Незаспали мами, отговорете! (Температура)

  • 2 687
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 251
Сега се събудихме за да ядем и ми се стори много топъл. Измерих и с живачен и с електронен термометър и има 38,3 температура. Пратих таткото за панадол, ама по колко да дам, за да смъкнем до сутринта температурата. Иначе е весел, жизнен, смее се. Да не съм го прегряла, че май радиатора се оказа много близо до леглото му или е нещо настинка? Ако трябва да се термолегулира бебо от прегряване например до колко време ще спадне до нормална телесната температура? Дано да не е болен. Praynig

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 23:53 от Reza

# 1
  • гр.София
  • Мнения: 4 148
 Mиличка,тъпо ще ти отговоря,но прочети упътването на сиропа-там пише подробно,при колкомесечно бебе,колко да дадеш, има си и мерителна лъжичка вътре( аз ползвам Нурофен и вътре има нещо като спринцовка с мерит.деления)
 Хубаво е вкъщи да имаш свещички Ефералган (примерно).При Т над 39 са направо необходими.
 Ефералганът съдържа парацетамол,а Нурофенът-не и могат да се редуват през 3-4 чАса.
 Докато Панадолът също е с парацетамол и не бива да са близо по време свещичките и сиропа.
 Ако вдигне повече Т ,слагай кърпи,напоени с оцет и вода-на глезените,китките,челцето(не че няма да се дърпа)
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 1 251
blanc, мерси! Таткото донесе панадол, от аптеката това му препоръчали. Сега естествено видях, че си има описание, ама като съм голяма бяла птица и ми се случва за първи път. Hug

# 3
  • гр.София
  • Мнения: 4 148
 Дано да заспи малкият Hug

# 4
  • на пистата
  • Мнения: 5 819
2.5 се дава от панадола,и моето е на 3 месеца

# 5
  • Мнения: 1 251
Аз пък взех че дадох 4, така пишеше на опаковката според кг. и месеците. Ние тежим 7 кг. Може и малко повече да съм дала. Но я смъкнахме температурата. Сега ще звъним на доки да видим от какво може да е. newsm78 Благодаря за отговорите.

# 6
  • Мнения: 4 451
Радвам се, че вече всичко е на ред.

# 7
  • Мнения: 554
И един съвет, никога не оставай без Панадол или каквото и да е друго за температура  Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
И един съвет, никога не оставай без Панадол или каквото и да е друго за температура  Peace

Точно така! А относно претоплянето- не е възможно да го претоплиш до Т 38 и отгоре  Naughty

# 9
  • Мнения: 1 251
Засега нямаме температура, докито каза, че щом няма да давам днес 3 пъти Панадол и ако има нещо вечерта да се обадя. Сега само го наблюдавам и все си намирам разни симптоми, а то детето кротко си спинка. Ама като не може да си каже миличкото какво му е. А относно лекарствата, определено ще накупя да си имам под ръка. Аз исках в началото докито да ми направи един списък с най-необходимото при спешни случаи, ама не-защо ми били трябвали още от сега, като му има нещо тогава. Да, ама като се случи през ноща-какво се прави тогава-губи се ценно време да се ходи да се търси денонощна аптека.

# 10
  • Мнения: 230
Здравей,
бих те посъветвала да не прекаляваш с лекарствата.
Температура от 38,3 се води леко повишена за бебе, което е жизнено и не проявява признаци на раздразнение и е над Три месечна възраст.  А при липса на температура да тровиш организма с парацетамол, колкото и да е малко количеството, ми се струва излишно.
Надявам се да сте добре Heart Eyes

Намерих линка, от който черпя информация:http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Последна редакция: нд, 28 окт 2007, 17:51 от Mini_

# 11
  • Мнения: 2 197
Aз също бих те посъветвала да не даваш повече Панадол, след като температурата се е смъкнала. Малко е бебето, за да го тормозиш с парацетамол.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
И един съвет, никога не оставай без Панадол или каквото и да е друго за температура  Peace

Точно така! А относно претоплянето- не е възможно да го претоплиш до Т 38 и отгоре  Naughty

Това не е вярно.
От претопляне и до 40 градуса може да вдигне бебето.
От къде знам - от педиатърката ми.
Точно преди два дни -в петък и аз претоплих моята принцеса  Blush
През ноща беше с температура 38.1-38.4 - страшно се притесних, та тя е само на месец. помогна и еднократна доза от еферелган за бебета сироп. Пише на него от 1 месец. На другия ден нищо и нямаше.
При прегледа на сутринта докторката констатира, че Кари е здрава и след като и казах че е била топла след разходката и и описах как съм я навлекела, жената щеше удар да получи. Голяма излагация от моя страна - ама то от престараване...... Вече много ще внимавам.
Симптоми при претопляне - температура, обрив - може само едно от двете а може и двете.
Характерно е при събличане на бебето и оставяне за известно време голичко (но в топла стая) температурата бързо да спадне, после пак да се вдигне след като го облечеш.
Темперетура се мери поне 20 мин след като се е събудило бебо и поне 20 мин след като е сукало.
Това беше накратко лекцията от моята педиатърка.
Действия къпане с по-хладка вода, разсъбличане, много течности по възможност вода, ако не пие -  кърма.
А повече не сме пили лекарства, само витамин с за бебета разтворен във вода - по една ампулка на ден - три дни.

# 13
  • Мнения: 1 251
meggyv, успокои ме малко.  bouquet Днес през деня не е имал температура, хапваше си с желание, закача се, смее се, но като взе да настъпва вечерта почнах да се притеснявам да не вдигне пак температура. Но сега малко съм по-спокойна след написаното от теб. Радиатора беше на половин метър от неговото легло, а и го бях завила доста сериозно. Дано и тази нощ да не вдигне температура и утре ще съм по-спокойна вече.  Praynig

# 14
  • Мнения: 3 069
Дано да е само от прегряване.
Пожелавам ви спокойна нощ.

Общи условия

Активация на акаунт