Заешко и салатно цвекло - алергична реакция

  • 2 247
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 872
Все се заканвам,че няма да давам на дъщеря ми пюре на Ганчев,но вчера й дадох заешко.От всичките му съставки такива,които не беше яла преди са заешкото,салатно цвекло и лук.Няколко часа след това получи обрив около устата.Имали ли сте подобни оплаквания?Имате ли представа кое от тези неща е алерген?

# 1
  • Мнения: 1 217
Салатното цвекло и лука ги има в 90% от зеленчуковите и месни пюрета на Ганчев.
Калоян яде само пюрета на Ганчев и Гербер.
Другите просто не ги признава.
Когато захранвах с месо давах месните на Гербер и после на Ганчев.
Да не би обрива около устните да е от слюнки или ако си го изстрила със салфетка по-силно?
Заешкото мисля,че не е алрген,то е толкова леко месо.
Салатното цвекло ако се не лъжа е магданоза.
Освен пак да пробваш със заешко и да видиш дали пак ще се обрине,или
някое зеленчуково пюре на Ганчев-чети на етикетите какво съдържа.

# 2
  • Мнения: 872
Не знаех,че салатното цвекло е магданоз  newsm78 .И друг път съм давала магданоз,а не се е обривала.Сега се чудя дали не е от домата в пюрето,въпреки,че много пъти е яла пюрета с домат.Утри ще пробвам с друго ,в което има домат и ще видя какво ще стане

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Понеже се учудих за магданоза,проверих в Гугъл.Салатното цвекло е познатото червено цвекло.Цвеклото не се води алерген,но както и другите кореноплодни задържа много нитрати.Възможно е обривът да се е появил от това.Заешкото е много леко месо,обаче честно казано им нямам вяра на Ганчев колко хубаво месо са сложили...

# 4
  • Мнения: 1 217
Да значи съм се объркала за магданоза. Thinking
Незнам какви меса слагат в пюретата ганчев,но на бебо само те му харесват.
В интерес на истината 1 път отворих заешко на Хип и Калоян като го опита направо  Sick #Crazy
Аз само като го подуших и ми се надигна обяда.
Различни бебета-различни вкусове.

# 5
  • Мнения: 27 524
Обрив може да се получи от какво ли не в пюретата на Ганчев  Rolling Eyes
Не е ли малко рано за заешко и за месо изобщо при вас?

# 6
  • Мнения: 872

Не е ли малко рано за заешко и за месо изобщо при вас?
ами аз захранвам по тази схема  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/77/ и тя е почти на 7 месеца,та за това реших да дам заешко,обаче за сега ще изчакам с него

# 7
  • Мнения: 679
Салатното цвекло е познатото червено цвекло.Цвеклото не се води алерген...

Другото което знам е че до годинката се включва само по една нова храна  Naughty, пък както ти пишеш си включила 3 наведнъж. Ха сега коя храна е причината  newsm78 Пък и като гледам лентичката сте доста малки и за месо.

Нищо лично, но в твоята схема - праскови, кайсии на 6-месечно бебе, цитруси на 10-месечно бебе - аз не бих го направила. Алекс още не е ял нито праскови, нито кайсии, нито пък портокали, какво остава за ягоди, които в схемата май пак бяха доста рано дадени. Както и са е...
Успех със захранването    bouquet

# 8
  • Мнения: 27 524
Тази таблица-схема аз съм я правила. Тя е според швейцарската педиатрична организация и имаше доста противоречия във форума след публикуването й. Аз също с много неща от нея не съм съгласна. Донякъде си е и до дете обаче.
Спри засега месото и Ганчев изобщо, минете на нещо по-леко и след няколко дни пробвай пак, но или домашно, или купено, но не Ганчев. Ограничи се с птичето месо засега.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 872
Благодаря,че се отзовахте  Simple Smile .За сега ще караме с познати неща.

Общи условия

Активация на акаунт