Потресаващо!

  • 1 012
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Искам да споделя нещо което видях тази вечер и силно ме възмути.  Бях на пазар в един от столичните хипермаркети и видях една жена която буташе количка с ревящо детенце. Детето беше момиченце около година и нещо. Наведох се над него да му кажа нещо мило и видях, че личицето на детето е силно насинено. Имаше синини по бузките и въобще по цялото личице. Мога да различа следи от падане, пък и от падане не може да се посини на няколко толкова далечни едно от друго места. Според мен това детенце беше бито при това доста. Попитах жената която буташе количката от къде са тези синини, а тя невъзмутимо ми отговори, че "Юнак без рани не може" и ме отмина. Не мога да разбера кой човек може да посегне на такова беззащитно същество!!! Разбирам да плеснеш по дупето, ама така да насиниш толкова малко човече е това не го разбирам! Такива родители са направо за  #2gunfire  Мисля си ако бяхме в друга държава социалните служби да са се намесили отдавна, но у нас и да се намесят и да вземат детето  - в домовете за деца лишени от родителски грижи не е по добре. У нас май по-малкото зло е детето да си е в къщи дори когато го малтретират...

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Ако,видиш на дъщеря ми челото може да си помислиш,че е бита,но истината е,че тя се опитва да стане "парашутискта".Страшно е неприятно,ако детето наистина е било малтретирано,но за съжаление нищо не можем да направим!

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Уфффф... Де да беше толкова лесно да се различават синини от падане и от бой. Но пък е много лесно да постреляш, макар и виртуално, по някой...

# 3
  • Мнения: 4 496
По какво се различават различните видове синини?
По какво разбра, че са от бой?
 Tired

# 4
  • Мнения: 37
По какво се различават различните видове синини?
По какво разбра, че са от бой?
 Tired

По следите от пръсти който се отпечатват и по характерните синини под очето който видях. Цяла вечер го мисля и аз се моля да съм сгрешила и това просто да е едно палаво детенце което само е паднало.  baby_neutral

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Следите от пръсти не стоят с часове мисля аз,но дано да си сбъркала Praynig
И изобщо за какво е темата?

# 6
  • Мнения: 54
Когато дъщеря ми прохождаше имаше синини по очите,по бузите,по краката разби си устата един път до кръв по едно време си мислех че педито ще подаде сигнал за домашна насилие тя непрекъснато беше с някоя синина дори един път така беше паднала че имаше резка като порязано и цицина влязохме в болницата(по друг повод) и една лекарка ме попита да не би да са взимали кръв от главата и Shocked.Така че според мен няма повод чак за такава тревожност а и ти не знаеш истината и такива разстрели са меко казано глупави

# 7
  • Мнения: 37
Темата е за безсилието...

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Темата е за безсилието...
ок Peace

# 9
  • Мнения: 354
Дано да бъркаш и синините да са от падания, че иначе сърцето ми се свива от мисълта че има такива хора и се питам защо ги раждат като ги малтретират.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 944
Следите от пръсти стоят с часове,наскоро видях такива по едно дете ,но беше на 7-8г.

Наистина ще е жалко ако наистина детето е малтретирано,ако беше в чужбина определено щяха да се вземат мерки от обществото и след това от службите за защита,но тук ...

# 11
  • Мнения: 37
Вероятно аз съм чувствителна на тема насилие на над деца, защото преди години съм се сблъсквала професионално с такива случай. Жалкото е, че дори на улицата да видиш как някой пребива детето си нищо не можеш да направиш. Дори и да сигнализираш някъде си е "глас в пустиня". Просто такава ни е държавата  #Cussing out

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
На моя приятелка свекър й беше паднал по стълбите с 3 месечният им син. Е, много гадно, но на всеки може да се случи. Малкия беше с огромен шев на челото...
Моето момче сега прохожда и като го гледам как се мята се чудя кога ли ще се насини... дано да не си мислят да него такива работи  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 498
Дано да си сгрешила в преценката си и синините да са от падане на детето....

# 14
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Заключвам темата поради щото очевидната незапознатост на автора с причините за синините и опит за очерняне на човек, нямащ възможността да изложи своята позиция и съответно - да се защити адекватно.

Общи условия

Активация на акаунт