Херпангина, гнойна ангина...пак се започват кошмари

  • 21 474
  • 30
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 791
Много ми е притеснено за пореден път.Сега пък сина ми-от вчера е много висока температура, налепи и силно зачервено гърло.Диагноза херпангина, като днес май е преминало на гнойна ангина( според докторката по телефона).Пием Augmentin 312+ сироп за гърлото Eurespal. Втори ден температурата  не спада. Ужаса ми идва и от това, че малката тази зима се накъса да боледува, изпи сума ти отрови, имунитета и е на "0" (преди болестите още ниември след като изкараха Варицела), последно беше с бронхит към пневмония, която едвам овладяхме....от 1 месец се мъчим да я закрепим и тъкмо а-ха да се види малко здравичка, кашлица+хрема, обриви,подути клепачи-алергия.В момента изследваме алергия и пие сиропи втора седмица...И на тоя фон на вечните трепереници, кашляне и задавяне вечер- баткото с херп или гнойна ангина, за която четох, че била много заразна.
Ще се побъркам вече...сега очаквам включване от малката и съм в малък ужас #Shocked  .Пак отрови, антибиотици и един Господ знае какво още...ами страничните ефекти, ами черното дробче??? Ами тая алергия на малката в съчетание с една ангина отгоре+ никакъв имунитет ? Притеснено ми е и за двамата, плаче ми се и сърцето ми се къса...
Как протече при вас  ангината? До колко време се сваля температурата? Как облекчавате симптомите, гърлото...?А някой има ли представа за съчетание на алергия с ангина?
 За късмет педиатърката ни пак е извън града на почивка точно сега (предния път с пневмонията на малката пак така се случи за късмет), та сега сме при една заместничка+ по телефона с нашата!Но пак ми е ужасно притеснено! Cry
  Търся утеха и съвети за справяне с положението от вашия личен опит, скъпи мами! Досега винаги вашата помощ ми е била изключително полезна и утешителна най-малкото!

# 1
  • Мнения: 1 266
Здравей!
Сигурно знаеш, че херпангината се причинява от вирус и антибиотикът ще я повлияе само, ако отгоре са се насложили стрептококи. Малко се чудя защо са ви изписали Аугментин, а не Пеницилин, но лекарката си знае най-добре, във всеки случай не е грешно решение. Възможно е това, че не спада Т да означава, че няма гнойна ангина, но не спирай антибиотика.
Опитай се да изолираш децата едно от друго за 2-3 дена, да не се целуват, да не са много близо. Знам, че не е никак лесно.
Давай парацетамол за Т.
Останалото сигурно си го знаеш, да яде много течно и пюрета, да не вика.

Успех! И леко преболедуване!

# 2
  • Мнения: 3 042
Пиши ЛС на Despina, Детелинка я кара тази херпангина.
На вас успех в борбата с болестите! И ние бяхме на косъм от гнойна ангина, но малкият излезе борец и се отървахме!

# 3
Не знам дали ще ви помогне или ще ви навреди един бабешки метод - мед със сода - 1 лъжичка мед ръзбъркваш хубаво с 1 лъжичка сода - 2 пъти на ден

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вилма - да ти кажа, едва ли ще мога да те успокоя...
Моите в момента и 2-мата са на Аугментин! Бяха със доста симптоми и просто нямаше друг начин, освен антибиотичният!
За съжаление, ако голямата е болна до 2-3 дни се разболява и малкият, а сега откривам, че и аз се разболявам от него!  ooooh!

Т ще вдига синът ти, докато има налепи! Опитай се да му ги "обереш" със сода(малко е инвазивен метода и в последно време се отрича!) или със Гранофорин(той пък май е спрян от производство  Neutral Face ).Мисля, че и Дактарин-а е приложим в случая?! Просто това е гной която така или иначе трябва да се махне, за да се оправи детето. Аз мисля, че до 48 часа от 1-я прием на антибиотика би трябвало да няма вече Т. Поне при моите деца е така, макар че на малкият хич не му е добре на стомаха от Аугментина(има колики, разтройство и се подсича  Tired ).

Херпангината е заразна - потвърждавам от опит.  #Puppy dog

За малката ти кукла - Сандански, щом прави чести белодробни проблеми. Пролет и есен и така поне 4-5 години. Там климата добре повлиява и на алергиите.

