Лекувате ли хремата?

  • 3 428
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте мили мами  Hug !
Имам един въпрос! Лекувате ли хремата при децата или изчаквате да отшуми?
Много пъти сме имали хрема, но като че ли всеки път нещата се различават. Ето сега, от сряда баткото ни имаше бистър секрет от нослето. Ходихме на лекар. Изписаха ни кафевите правени капки и бисептол. Вече го изпи, хремата почти мина, но сега започна да кашли. Аз от началото настоявах за антибиограма, но педиатърът ми каза, че щом секретът е прозрачен, става дума за вирус и не се налага лечение с антибиотик.
В четвъртък и беба започна с хремата  - в началото не можеше да спи! Сега, от тази сутрин забелязвам, че секретът е станал жълт! Дали се е прибавила бактериална инфекция? Няма други симптоми - нито температура, нито кашлица, само хрема. Ние така или иначе или днес или утре сме на лекар, но се чудя дали да настоявам пак за антибиограма на бебката - не съм и давала никакви лекарства, само от време на време вечер и капвах ксилометазолин за да може да спи!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 141
Пръскам спрей фиz. раzтвор, ако съвсем се zапуши нослето капвам преди сън олинт, zа да спи.
За да не се zапушва нослето и да не кашля много нощем парното на слабо и съд с вода на него zа овлажняване.
Кашлицата е добре, иzкашлят се секретите. Ако има Т 3 дена се ходи на лекар.
НЕ се слгат капки zа нос повече от 5д. zасяга се лигавицата и не се въzстановява.
Успех.

# 2
  • Хасково
  • Мнения: 726
от изчакване и нелекуване докарахме на сина ми хроничен синузит... вече лекувам винаги каквато и да е  хрема

# 3
  • Мнения: 595
Слагам капки винаги.А относно секрета-веднъж започна направо със жълто -зелен , гъст и много,а микробиологичните изследвания показаха,че няма бактерия.Много ми беше странно!Случи се само веднъж-да чукам на дърво!

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
Ако няма температура, а само сополки, й почиствам носа със Стеримар.

# 5
  • Мнения: 4 392
По принцип- не. Пръсках с физиологичен разтвор, но вече-не, освен ако е много затруднено дишането.

# 6
  • Мнения: 822
Благодаря на всички за отговорите!   bouquet
 Ние утре сме на контролен преглед и май все пак ще настоявам да вземат секрет от нослето на бебка, да видим  на какво се дължи тази упорита хрема! Защото пропуснахме една от ваксините на 1 и 2 месеца. Лятото имаше пневмония и сега много се страхувам да не се повтори. За сега е добре, но хремата е все така гъста и не минава!

# 7
  • Мнения: 698
Хремата изглежда безобидно нещо и в някой случаи е така, но в други - води до възпаление на ушичките, детето кашля от секретите, които се стичат назад, а  както пишат други майки, явно може да се стигне и до синузит. Така че - трябва да и се обърне внимание, според мен. На малката принцеса /почти на годинка/, слагам само физиологичен разтвор и давам хомеопатични гранули. Но във всеки случай, в зависимост от вида на хремата и от състоянието на конкретния пациент, тези гранули са различни. Така че - посъветвайте се с хомеопат. Защо да оставяме децата си да се мъчат, ако има начини да им помогнем и то без да им навредим??  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 164
Това е вирус .И ние го изкарахме. Минава, но просто трябва да се внимава.Стеримар , чай от мащерка за кашлицата или бъз. Влажен въздух в стаята, стеримар. Аз съм и при хомеопат и давах хом. лека-во. Наистина сополките станаха жълти/при каката, при бебо така и не се видя/. Но всичко минава за около 7 дена. Като кашлицата отшумя по -бавно.Успех Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 164
Лекувам я с хомеопатичен спрей за нос. За вируси АБ не давам.

# 10
  • Мнения: 822
Сега им пръснах Стеримар и на двамата, сложих им крачетата в топла вода и ще ги мажа с Пулмекс бебе! Дано се оправим без АБ!

# 11
  • Мнения: 6 164
Пулмекс бебе е много добро, но прочети листовката къде да НЕ мажеш. Без зоната на сърцето и гръбначния стълб. А жълтите сополи не са страшни, зелените са вече бактериална инфекция.

Стеримар е само морска водица. Пръскам хомеопатичен спрей - Euphorbium Compositum много помага на Крис! Ако пръскаш при първия симптом, оправя за 2-3 дни. Ако почнеш по-късно обаче е по-бавно. Но така било с хомеопатията.

# 12
  • Мнения: 1 984
Здравейте мили мами  Hug !
Имам един въпрос! Лекувате ли хремата при децата или изчаквате да отшуми?
Много пъти сме имали хрема, но като че ли всеки път нещата се различават. Ето сега, от сряда баткото ни имаше бистър секрет от нослето. Ходихме на лекар. Изписаха ни кафевите правени капки и бисептол. Вече го изпи, хремата почти мина, но сега започна да кашли. Аз от началото настоявах за антибиограма, но педиатърът ми каза, че щом секретът е прозрачен, става дума за вирус и не се налага лечение с антибиотик. a biseptol е изписал... сякаш има много голяма разлика с антибиотиците...В четвъртък и беба започна с хремата  - в началото не можеше да спи! Сега, от тази сутрин забелязвам, че секретът е станал жълт не означава нищо! Дали се е прибавила бактериална инфекция? Няма други симптоми - нито температура, нито кашлица, само хрема. Ние така или иначе или днес или утре сме на лекар, но се чудя дали да настоявам пак за антибиограма на бебката - не съм и давала никакви лекарства, само от време на време вечер и капвах ксилометазолин за да може да спи!
  bouquet
малко ериус?

# 13
  • Мнения: 822
Само, че незнам какво е "ериус"?

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Слагам мехлем Нисита и давам витамин С. Най-вече не се паникьосвам излишно

Общи условия

Активация на акаунт