Трето зърно- що е то?

  • 5 462
  • 6
  •   1
Отговори
Бебето ми се обрина , но само по лицето - по бузките и под брадичката.Педито го прегледа и откри една синина между коремчето и последното ребро (много тъпо го обяснявам) и заяви , че това било трето зърно , което пък е виновно за пъпките. За хормонални обриви съм чувала, но за повече зърна не, така ,че моля помогнете с информация !!!

# 1
  • Мнения: 1 250
Баща ми има. Момиченце или момченце е бебето.

# 2
# 3
  • Мнения: 1 250
Човека ще направи скоро 60, не мисля че някога му е пречило за нещо.
Той го нарича "късметче"

# 4
Не се притеснявай, това няма да пречи с нищо на детето, и когато поотрастне може да се махне /със козметична цел/. Това зърно е рудиментарен /закърнял/, атавистичен  белег, т.е. белег показващ връзката ни със животните, според някои теории е свързан с еволюцията. Някои хора имат по две такива допълнителни зърна, а има и описани случаи с по няколко двойки. Grinning  Обривът на детето ти е най-вероятно т.нар. бебешко акне - получава се от хормоните на майката в кърмата и се среща често, особено при момченцата. С времето обикновенно минава сам, без лечение.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
И нашият тати има трето зърно

# 6
  • Мнения: 2 529
Ако това ще те успокои и аз имам трето зърно, което разбира се е съвсем мъничко и прилича на бенка под дясната ми гърда.  Laughing Не изглежда като козметичен дефект и затова не съм мислила да го махам. Никога не ми е пречило за нищо, не съм имала обрив от него. Както е казал гостът по-горе бебето ти най-вероятно е с бебешко акне, защото се чисти хормонално след раждането Simple Smile Ама това е предположение де, педиатърът ти има думата

Общи условия

Активация на акаунт