Домашно приготвени или купешки пюрета.

  • 1 587
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Извенявам се, ако има вече такава тема и бих била благодарна за линк към нея.
Предстои ни захранване и не мога да реша дали да ползвам домашни или купешки пюрета.
По отношение на купешките вярвам, че поне "марковите" са подходящо хомогенизирани и балансирани, използваните плодове и зеленчуци - без нитрати, а "приготвянето им" не отнема време . Освен това предлагат голямо разнообразие, което би ми било трудно да постигна. Но все пак ме съмнява, че нещо с такъв дълаг срок на годност може да съдържа много полезни вещества. А и определено са си безвкусни.
За домашните пък не съм сигурна, че само изкисването във вода би премахнало нитратите, а поне за сега няма от къде да взимам плодове и зеленчуци, освен от пазара. Самото готвене не ме притеснява особено, но дали приготвеното от мен действително ще отговаря като състав и хомогенизиране на възрастта на беба и дали ще мога да й осигурявам разнообразно меню?
Предполагам, че бебето ще свикне с това, което му предложа първоначално и после трудно ще премине на готови или респ. домашни пюрета, затова не искам да си правя експерименти, а да реша предварително с какво ще храня - дамашно или купешко.
Така че, ще съм благодарна на съвети и мнения "за" и "против" домашните и купешките пюрета Grinning

# 1
  • Мнения: 481
Здравей,ние сме на 5месеца и аз захраних с купешко..някой казват че за захранване било по добре да е купено....аз не съм се водила основно по това!НО да ти кажа че свикна с този вкус и реших да опитам един път да направя домашно и не му хареса,възможно е аз да не съм го направила както трябва....Наскоро правих ябълково пюре и пюре от тиква...за моя голяма радост-си ги хапна без проблем.Разбрах че по сладки неща си ги хапва без проблем дали са купени или домашно приготвени!Сега смесвам-купено  с домашно.... PeaceТака че ти решаваш Hug

# 2
  • Мнения: 1 217
Захраних с купешко и до сега само с такива се храни. Peace
аз съм на мнение,че хората са си го измислили и си правят пюренца .
Разнообразието е огромно,обогатени са с витамин С,стерилизирани са.
Не ми е много до готвене,има време да му готвя.
Първото ми и последно домашно пюре беше картофено.
Стана като лепило за тапети,безвкусно и гадно. #Crazy
Цялата кухня беше в безпорядък за едно пюре. Sick
Айде нема нужда. Naughty
Та с една дума аз съм с 2 ръце за купените.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
С купено захраних на 6 месеца!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Захраних с картоф,но след него си бяхме на купени пюрета.Хич ме няма в готвенето.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз захраних с купено поради причините, които си изброила-бактериално чисти, с подходяща консистенция, с контролирани съставки и т.н. Не трябва да те притеснява това, че са безвкусни, бебето ти няма определени вкусове все още, нали? Laughing Шегата настрана, моят син като цяло не харесва купените пюрета и му готвя вкъщи, но не слагам сол и захар, пак са си безвкусни -за мен, но явно страшно вкусни за него.
Не мога да кажа "за или против" и за домашните, и за купените пюрета, всичко решава бебето.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз захраних с домашно картофено пюре  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 891
Захраних с купешко плодово пюре

# 8
  • Мнения: 1 672
Захраних с купешко плодово пюре
Peace

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купешко, педиатрите съветват захранването да не е с домашно пюре.

# 10
  • София
  • Мнения: 7 242
Купешко, педиатрите съветват захранването да не е с домашно пюре.
И аз съм чувала това, но се чудя дали все пак не е с комерсиална цел. Ако педиатрите съветваха за домашни пюрета, нямаше да върви така бизнеса с купешките.

# 11
  • Мнения: 337
Аз захраних с  картофено домашно пюре

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купешко, педиатрите съветват захранването да не е с домашно пюре.
И аз съм чувала това, но се чудя дали все пак не е с комерсиална цел. Ако педиатрите съветваха за домашни пюрета, нямаше да върви така бизнеса с купешките.

 Ееее, ако така мислиш за всичко не ти е лесно Simple SmileИмаше обяснение защо трябва да са купешки.Търсих книгата да ти препиша, но се оказа, че е в моя позната.Не само заради контрола на нитратите....надявам се някоя майка да уточни.Ако трябваше да захранвам с Ганчев, или домашно, бих предпочела второто.Но като за начало е добре да се започне с качествените вносни марки.

# 13
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Захраних с картоф,но след него си бяхме на купени пюрета.
Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Ако ти се занимава - домашните са по-добри, разбира се.
Аз лично карах и карам на купешки, но защото ме мързи  Tired

Общи условия

Активация на акаунт