на детска градина или при мама?

  • 1 939
  • 33
  •   1
Отговори
Кое смятате, че е по-добрият вариант за детенце над 3 год. когато майката има възможност да си стои вкъщи и да го гледа?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
На градина

# 2
Градина. Сега има толкова много варианти - частни, държавни градини - малки/големи групи от деца ....

# 3
  • Мнения: 2 792
И според мен градината е по-добър вариант Laughing

# 4
  • Мнения: 7 821
На градина  Wink , може да е за половин ден, но да свиква с деца, да намери мястото си под слънцето.
Преди време четох, че децата около 3-тата си година, започват сами да търсят компанията на себеподобните си. В този период най-лесно се адаптират в нова среда и са склонни да се отделят от майките си най-безболезнено. Не бива да се изпуска този момент, защото после е трудно и някои малчовци имат проблеми в първи клас.
Успех в избора  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
На градина, забавачка или нещо подобно.
На тази възраст имат нужда от контакт с други деца, а и от някой външен човек /като госпожите и лелите/, който да ги понаучи на ред и дисциплина. От майките нямат респект и много-много не поемат.
Аз моята си я гледах до 3 г. Можех и повече, но както каза мъжо видя се, че ние не можем да я възпитаме, та да видим как ще се справи държавата Grinning  .

# 6
  • Мнения: 3 479
Аз също смятам, че на тази възраст е добре децата да посещават градина. Аз например бих искала до към 4-5 години да бъде на половин ден, а после вече и цял ден. Имам приятелка, която гледа дъщеря си вкъщи, защото има и бебе и толкова й е скучно на малката(тя е на 4,5г), че вече се замислят за градина, макар че тя често боледува.

# 7
  • Мнения: 4 244
Аз съм от майките дето си стоят в къщи. Хем съм в майчинство, хем работя от къщи.
Дъщеря ми посещава детска градина от навършването си на 3 години.
Много ми липсва, но тя е едно от малкото деца които ходи на градина с удоволствие и не бих я лишила от контактите и си други деца. Много бързо върза приятелства и е много щастлива.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Цитат на: Лекси
Аз моята си я гледах до 3 г. Можех и повече, но както каза мъжо видя се, че ние не можем да я възпитаме, та да видим как ще се справи държавата Grinning  .

И моят мъж казва същото.
Аз също мисля, че е по-добре да е в контакт с други деца, за това живот и здраве въпреки, че ще си стоя в къщи с бъдещото бебе, госпожица каката ще ходи от юни месец на градина, ако я приемат, защото въпреки че съм подала молбата през януари резултатите ще излязат след 24.05. Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 006
Градина определено Grinning
Алекс ходи с голяма удоволствие-предполагам,4е и за вси4ки деца е по-приятно няколко 4аса на ден да си общуват по бебешки Grinning

# 10
На градина, за да му е по-лесно по нататък.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
До 3год ще я гледам (още 5 месеца) - после на градина малко сред свои, не че не мога да я гледам аз.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До 3.5г е добре да си е при мама детето!  Heart Eyes
Аз лично щерката до 6г. си я гледах  #Milti . В никакъв случаи не й е било скучно - колко много занимавки сме имали двете и на колко работи я научих (непрекъснато в детската градина после ме уверяваха, че си личи, че е занимавано дете!).
После - градина, забавачка или каквото си решите.

Това е моето виждане по темата  Flutter

# 13
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Ellypr
На градина  Wink , може да е за половин ден, но да свиква с деца, да намери мястото си под слънцето.
Преди време четох, че децата около 3-тата си година, започват сами да търсят компанията на себеподобните си. В този период най-лесно се адаптират в нова среда и са склонни да се отделят от майките си най-безболезнено. Не бива да се изпуска този момент, защото после е трудно и някои малчовци имат проблеми в първи клас.
Успех в избора  Simple Smile

  202uu Напълно споделям това мнение.

# 14
моя син е на 3г и 7м и си е при мен.ходи 3 дена на градина когато навърши 3г но се разболя и го спрях-заради бебето което беше тогава на 1 седмица.след 1 месец го пратих пак и пак същото.а тои беше категоричен че не му харесва.сега мисля пак да пробвам но ме е страх да не се разболее-не е боледувал зимата.но въпреки че е в къщи знае и песни и стихчета и рисува човечета -не мисля че изостава. а  деца които са на градина пряко волята им дори стават по притеснени.аз  си мисля че по добро от  това детето да си е в къщи с мама няма

Общи условия

Активация на акаунт