почистване на сребро

  • 2 575
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 882
Извинявам се ако е имало такава тема и ако пречи нека бъде изтрита.Искам да попитам как мога да си почистя едно медальонче.Пробвах с вода и сода,но не стана а ми е изключително скъпо  и искам да си го оправя.Не искам да го нося в някоя бижутерия че като знам какви ги има  ooooh! .Някоя от вас ако знае как мога да го оправя или поне сигурно място където работят качествено а не хоп набързо и готово.Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете  bowuu

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 786
Наскоро и мен ме вълнува този въпрос, но първо пуснах Търсачката!  Naughty

# 2
  • Мнения: 38
ами защо не опиташ с паста за зъби и силно да четкаш?на мен така ми се беше  получило доста добре  Hug

# 3
  • Мнения: 239
моя кумец работи в бижутерия и той ми е казал как да си почиствам среброто Simple Smile
във парче плат се слага сода и на СУХО се търка.

# 4
  • София
  • Мнения: 175
Слагам малко оцет на влажно парцалче, отгоре поръсвам със сода и търкам бижуто. Тази хитринка винаги е действала безотказно. Flutter

# 5
  • Мнения: 99
има специални кърпи напоени с почистваща паста които чистят сребро.продават се в по-големите магазини за такива бижута около 2,3лв са Sunglasses.ако пък случайно не намериш да си купиш спри се в някои магазин за сребро и ги помоли да ти го изчистят те имат такива кърпи да си потдържат среброто и златото чисто.предполагам че няма да ти откажат.ако е почерняло от минерална вода или пот тогава вече трябва със шлайф машинка да се мине.надявам се да съм помогнала.пробвай първо тфа със содата Peace

# 6
  • Мнения: 1 586
Да,имаше такава тема,но и аз не мога да я открия.
Аз оставям среброто в чаша с оцет за около 15 мин. и след това търкам с вълнен плат

# 7
  • Мнения: 5 228
Не искам да го нося в някоя бижутерия че като знам какви ги има  ooooh!

Ако си от София, в Ел Градо на Дондуков ще ти го почистят и няма от какво да се притесняваш. Работят много добре, няма опасност да ти изчезне - все пак това е бижутерия с име, от години. Ночно на Дондуков имат страхотен бижутер, човекът си разбира  от работата. Аз само там си нося бижутата за поправка или почистване.

# 8
  • Мнения: 7 186
В магазините за сребро могат да ти го почистят или в някое бижутерско ателие. Содата е най- известният вариант за почистване в домашни условия, но ако бижуто има родиево покритие- не бива, защото ще падне. Патила съм си, затова знам Laughing
Аз скоро си взех една специална паста-  shiatzu е писала за нея и съм супер доволна, изчистих си всички бижута и грейнаха като нови. С каквото и друго да съм ги чистила- става, но такъв ефект не може да се постигне Sunglasses

# 9
  • Мнения: 882
Момичета много ви благодаря за отговорите.Аз опитах с сода и оцетвъв вряща вода и се получи,но малко матово и реших да пробвам метода с червило някъде го прочетох и бижуто направо светна.Много съм щастлива защото ще заравам любимия че блести защото е подарък от него и му беше мн кофти че не го нося. Благодаря отново bouquet

# 10
  • Мнения: 1 014
И аз знам един начин - бижуто и домакинско алуминиево фолио (например Фино, аз го намачквам леко) се слагат в съд с вода и се поставя да ври. Не мога да кажа точно какви процеси се случват, химията не ми е страст, но факт е, че фолиото става черно, а бижуто грее сякаш е излязло от списание. Трябва да сте сигурни, обаче, че е истинско сребро, няма ефект върху други м-ли.

# 11
  • Под тепетата
  • Мнения: 336
С най обикновен станиол от цигарите.

Общи условия

Активация на акаунт