец заспива вечер в 9 докато суче, в 9:30 се събужда и след това заспива чак към 12. Моето дете никога не е било от поспаливите. Напротив. Беше от ревливите. Зверски колики до 6 месец, след това трудно и много болезнено зъбоникнене... После минахме през периода на ставане в 3 и игра до 5 сутринта... въоръжи се с много търпение. В моментите на будуване съм му пяла, гушках го, пусках му въртележката, разхождахме се. Любими му бяха заниманията с дядо му. Тогава баща ми беше на легло няколко месеца и му го оставях в кошницата. Колко приказки са разказани и песни са изпяти...

# 6
  • Мнения: 284
И ние не искаме да спим,но пък и не седим мирно,ами само с биба в уста,иначе рев.Но пък тя помага да се измори и да поспи малко.Но почти не спи вече-все се кокори.

# 7
  • Мнения: 493
И ние също будуваме понякога до следващото хранене,през това време пускам музикални играчки,показвам разни дранкалки и така...просто си се наслаждавам  Hug

# 8
  • Мнения: 187
Моят син е на 27 дни и съм забелязала,че също има дни в които будува между две хранения.Обикновено е спокоен и се заглежда по играчките,който съм сложила на леглото.Понякога го оставям да си лежи или го взимам да го гушкам и така.

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Явно си е до дете - всички са различни.
Големият ми син беше от будуващите и ревливи бебета, малкият от спокойните и спящи.
Дори имаше период до 9-ти месец, в който спеше след всяко хранене , до следващото и рядко на разходка някой го виждаше буден.

# 10
  • Мнения: 1 416
Моята дъщеря също не обича да спи. От бебе си будуваша. Като четях колко часа сън на денонощие уж са необходими за новородени, направо се шашках.
Въпреки че не спеше много, не беше кой знае колко ревлива. Докаро будуваше, обикновено слушаше музика, пеехме й песни, разхождахме я из вкъщи (зимно бебе е) или просто си лежеше кротичко в леглото.

# 11
  • Мнения: 1 919
Абе и аз по някаква причина бях останала с впечатлението, че бебетата ако не са гладни,нямат колики  и памперса им е сменен - блажено си спят  Joy Е да, ама мойто не е баш така  Mr. Green Обикновенно е буден м/у 6 и 9-10 сутринта, и 7 до 10-11 вечерта. Кокори се , бълбука, ръмжи или се хили, а ако не му се обръща внимание - РЕВ  Crazy
Пускам му музикалната играчка, говоря му глупости, танцуваме на силна музика, понякога му свиря на пиано, разхождам го из апартамента, или пък се опитвам да видя с колко от обичайните ми занимания мога да се справя само с една ръка, докато той ми лежи на другата   Laughing
Общо взето гледам да поддържам зрителен контакт докато му обяснявам какво правя и така..  Peace

и при нас същотооо!!!

# 12
  • Мнения: 146
Не съм педиатър, но бебето ти наистина може да е гладно. Може би суче по-малко или ако е на кърма да ти е рядка и да не го засища. Може и да си е ревливо, но по-добре се консултирай със специалист.

# 13
  • Мнения: 582
И моята принцеса по това време будуваше по цял ден и като се сетя как съм се мъчила на всяка цена да я приспя, сега много ме е яд  #2gunfire От някъде ми беше втълпена идеята, че трябва толкова малко бебе само да яде и да спи-ама че съм била глупачка  Whistling Колкото по-растеше, толкова повече започваше да спи. И сега следобяд спи по 4 часа, нощем по 11 и никога не се буди  Praynig Така че споко !

Общи условия

Активация на акаунт