Успех в лечението!  Praynig
 Не знаеш колко много те разбирам и как ти съчувствам в тоз миг. Изживяла съм го...  Sad

# 5
Ако това те успокоява тази зима и ние сме на подобен хал. Каката се скъса да боледува, съответно ималкият след ея задържително То не бяха гнойни ангини, то не бяха грипове...Изобщи де що имаше вируси в София ги изкарахме. И продължаваме. Каката от днес пак кашля и има сополи,чакам след два-три дни и малкия да "потече". И ние тази зима що антибиотици изпихме не ти е работа. А последния път каката като имаше ангина, не искам да те плаша, ама шест дни държа около 40 градуса Т. Не й давахме антибиотици, защото уж бее вирусно, но накрая, клед като започна насън да халюцинира и да бънува,  пък и след като и малкият вдегна Т, пак опряхме до антибиотиците. А Аугментина наистина е за ангини и изобщи възпаления на горните пътища. Оздравявайте.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 791
Благодаря ви много, момичета, за споделеното !
 И Вики сега получи разстройство от Augmentin-a Sad , иначе дано му подейства по-скоро! Ту го тресе и му е студено, ту му става топло...и гласа му се променя...дрезгав такъв...За малката сега очаквам "включване", да се въоръжа с търпение- май това е изхода!

# 7
  • Мнения: 3 042
Давай Ентерол за разстройството. Също и оризова вода, супа Моро.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вилма - др. път ако му го изпишат пак този антибиотик - откажи го, защото не му е добре на дечко от него!
И винаги помни на кое дете, кой препарат как му се отразява!
Успех в лечението и дано на малката й се размине тоз път  Praynig .

# 9
Цитат на: wilma
Благодаря ви много, момичета, за споделеното !
 И Вики сега получи разстройство от Augmentin-a Sad , иначе дано му подейства по-скоро! Ту го тресе и му е студено, ту му става топло...и гласа му се променя...дрезгав такъв...За малката сега очаквам "включване", да се въоръжа с търпение- май това е изхода!


Внимавай с растройството. Ако стане още по-зле - веднага се свържи с педиатъра. Може би ще ви препоръча друг антибиотик.

# 10
  • Хасково
  • Мнения: 995
Неи бяхме със същата диагноза до преди няколко часа!
Симптомите много високо температура /особенно нощем над 39/ зачервено гърло с някави мехурчета по дъгите /това беше обяснението на педиатърката!
4 вечера нма сваляне тазе температура и няма.Леченито Алгументин /това е от рода на пеницилиновите продукти/.
Съответно си докарахме и разстройство от него!
До днес следобяд /от 24 часе сме без температура/ когато Марина се събуди с обриви по тялото и беж при педиатърката и какво се оказва: Боледуваме от т.н. "Шеста болест" това е вирусна шарка. Не е заразна като другите шарки. Боледуват кърмачета и малки деца.
Така че следете малките имало и такива неща като "Шеста болест" обрива показва, че детето и вече здраво и спряхме антибиотика!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 791
Ох, Nadia NGX,  абсолютно същите симптоми като вашите в началото сме, но все пак днес е 2-ри ден откак Вики е с температура. Значи очакваме как ще се развият нещата и какво ще се окаже при нас ?! Пие Аугментина, засега рядкото ако беше само веднъж, ще видим нататъка.Благодаря ти за предупреждението, добре е човек да има едно наум за възможните очаквания! Малката все кръжи край батко си, много ми е трудно да ги разделям Sad  наблюдавам я и нея зорко...
Да видим утре как ще са и двамата...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 791
Снощи не сме спали....малката също вдигна висока температура Sad .Цяла нощ прекарахме между единия и другия в смяна на компреси и редуване на Парацетамолени с Нурофен....След малко бягаме на частно педи, щото както ви казах, нашето го няма в града...

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много съжалявам, че и куклата е болна Sad!
 Пиши после какво каза частното педи?

# 14
  • Мнения: 3 042
Оле, Вилма - страхотна нощ сте прекарали! Успяхте ли да понижите Т? Пробвахте ли с оцетени компреси? При нас май най действа Нурофен. Пиши после при кого сте ходили. Д-р Соколова приема и в събота до обяд.

Общи условия

Активация на акаунт