Валериан+глог+мента може ли през бременността?

  • 20 970
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 680
Много се ядосвам напоследък, избухвам за щяло и нещяло. То бива, бива бременност и хормони, ама ...
Всичко ме дразни, а по принцип въобще не съм такава. Как да влезна в релси? #Silly

# 1
  • Мнения: 8 450
И аз пиех преди да забременея мента,глог и валериан но после ги спрях.Това с хормоните е нормално.По-добре да го изтърпиш отколкото да направиш някоя беля.Според мен не би трябвало да е вредно но едва ли е изследвано дали има отражение върху бебчето.Почивай си  и всичко ще бъде наред!

# 2
  • Мнения: 1 680
Цитат на: emia
И аз пиех преди да забременея мента,глог и валериан но после ги спрях.Това с хормоните е нормално.По-добре да го изтърпиш отколкото да направиш някоя беля.Според мен не би трябвало да е вредно но едва ли е изследвано дали има отражение върху бебчето.Почивай си  и всичко ще бъде наред!


Само, че нямам възможнст да си почивам с 3 годишен дзвер и много работащ мъж.  Sad

# 3
  • София
  • Мнения: 6 522
Тц не може - бях бременна в 6 ти месец, когато тате почина и родата като ми казаха, без да се усетя ми наръгаха нещо в ръцете да го пия  - лелееее посре АГ-тата и двамата, които ми следяха бременността ми казаха категорично НЕ от 1 път нищо няма да ви стане, ама при теб както разбира е периодика, освен да ти кажа споко, ама то с казване няма да се успокоиш  Confused

# 4
  • Мнения: 439
Ми аз питах моя доктор и той каза, че може. По едно време не можех да заспивам вечер и взимах по 5 капки от валериана, глога и ментата - от тези в шишенцата (тинктура). Не знам от тях ли или от внушението, но наистина се успокоявах.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Цитат на: anelia1995
валериана, глога и ментата - от тези в шишенцата (тинктура).


Баш на тия шишенца пише, че не се препоръчват за бременни...  Rolling Eyes
Иначе и аз се бях засилила по едно време да вземам мента и валериан...

# 6
  • Germany
  • Мнения: 7 880
Ами аз си пиех, не редовно, но... И на мен лекарите в Шейново ми казаха, че няма проблем, личната ми лекарка също.

# 7
  • Мнения: 636
Моята гинеколожка също ми каза, че може да си вземам по 1-2 таблетки мента-глог-валериан преди лягане и аз го правех. Само дето не виждах особен резултат и спрях. Според мен действа успокояващо при лека изнервеност и напрежение, а пък аз както се ядосвах /и все още се ядосвам понякога/ сигурно ми трябваше транквилант. Иначе сега пак по нейно предписание вземам/ когато не мога да заспя/ хомеопатичното лекарство Седатиф, което има същото съдържание.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Бе може бе, при положение, че за успокоение на нервите на бременни им се предписва само валидол, а валидола е със сътрав мента, глог и валериан, то не би следвало същите съставки, но под друго наименование да са забранени!
Смучи валидолче, ако си много на зор, то е същото!!!

# 9
  • Мнения: 1 266
И на мен ми е странно защо да не може?

Тинктурата вероятно съдържа алкохол - затова.
Тогава го вземай на хапчета.
Няма проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 217
Цитат на: Котката Марта
И на мен ми е странно защо да не може?

Тинктурата вероятно съдържа алкохол - затова.
Тогава го вземай на хапчета.
Няма проблем.


Право е момичето. Не го препоръчват, защото има етилов алкохол в капките, но на таблетки можеш да го пиеш съвсем спокойно. И аз пия и не само това: има хомеопатични лекарства, които са позволени, като седатив например. Но непременно след консулт с лекаря ти. Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз чат-пат взимах по 1 или 2 таблетки на ден ,но само когато бях много нервна....

# 12
  • Мнения: 211
Мисля си, че можеш да пиеш чай от мента или лайка, или и двете.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 618
На мен пък изрично докторката ми каза да ги вземам за успокоение и да се отпускам и да не дигам кръвно /имам проблем с кръвното/. От време на време ги пия и успявам да поспа. Мисля,че наистина не се препоръчват заради алкохола, но при рядко ползване не мисля че са вредни за бебето. Има моменти когато нощем се въртя, не мога да заспа, изнервям се и вземам от капките, тогава се отпускам и си почивам пълноценно.

# 14
  • Мнения: 2 274
Не, Не ЛАЙКА НЕ МОЖЕ!!!!
Взимай чат-пат валериан на таблетки, по- добре така, отколкото да се нервиш...
Аз напр., си го носех в чантата и самата мисъл, че е до мен ме успокоявше!

Общи условия

Активация на акаунт