Моля, дайте ми съвет.

  • 924
  • 9
  •   1
Отговори
Molia za pomo6t!!! deteto mi e na 2 godini i ot 2 3 meseca kategori4no mi otkazva da se hrani.Za da hapne malko pone se pravia na maimuna ,prikazvam ,molia se i kakvo li o6te ne.Pihme kidi farmaton sega piem sanostol no efekta e nikakav.ne iska da dav4e,plue i kato se hrani go darji v ustata po 2 4asa.Molia ako ima niakoi s podobni problemi,molia pi6ete mi Praynig Praynig Praynig Praynig

Моля за помощ!
Детето ми е на 2 години и от 2-3 месеца категорично ми отказва да се храни. За да хапне малко поне, се правя на маймуна. Приказвам, моля се и какво ли още не.

Пи Kiddi farmatom, сега пие Sanostol, но ефекта е никакъв.
Не иска да дъвче, плюе и когато се храни държи храната в устата си по два часа.

Моля, ако има някой с подобни проблеми да ми пише  Praynig Praynig Praynig Praynig

П.П. И аз Ви моля, пишете на кирилица. Реза

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 00:04 от Reza

# 1
  • София
  • Мнения: 888
Остави го да погладува - не го кани. Все пак не е съвсем бебе и като му се прияде само ще поиска. Слагай му да яде в определени часове. Ако не иска вдигай масата. След четири часа пак. Задника знае две и двеста - като огладнее само ще заприпка  до масата. Как ще се почувстваш ти ако някой постоянно ти бута нещо в устата и те кара да го ядеш? Има място и часове за хранене. Не ми се вярва  ей така изведнъж, ако  не е болно, да не яде цял ден.

# 2
  • Мнения: 72
          Аз познавам такова две годишно дете - момченце.  Не иска да яде ядене, но яде бисквити , бонбони, банани и зрънчо. Пие витамини. Остави го  и не му настоявай , като огладнее сам ще поиска да се храни. Децата понякога изпадат в такива моментни състояния. Важното е че е здрав. Струва ми се Wink, че говорим за едно и също детенце обаче и мисля , че не се лъжа.

# 3
  • Мнения: 139
Съгласна съм с Петрова.
Или пък да не би да има нужда от разнообразие.
При нас се случва понякога само на следобедната закуска. Омръзват му обичайните неща и като купя или направя нещо ново - започва с охота да си хапва.

# 4
# 5
  • Мнения: 141
да не му растат някои кътници?
пробвай също раzнообраzна храна , дори да не е полеzна , като прояде отново ще я спреш. Моето в таквиа моменти не откаzва маслини и кисели красатвички.
Още като не щеше гофретки вzехме един донътмейкър и сега набива донъти zа zакуска, със същото съдържания. Пробвай също да раzделяш храната. Т.е да се вижда какво яде, картофчето да си е картофче , а не онаzано с домате сос и т.н.

# 6
  • Мнения: 1 640
Предлагай разнообразна храна,наблюдавай какво му харесва и най-вече /с много търпение  естествено/включи детето в приготовленията на храната.Например -да пуска спагетите във врящата вода в тенджерата/ти ще го пазиш/,да "нареже" с вилицата варено яйце,да посоли храната,да намачка сирене,да пусне подправките в супата и т.н.После му казваш,че всеки готвач опитва кулинарните си произведения.
 Моята 3-год.дъщеря отдавна готви спагети и им слага сирене и масло.Аз се правя,че й помагам,а не че тя на мен помага.

# 7
  • Мнения: 1 494
Огледай устата вътре- да не би да има някакъв проблем.
Съгласна съм, че насила храненето има обратен ефект. Остави го да огладнее. Но не давай междувременно сладък сок или нещо дребно. Скрий тези изкушения да не се дразни.
Моят син понякога отказва яхниите и яде сухо. Друг път не яде хляб, но след ден сам си взема филия и я яде без нищо с удоволствие. Понякога яде кашкавал, друг път го плюе. Изобщо вкуса му се мени постоянно. Опитвам се да се съобразявам с това. Разбира се следя за балансирано хранене. Но когато по подобен начин се запъне с яденето, готвя нещо което знам, че харесва. И също е важно разнообразието. Понякога вечер му правя сандвич или баница, а не готвено. Но той ходи на градина и знам, че там е имало и супа, и кремче и яхния.
Просто го наблюдавай какво харесва и не го насилвай. Peace

# 8
  • Мнения: 698
Когато бях малка, бях доста злоядо дете. Имах чувството, че ме карат да ям метал и пластмаса. Поставям се на мястото на твоето детенце. Едва ли го прави нарочно. Моите две хлапета ядат като за четири. Не мога да повярвам, че има и не злояди деца. И че точно на мен са се паднали. Така добре бих разбирала злоядото дете. Това ми мина. Сега обичам почти всичко. Тъй като искаш съвет - ето няколко Simple Smile Първо - успокой се. Детето усеща напрежението. Второ - не му давай нищо, освен вода между храненията. Много майки позволяват на детето да яде "боклуци" и после се чудят защо не се храни с полезните неща. Трето, и спирам, ако можеш, дай му избор. Постави две неща на масата и му кажи, че има право да си избере едното от тях. Но непременно трябва да избере едното, иначе коремчето му...на теб оставям да измислиш една интересна приказка за човечета в коремчето, които живеят там и ако не им пусне нещо, ще останат гладни. Успех, мила!   chef

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 366
Съветите са добри и интересни само злоядото дете да не е в къщата ти. Моето ядеше абсолютно всичко до година и 4 месеца. Тогава изведнъж реши че това плодовете и зеленчуците са отровни. Нашия пример не помогна, обясненията също. Една по една желаните преди храни стават нежелани. Сега година и половина по-къно е приключение да я нахраня. Оставяла съм я гладна цяла седмица - сваля килограми и пак не яде - стигна се до там че започна да я боли коремчето от глад, но не отхапва нищо. Карала съм я в определен час и на масата да яде, а между храненето нищо освен вода - ефект никакъв освен боли ме коремчето и реве. Давала съм да избира храни и да помага в кухнята - докато помага обяснява колко много обича това което приготвяме, но като го сервирам не го отхапва.
Сега съм на етап - ако не хапнеш това което съм ти дала няма да получиш това което искаш. Понякога се навива да го изяде, но при условие че вътре не се вижда никакъв зеленчук. С плодовете от части ги прояде, но са 3-4 вида - в крайна сметка съм доволна и на това. И се надявам наистина да е период и да свърши скоро защото не знам как ще се оправяме за в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт