Токуда - необходими вещи

  • 2 253
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да попитам мамите раждали в Токуда, какво е необходимо да нося за мен и бебчо?   bouquet

# 1
  • Мнения: 82
И аз бих искала да разбера за необходимите неща в Токуда Laughing

# 2
  • Мнения: 1 409
За себе си можеш да вземеш нощници,ако не искаш да ползваш техните,четка за зъби,паста,сапун и др.лични принадлежности.Превръзи не е задължително да си носиш,защото там дават лигнин,но ако не ти е удобин може да си вземш.Вземи си и бельо,там разрешават да се носи-по-удобно ще ти е.Друго мисля не ти е необходимо.
За бебчето не ти трябва нищо.Там си имат всичко.Само дрешки зза изписването,но тях ще ти ги донесат в деня.Леко раждане   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 555
Само тоалетни принадлежности, каквито си прецениш.
Нощниците са безплатни и ги сменят всеки ден, но можеш да си със своя.
Поне по време на моя престой нямаше тоалетна хартия в тоалетните, така че може да кажеш да ти донесат. За бебето нищо не трябва, чак като го заизписват.
Леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 42
Ммого ви благодаря!   bouquet

# 5
  • Мнения: 129
Непременно си вземи вода в достатъчно количество. След раждането ще ти се пие ужасно, а те просто няма откъде да ти дадат. Особено ако е събота/неделя и се окаже, че кафето не работи...
Кърпи, сапун, дамски превръзки също (лигнин, поне на нас, ни даваха само първия ден), чехли/джапанки. На мен ми свършиха добра работа и кърпичките за кърмачки на Чико (за гърдите).
Също, имай предвид, че в деня на изписването ти ще се водиш изписана преди обяд - т.е. няма да ти се полага обяд - предвиди си храна. В същото време едва ли ще си тръгнете от болницата преди 14 часа (моето бебе например го изписаха чак в 17ч. просто защото имаше много изписвания същия ден).
И още нещо - шкафчетата са тесни, макар и високи.

# 6
  • Мнения: 4 555
Абе и в нашия ден имаше много изписвания, но още на предния ден ми бяха казали, че ще ни изпишат в 15:30 и точно в толкова ни изписаха, а и обяд ми донесоха.
Иначе за водата - правилно, много е важно! И няма от къде да си вземеш, ако не ти донесат, а първия ден поне аз не можех да стана и имах голям късмет, че си носех вода от предния ден.

# 7
  • Мнения: 42
Благодаря за изчерпателните отговори  bouquet

# 8
  • Мнения: 42
Здравейте пак, сетих се за още едно въпросче, бебчетата при вас ли си бяха или само ви ги носеха за кърменето?  bouquet

# 9
  • Мнения: 42
И още едно въпросче  Embarassed при изписването вярно ли е, че в Токуда не приемат нищо като имам предвид бонбони,торти,алкохол и т.н., а може ако прецениш да направиш паричен превод в Токуда банк newsm78.    Благодаря ви!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Един въпрос и от мен - в тази болница ражда ли се по клинична пътека?

# 11
  • Мнения: 336
Бебето си е прие теб откогато и колкото си го искаш. При нас само за през нощта ги вземаха за да си поспим. Една мама беше се вманиачила за кърменето и искаше и през нощта да й го оставят, но й казаха, че не ги хранят нощем ( от 12 до 6) , което на мен ми дойде като много приятна изненада, защото малката свикна от там още да не ме буди за ядене по никое  време през нощта. За "подаръците"  на изписването беше вярно преди 3 месеца. Аз оставих една кутия бонбони, все пак  на регистратурата докато нямаше никой.
 И нещо важно : НОСИ СИ ПОМПА ЗА КЪРМА!!! Освен ако не искаш да останеш без ръце от цедене.

# 12
  • Мнения: 336
Ражда се и по клинична пътека, но пак се плаща 500 за нормално и 900 за секцио, щото е ...абе нещо като частна болница. Здравната каса не покрива цялата сума за никоя процедъра, така  че ти си доплащаш разликата. е не е съвсем точно казано, ама горе-долу е така.

# 13
  • Мнения: 291
Болницата работи със здравната каса, така че раждането не се плаща. Но ако си с избор на екип, се заплащат посо4ените от Any4 суми. За теб си носи тоалетни принадлежности, кърпа за баня, джапанки, превръзки (ако ще раждаш нормално, вземи повечко), бельо, помпа за кърма и вода. За бебето вземи само ръкавички, за да не се драска и ако решиш, биберон-залъгалка, ама надали ще я използваш... На изписването можеш спокойно да почерпиш персонала с някакви безалкохолни, бонбони и т.н. По мое време една мама почерпи с торта  Simple Smile
Леко раждане   Simple Smile

# 14
  • Мнения: 4 555
Аз пък не си носих помпа за кърма и от болницата ми предоставиха "служебна". Имаха няколко помпи и ги даваха на който иска. Даже ми я стерилизираха и  ми даваха стерилизирано шишенце, от което да давам изцедената кърма на бебето. При това ми я стерилизираха веднага, щом им я занеса, без някой да ме пита нещо за режима на бебето.
И всяка вечер ни питаха дали искаме бебетата да са при нас, т.е. ситуацията по подразбиране е да останат при нас, но ако искаме да ги вземат ги вземаха. Това е по избор.
За изписването - всички носеха торти, цветя и какво ли не, не съм забелязала някой да е протестирал. И аз го бях чувала това, че било забранено там, но видях точно обратното.

Общи условия

Активация на акаунт