кв. Княжево, София - как е за живеене?

  • 8 338
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 392
Мами и татковци, моля за впечатления за квартал Княжево - преимущества и недостатъци за семейство с деца. Колебаем се за една квартира там, така че всяко мнение ще ни е от полза. Засега това, което видях е - много малки улички, кал, липса на обществен център, детски площадки и зелени площи. Транспорта май е предимно личен....Но пък какъв изглед към Копитото!!!

# 1
  • Мнения: 2 401
Като на село - по думите на мои познати, живеещи там.  Придвижването е само с лични мепесета.  Познатите ми само спят там, и през седмицата и през почивните дни са в "града". И детето им ходеше в центъра  на дет. градина и сега на у-ще. Повече подробности да даде  някоя местна мама.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Лятото като ходих там по работа, страшно ми хареса. Една зеленина, едни малки тихи улички...Приказка! Обаче зимата ще е ужас. А без кола пък съвсем. Ама то без кола вече къде ли не е ужас Tired
Аз бих живялая в Княжево де Flutter

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Много зависи къде точно в Княжево. И колко големи са ти децата.
Ние сме в къща, еднакво отдалечени и от трамвай 5-ца и от околовръстното. Детската градина е на 5 мин пеша от нас, училищато на 10-тина макс. Детска площадка не ми е трябвала при наличието на двор, но точно до нас има. Миналата година се организираха родителите и я боядисаха и стегнаха. Уличките са малки-да, а калта и мръсотията е заради засилените стоежи от няколко години. Иначе е тишина и спокойствие. За малко дете-според мен си е рай.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 129
Определено зависи къде ще ви е квартирата. Идва зима и ме е страх как ще се придвижваме. Тъй като сме от страната на Витоша и то доста високо.
Но пък ако зимата е както миналата година - няма да има проблеми. Имаме съседи, които карат трабантчета и пак се качват.
Пролет, лято и есен е много красиво, спокойно.
Децата играят в дворовете. Момчетата са си направили нещо като палатка. Наричат го база и там строят, носят разни неща. По цял ден са на чист въздух.
Неудобствата - магазините са далеч. Ако си забравила да купиш нещо, ще трябва да минеш без него. Поне на мен не ми се кара 10 мин до магазини за яйца.
Транспорт - петицата е редовна. Дори и в много големи преспи, когато автобусите не могат да се движат, тя върви.
Но ако имате малко деца е по-добре да сте с кола.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 603
Първо и аз да повторя, че наистина зависи къде в квартала, но все пак ми се струва недобра идея. Малки кални улички, транспорта почти само личен, когато децата порастнат и решат да отидат сами примерно на кино ще има да се притесняваш как ще се приберат до там.... Имам близък приятел в Княжево - на гости ходя само с кола, около тях нама детска площадка, детска градина, магазин, видеотека, кафене, улично осветление... има само чуден изглед към Витоша и чист въздух.

# 6
  • Мнения: 2 550
от седем години имам жилище в Княжево, преди това живеех в центъра...но тогава беше ок
сега няма сила, която да ме накара да живея в центрото
тук ми е тихо и спокойно, сутрин си пия кафето с изглед към витоша, около мен има играещи катерички, орехи, зеленина, борчета, планинска панорама...
честно казано не познавам цялото княжево, но аз съм на 300м от градския транспорт, който е много редовен...и не попада в задръстване сутрин и вечер, защото е отделен от булеварда. до центъра се стига за 20-25 минути
супичка явно приема като голям минус липсата на видеотека, но всъщност има...даже бяха две, но едната фалира, откакто хората почнаха масово да дърпат филми от нета
магазини няма много, макар че от вкъщи до най-близкия магазин няма и 200метра
както са казали, много зависи къде точно ще живеете
Била е близо обаче, 345 на овча купел също....изобщо, не е като да няма човек къде да напазарува  Tired
изобщо, аз си харесвам княжево и се надявам да не стане претъпкан като повечето квартали

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Марче, наистина в Княжево има и чудесни за живеене места, дано квартирата на Наслуки е наблизо.  Просто не навсякъде е така.

# 8
  • Мнения: 8
Много зависи къде точно в Княжево. И колко големи са ти децата.
Ние сме в къща, еднакво отдалечени и от трамвай 5-ца и от околовръстното. Детската градина е на 5 мин пеша от нас, училищато на 10-тина макс. Детска площадка не ми е трябвала при наличието на двор, но точно до нас има. Миналата година се организираха родителите и я боядисаха и стегнаха. Уличките са малки-да, а калта и мръсотията е заради засилените стоежи от няколко години. Иначе е тишина и спокойствие. За малко дете-според мен си е рай.

Peace

# 9
  • Мнения: 392
Благодаря за отзивите!
За съжаление се потвърждава по-лошата версия на Княжево - квартирата е далече от всякакъв транспорт, в малка кооперация без двор, между строежи. Никой не ме окуражи че ще намеря място за игра на децата наблизо, което ми е доста важно.
Продължаваме търсенето...
Иначе идеята за гора, птички и страхотен изглед много ме блазни, не ми се живее в центъра и съм готова да прежаля голяма част от удобствата му.

Общи условия

Активация на акаунт