Посъветвайте ме!

  • 1 214
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Този месец реших да ходя на фоликулометрия.За пръв път отидох на 15-ия ден от цикъла.МЦ ми е средно около 35-37 дни.При прегледа се установи,че нямам доминантен фоликул.При второто ми посещение днес-20 ден от МЦ отново не се вижда доминантен фоликул.Лекарката каза,че този месец нямам ову.Но ме притесни това,че тя каза,че вижда някакво образувание в десния яйчник,което не приличало точно на киста,ами било нещо такова като когато ми е минала овулацията/същото нещо се видя и на 15-ия ден/,но тъй като лекарката предположи,че с моя дълъг цикъл няма как да е минала овулацията ми предписа противозачатъчни регулон 10 дни.Странно ми е това,че на 13 и 14 ден имах всички симптоми на овулация-обилна и силно разтеглива цс,болки в десния яйчник и тест за ову с почти еднакви две чертички на 14 ден,който аз означих като отрицателен. Въпроса ми е според вас наложително ли е да пия противозачатъчните и ако случайно съм имала ову на 13-14 ден тези противозачатъчни ще ми навредят ли при евентуална бременост.Много объркано го написах,дано ме разберете

# 1
  • Мнения: 7 718
Изчакай да ти дойде и тогава ще мислиш.
Не пий нищо, защото бременност може да има.

# 2
  • Мнения: 65
Защо не отидеш още веднъж на фоликуметрия? Например на 25-26 ден. Аз съм с подобен цикъл и лятото на 20 ден от мц също нямах доминантен фоликул и д-ра реши, че нямам ову. Обаче на 22 ден имаше един с 13,4 мм в десен яйчник, а на 25 ден фоликулът беше станал 17,2 мм. Може и при теб да е по-късно овулацията. Стискам палци. И аз подкрепям Лали да не пиеш нищо.
Късмет.

# 3
  • Мнения: 2 423
Задръж за сега не ги пий Wink

# 4
  • Мнения: 129
Благодаря ви ,момичета.Мисля да задържа засега.Лекарката ми каза да отида на 12-13 -ия ден от новия мц,така че дотогава ще чакам.

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 15:48 от kotetopet

# 5
  • Мнения: 145
Успех ти желая!

# 6
  • Мнения: 2
4esno kazano ne mi sa yasni tiya hap4eta ako moje nyakoy da mi razkaje,ne sim razjdala no iskame da se pazim,ako moje nyakoy da mi obyasni,   :bouquet:blagodarya ot sega,imam v previd da mi obyasnyat  kak se predpisvat i kak se izpolzvat imat li strani4ni efekti i takiva podrobnosti  newsm78,mersi mnogo

# 7
  • Мнения: 1 284
pussy всички които пишем из тези форуми,не се "пазим",напротив стремим се към заветната цел-дете!А във всяка опаковка противозачатъчни ще намериш схемата на приемане.Също можеш да попиташ просто в аптеката,когато ги купуваш.Фармацевтите не отказват информация.Успех!
p.s.пиши на кирилица,тия завъртулки трудно се четат Mr. Green

# 8
  • Мнения: 712
Пуси, не че тука е мястото, ама що не пробваш първо с чичко Гугъл? И после, като попрочетеш малко, да попиташ чичко доктор? Аман значи от нетактични хора  Twisted Evil Хубаво искате да се пазите, ама толкова ли ти е акъла да питаш във форум "Искам бебе"?!
Контрацептиви се предписват от лекар. Според конкретната жена (минали и настоящи заболявания, обремененост и т.н, той преценява кой вид контрацепция е най-подходящ.

# 9
# 10

Общи условия

Активация на акаунт