помогнете с информация за киста в мозъка на плод в 20 г.с.

  • 2 069
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 95
Страшно много съм притеснена от това,което откриха тези дни на феталния ехограф.Оказа се,че бебо е много добре с изключение на една киста в мозъка.Кажете ми ,какво означава това?! Много ще съм благодарна ,ако някой знае нещо по въпроса.
Предватително благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
ами не ти ли обясниха, какво е!
Трудно ми е да дам предположение и обяснение. Може да от нещо безобидно, до нещо сериозно!
Зависи от размер, къде се намира разте ли?
Какво ти каза специалиста! Отиди и на друг лекар!
Успех!

# 2
  • Мнения: 5 622
До колкото знам това е етап от развитието на мозъка на плода.ОСвен,ако не са ти казали друго на самия преглед и наистина да има нещо патологично.

# 3
  • Мнения: 948
Мъча се да се сетя къде бях чела за подобен проблем...и немога да се сетя за конкретната тема:tired:
Пак едно момиче го бяха наплашили с въпросната киста и се беше ошашавило. Оказа се, или че е нормално, или че няма такова нещо...но в никакъв случай не беше нещо страшно и фатално!
Старая се да те успокоя, защото според мен задължително трябва да те види още един лекар.
При кой си ходила?

# 4
  • Мнения: 1 680
Не искам да давам съвети, защото нямам пряк опит.
Ще кажа за моя позната. Роди бебче с киста в мозъка, която отшумя от самосебе си и детето е здраво и нормално.
Задължително потърси второ мнение. Стискам палци.

# 5
  • Мнения: 637
Не е лошо да уточниш къде все пак е разположена кистата, колко е голяма, една ли е ... такива неща. Вероятно са те викнали пак на контрола. В този срок на бременността се формира plexus choroideus - това е структурата, която произвежда ликвора, да не би там да е кистата?

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не мога да ти помогна с конкретна информация, но съм сигурна че мамите в нашия форум- Деца с увреждания и хронични заболявания са доста информирани- защо не зададеш въпроса си там.

# 7
  • Мнения: 113
При мен откриха в 18 г.с. 2 кисти в двата латерални плексуса на бебето (мисля, че е това, за което говори Meli). Не е нормално, но е доста често срещано явление. Според моята лекарка, а и според д-р Виолета Димитрова (Майчин дом-София и МЦ"Фемина") такива кисти са преходни и следва да изчезнат до 24-28 г.с. При прегледа онзи ден (23 г.с.) д-р Димитрова каза, че и двете кисти са изчезнали, така че спокойно. Отиди пак на преглед след 4 седмици. Стискам палци.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт