Какво лепило за домашно ръкоделие?

  • 5 443
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 700
Момичета,
Искам да се занимаваме с дъщеря ми с разни ръкоделия, които изискват лепене на хартия, мъниста, листа, картони и всякакви други.
Какво лепило да купя?
Ама да не е като офисното, че не лепи. Да не мирише много, да е лесно за нанасяне от мъници. Четох някъде да се сложи в празно шишенце от лак, ама какво ще е това течно лепило.  newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Я и аз да не пускам нова тема, да добавя въпрос от мен - има ли безвредни за ядене пастели? Странен въпрос, нали? Обаче малкия опитва на вкус всичко и си похапва добре от играчките, а проявява интерес към рисуване (= драскане). Искам да му взема детски, безвредни пастели или моливи.

# 2
  • Мнения: 5 877
C200. Най-безвредно е от лепящите.
Иначе има някаква рецепта за лепило от брашно или нишесте, ама трябва да разровя.
С200 е ОК. Все пак ти мажеш, детето натиска.
За апликация на хартия става и офисното.

Янтра - безвредни пастели не съм чувала. Има медени боички, които са безвредни, също можеш да използваш специални бои за рисуване с пръсти.
Моливите са безвредни, то и няма какво да им се яде.

# 3
  • Мнения: 624
Аз също използвам лепило С 200 за всичко,което си майсторя у дома Wink

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Лепило става като направиш брашнена каша и я свариш ...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Янтра - безвредни пастели не съм чувала. Има медени боички, които са безвредни, също можеш да използваш специални бои за рисуване с пръсти.
Моливите са безвредни, то и няма какво да им се яде.

Трябва да видя какви са тези медени боички и специални бои за рисуване с пръсти. Обаче на моливите има много какво да им се яде, гризка си края Simple Smile Значи си хапва от графитната мина вътре (не е графит май, ами пресовано нещо си), хапва си от дървесината, хапва си от боята ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 045
Аз купувам на дъщеря ми сухо лепило - стик което е идеално за по-малки деца  Peace Лепи добре и в същото време не цапа  Wink

# 7
  • Мнения: 3 880
И аз мисля, че стикът е най-подходящ- не мирише, не цапа, не се разлива, а лепи нормално.

Не вярвам да има пастели подходящи за ядене. Ако детето не се научи, че не се ядат, аз лично бих ги изкарала от употреба за известно време, едва ли ще изгуби нещо от това, че не ги ползва. Като се сетя колко неприятно миришат някои модели си представям какво може да има в тях.
Моливите- може би от онези с небоядисаното дърво- дървесината не е чак толкова вредна, ако няма разни бои по нея, а и едва ли изяжда по 3 молива дневно. Не ги остри много, така и от другия край няма да има много материал за ядене Peace

# 8
  • Мнения: 2 700
Лепилото на стик не става за по-тежки неща, стил зърна, листа от дървета и т.н.
Още един глас за Ц 200 - дори и в училище с това ги карат да лепят, за да правят апликациите си. Продава се по железариите.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ама Ц- 200 не е онова лепило , вече се прави от разни полимери и не е естеставено

Спомням си , че когато бях малка  , една леля лепеше кутии за бисквити с домашно лепило от брашно и вода, значи държи и картон ... със същото аз правя папие машета .... 

# 10
  • София
  • Мнения: 13 200
Аз пък съм изключително недоволна от Ц-200. Или поне това дето е на туби. За да залепне нещото трябват едва ли не часове. Освен това намокря хартията. Абе отврат ми е. Купих и така си седи....

# 11
  • Мнения: 5 877
Да, не е инстантно. Аз си купувам кофичка от железарията, един литър е 3-4 лева и го ползвам година. И е на водна основа - ако сложиш по много, намокря хартията, да. Но нали затова е по-безопасно.

# 12
  • София
  • Мнения: 13 200
Да, не е инстантно. Аз си купувам кофичка от железарията, един литър е 3-4 лева и го ползвам година. И е на водна основа - ако сложиш по много, намокря хартията, да. Но нали затова е по-безопасно.


Да, да... на водна основа е.. ама... Сега знаете ли за какво се сетих.. Понеже у нас аз лепя разни таванки стиропорени има едно лепило, като Ц-200 изглежда. Пише "Строително лепило" на него. По-гъсто е от С-200. Трябва да видя ако имам у нас да пробвам от него. То за мен няма от тия лепила безвредни, ама и моето дете не ги яде все пак, лепи с тях. За по-малките може би са по-подходящи стиковете

Общи условия

Активация на акаунт