За зависимостта от семейството

  • 4 772
  • 76
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 67
Става дума за моята най-добра приятелка.
Тя е на 28 год. и все още живее с майка си, баща си и брат си. Толкова задружно семейство, че всичко правят заедно, заедно пазаруват, заедно чистят, заедно се хранят. Всичко хубаво ама не я пускат да  излиза вечер, защото трябвало да вечерят заедно най-много до 9 часа. През събота и неделя само вкъщи, защото трябва да се чисти или да се върши друга работа,
И въобще ако се излиза, то ще е всички заедно. Ходят заедно на театър на кино...ако се обадя да ходим на кафе, аааа не може имам си задачки. И после майка и реве, че дъщеря и нямала социални контакти и гадже, е как ще има... Добре, че поне ходи на работа, че иначе не знам.
Та чак такава семейна зависимост нормална ли е според вас?
Ами брат и, който е на 30 год. как ще се ожени този човек и въобще как ще завъди гадже.
Откачена работа.

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 501
Ако,това е истина просто думи нямам!

# 2
  • някъде
  • Мнения: 4 955
ти майтапиш ли се  #Crazy Shocked #Crazy

# 3
  • София
  • Мнения: 161
хора на този свят всякакви ама тия са направо нямам думи............. то бива бива контрол над детето ти ама тва си е извратено на 38  #Crazy Sick

# 4
  • Мнения: 804
Това са най-лошия вид любещи родители. Горките им деца! щом на тези години са зависими до такава степен от родителите си, случаят е безнадежден. тежко на хората, които един ден ще им станат партньори, ако въобще се случи.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
това ми прилича на някаква секта:crazy:

# 6
  • София
  • Мнения: 161
ти не си ли говорила с нея по този въпрос тя как мисли намира ли го за нормално???????

# 7
  • Мнения: 353
Моята приятелка и майка й (баща й почина преди години) така си живеят-все заедно.
Тя е на 34 и още не е имала гадже.
Явно има и такива хора...  

Шегата (която никак не е смешна ,обаче)  им, е че двете си вървят комплект и бъдещият съпруг на приятелката ми трябва да отиде да живее у тях(или двете при него).
За съжаление няма мераклии да се обзаведат със съпруга и тъща от раз.

# 8
  • Мнения: 393
  Абе,луда работа,ама тя дали се усеща къде живее или си и е добре-в края на краищата за нея няма отговорности освен да вечеря до 9 часа #CrazyИма ли някой друг близък до семейството да поговори с тези родители?
  Айде ,махни ги партньорите,ами какво ще стане,когато загубят родителите си newsm78

# 9
  • Мнения: 385
Да не звучи извратено,но докъто четох очаквах да пише и че се оправят четиримата.Егати то бива задружно семейство,ама...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
Имам колежка, която е така с дъщеря си.
Постоянно заедно, постоянно си координират времето по телефона. Много рядко щерката да отиде някъде сама. Като ходи някъде обаче всичко се споделя и преразказва после, коментира се какво да каже, как да го каже, майката постоянно й дава съвети(много добронамерени всъщност, но изключително зле влияещи).
Жалва ми се, че още не си е имала гадже - на 25 г. Ама как ще си има като първо му се прави"дисекция" от майката(уж не директно) и чак после щерката може да излезе с него(ако въобще след промиването на мозъка от съветите на майката има желание).
Майката постоянно й помага, за всяко едно нещо(като винаги си намира оправдание защо го прави) - пример: щерката учи за изпит, но майката го чете първо, анализира го, преразказва го и го обяснява, а после ми се хвали щерката с колко е взела изпита.

Неудобно ми е да й кажа, че прави лоша услуга на щерката. Загубила е едното си дете и явно това й поведение е последица.

# 11
  • София
  • Мнения: 67
Много пъти сме говорили по въпроса. Ясно осъзнава какво се случва и всеки път повтаря как ще се изнесе и всеки път: "техните не и били давали".
Последния път се бяхме разбрали да ходим на Витоша и тя ми звъни в 9 сутринта да ми каже, че било станало голям скандал, защото техните щели да ходят на Боровец и тя как така нямало да отиде с тях  #Crazy.
И тогава пак и казах и тя пак потвърди, че са откачени и до там!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
Ми явно и на нея и харесва така щом толкова се съобразява.Ако иска нормален начин на живот да им скръцне веднъж и да направи нещо което иска без тях..така постепенно ще свикнат.

# 13
  • София
  • Мнения: 161
техните "не и дават"???????????????????? тя д ане е на 10????  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy това момиче някога излизало ли е след 9 сериозно???? според мен нещата почват да граничат с психическо разстройство! тя е на 28 нужно ли е някой да и дав ада прави нещо??? защо не е опълчи нали работи с какво толкова е зависима от тях????????  Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 14
  • Мнения: 393
 точно-добре си и е....В идеалният случай-виртуален приятел,с който никога няма да се види...После в  в старчески дом(след тях) или в ......
 ''Всички щастливи семейства си приличат,а всяко нещастно-е нещастно по свое му''
 Поне борчески стремежи и напъни за себедоказване са спестени Thinking

Общи условия

Активация на акаунт