Липсва ли ви Бьлгария?И какво то4но ви липсва?

  • 9 126
  • 136
  •   1
Отговори
Мммм да,напоследьк ме е налегнала една носталгия по близките ми......И се замислих....ВсьЩтност какво то4но ми липсва от Бьлгария Thinking,баба ми,дядо ми,майка ми,баЩа ми....Сигурно заради неприятностите около ле4ението на баба ми сега ми е доста по криво отколкото миналата година по това време.Идва Коледа......
Мисля си......ами на мен ми липсва най_ве4е семейството Thinking,не мога да кажа 4е ве4е ми липсва Бьлгария Shocked,странно...преди половин година си умирах за баница ,за сирене ,за софийските кафета Embarassed.......а сега......Не се 4увствам по малко бьлгарка от преди Confused,но заЩо такава промяна Thinking.
Дали реалността която виждаме в Бг ни отдале4ава от собствената ни родина Cry,преди ми липсваШе даже да стоя на улицата пред кьЩата на баба ми Laughing Heart Eyes,сега като се сетя за Бг си мисля дали следваЩият пьт като се наложи баба да влезне в болница ,Ще я приемат Cry или просто Ще кажат "ЗаЩо я водите на тези години Shocked".
Даже ми става гадно Confused Confusedиска ми се да ми липсва.....
Липсва ми семейството,приятелите.......
Да ,липсват ми приятелите,липсва ми да излизам с тях и да зная ,4е винаги са около мен,а не на 2500км ......

# 1
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Няма нужда да казвам ,4е сьм аз....тия номера само аз ги правя Embarassed

# 2
  • Мнения: 27 524
Липсва ми. Всичко ми липсва. Вече 5-та година съм тук и наченки на свикване все още няма  Confused

# 3
ами 4естно казано не
то4но сега 4етох и резултатите от кметските избори ....
България и в 4астност местата, които познавам, ве4е не са съЩите, вси4ко се мени с доста бързи темпове, та ве4е съм съвсем аут от каpтинката....
ина4е ми е интересно как се развива, но ве4е не искам да се информирам от нет_а , като криво огледало е .... оставям си за следваЩото пътуване (кой знае кога Ще е) да я преоткрия отново
 

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 17:57 от gioia

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Липсва ми семейството,приятелите.......
Най-много майка ми  Rolling Eyes
София много се е променила, с удоволствие се разхождам пеша из центъра и се наслаждавам на промените, но се усещам, как непрекъснато сравнявам с това, което е било преди и в същност колко много ми липсва точно то  Rolling Eyes С удоволствие се возя на трамвая, там съм изкарала много часове от моя живот Crazy Като съм в България обичам да посещавам места, които познавам от преди и които ми навяват спомени. Новите неща не ме привличат, чувствам ги чужди  Confused

# 5
  • Мнения: 66
Аз бих се попитала :какво ли не ми липсва?
Всичко ми липсва ! ! !
Дечицата ми , родителите ми , роднини, приятели , моят град , моето село и много, много други неща !

# 6
  • Мнения: 2 907
На мен ми липсва България. Тази България, за която аз мисля. Липсва ми това, което не мога да опиша, това което не мога да осъзная, това което е моят корен. Липсва ми! Липсва ми това усещане в България. Липсва ми миризмата , атмосферата, гротеската. Липсват ми приятелите. Липсват ми абсурдите и смеха. Липсва ми мрака. През тъмната, алкохолизирана нощ. Липсва ми българанЪ, това е старобългарски , моми  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 563
Само приятелите и някои възможности, които София предлага. Да живея в България не ми липсва, Боже опази.

# 8
  • Мнения: X
точно днешна България не ми липсва
липсва ми онази от детството
липсват ми малкото останали приятели и близки

а за авторката - не прави грешката да се обръщаш назад
това е твоят живот сега, не живей в миналото
всяка случка в живота ни си има причина
има причина да си далече
и моля те, ако си омъжена, твоето семейство е съпругът ти и децата ти
другото са родители и роднини, но не твоето семейство

# 9
  • Мнения: 3 423
Липсват ми семейството и приятелите ми.

# 10
  • Мнения: 27 524
а за авторката - не прави грешката да се обръщаш назад
това е твоят живот сега, не живей в миналото
всяка случка в живота ни си има причина
има причина да си далече
и моля те, ако си омъжена, твоето семейство е съпругът ти и децата ти
другото са родители и роднини, но не твоето семейство


Много добре и казано и много правилно. Но - от разума. С моя го разбирам и знам, че е така. Със сърцето си - не  Confused

# 11
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Онази България, която ми липсва не е реална. Останала е в миналото. Или е такава, каквато ми се иска да бъде, но никога не би била. Липсва ми моятя райска къщичка, където имах прекрасни дни. Ама след това се сещам за мутрата ми съсед, който иска да ни прогони от там и ....

Аз благодаря на Господ, че ме спасява от подобни мисли, като твоите. Иначе би ми било тежко.

# 12
  • Мнения: 4 399
В момента детето ми е болно и от всичко най-много ми липсва правото на безкрайни болнични за майките. Може да звучи абсурдно, но в момента това са ми проблемите и това е което чувствам.

А по принцип са ми липсвали предимно хора, но с времето все по-малко, защото все по-често ги виждам. При днешните цени на самолетните билети, ми е по-евтино да се прибера до БГ отколкото да стигна до съседния град.

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Ти поне знаеш, че лесно можеш да се прибереш.
ПОвечето, дори и да искаме, се прибираме по веднъж на година. Ако работим- за по месец.
И на мен ми липсва "старата България" или поне такава каквато ми се иска да е. Колкото и да ми липсват приятелите и семейството ми на 2-та седмица почвам да се дразня. На третата "се успокоявам", че съм за малко Sad
Прибера се в Емирствата , където си е мойто "у дома" и след няколко месеца пак се усещам, че мисля за следващото пътуване #Crazy
Та така....

# 14
  • Мнения: 314
Признавам, че в последно време не чувствам особена носталгия. По някакъв начин се отворих за хората тук и от известно време не ги възприемам като студени и затворени, общувам с интерес с тях. Дори приятелите ми не ми липсват, чувам се с тях често, срещам се с тях поне веднъж в годината, но колкото и да ми е мило и приятно да съм с тях, не ми липсват когато не ги виждам. Същото е и с България - чувствам се невероятно, когато съм там, усещам как се зареждам с енергия и не ми се тръгва, но щом си дойда тук - въобще не ми липсва.
Едно от нещата, които все още ми липсват понякога тук е живота в София - е, не мръсния въздух и невъзможното движение, а това да излезеш от къщи и да имаш маса кина, театри (на смешна цена!, и не само тъпи комерсиални представления), кафенета, заведения и пр. на свое разположение, без да е нужно да планираш месеци предварително, да запазваш билети, места и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт