Две ваксини един ден?!

  • 4 127
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
Може ли да се слагат две ваксини едновременно според вас.
Нещо взех да се сьмнявам в новия педиатьр(мьж) откак изписа какпки за нос на бебка на които изрично пише че са за деца над 4 години и сироп за кашлица от сьщата вьзраст. То на всички е ясно че няма досега измислени капки за нос и сироп освен хомеопатичните които да без разни бромни сьединения и които да не вредят на лигавицата на бебето.

Днес ще слага на бебка две ваксини на ведньж пентавак(тетанус, коклюш, полио, дифертит и хепатитВ) и БЦЖ. Та се чудя дали дали не греши.

Несьмнено бих отишла на друг но в радиус 50 км са двама педиатри и при другия се чака в чакалня 1м на 1м заедно с маса болни деца по 2,3 часа и после каката след посещение все е болна. Иначе педиатьра е жена и и е много опитна и добра ама е ужас в тази чакалня, ако пьк излезеш навьн да чакаш някой те прережда защото не си бил там.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
Да, и при нас е така. Вчера и сложиха първи прием на Полиомиелид + ДТК.
То такъв е приема по правило.
БЦЖ-то и го правиха в болницата + първия Хепатит Б, като направи 1 месец и сложиха втори път Хепатит Б.

# 2
  • Мнения: 768
А добре звучи успокоително че и в Бьлгария е така, че нещо взех да не им вярвам на тукашните лекари по ред причини.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
споко, само дето при нас не се внася Пентавакса и на много мами им го носят от чужбина ...

# 4
  • Мнения: 1 289
Ами на нас и трите имунизции ДТК си вървяха с Полиомиелитната. А БЦЖ-то беше 4 дни след раждането в болницата.
Не знаех, че във Франция слагат БЦЖ. Чувала съм, че не се тачи много тази ваксина в Европата.

# 5
  • Мнения: 768
Слагат БЦЖ че чак е дефицитна, такова порьчване чакане падна. И пак я нямаше, та обиколихме всички местни аптеки.
Казват че е много тьрсена и не успяват да насмогнат да я доставят.

# 6
  • Мнения: 768
Е то никой не може да те задьлжи да слагаш ваксини на детето ако не искаш, но в яслата, градината и училище приемат само ако детето е ваксинирано по задьлжителния ваксинационен календар а той е доста дьлгичьк и има много ваксини.
Не че се каня пак да давам децата на ясла, ама за да сьм спокойна ги ваксинирам.
По телевизията показваха че тук отново имало отново доста случаи на туберкулоза например.

# 7
  • Мнения: 1 289
Не се притеснявай. И в България имунизационния календар е доста дългичък, а на кумата ми и искаха бележка, за да запишат дъщеря й в 1-ви клас.

# 8
  • Мнения: 8 163
Еееех, тука по 3 ги слагат наведнъж, ти за 2 си се разтревожила...

Не знам, макар че на Аля явно американският метод й понася, с българския ми беше по-спокойно.

# 9
Мдам
Слагат три инжекции с пет ваксини наведнъж.
И нямаме проблеми.

# 10
Не искам да ви изнервям, ама това със слагането на няколко ваксини наведнъж, не е много хубаво. Моята бебка се роди по-рано и за това се наложи да се премисля всичко много добре, тъй като има и 2 степен ЦКС. Вярно, че имаме два проблема, но аз се консултирах доста. Резултатът от всичко това е, че ни препоръчаха първо да се сложи полиомиелита, която задължително да е убита, и след това серията ДТК. Не искам да стряскам никого, но ако можете поне полиомиелитната ваксина да е убита по-добре. Успех с ваксините. Ако някой иска повече инфо може да ми пише на ЛС.

# 11
  • Мнения: 8 585
Цитат на: Ружа72
Може ли да се слагат две ваксини едновременно според вас.
Нещо взех да се сьмнявам в новия педиатьр(мьж)


Не искате да кажете, че на мъж-педиатър се има по-малко доверие, както широко се подразбира в БГ, нали?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт