От 2 дни не иска пюре

  • 332
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
От 2 дни моята дъщеря категорично отказва да яде пюре- и зеленчуково, и плодово-плаче, пищи, дърпа се, гърчи се. Засега удържам положението и кърмата ми като че ли и стига, но ако скоро не прояде пак пюре ще трябва да я дохранвам. Какво да правя? Да изчакам ли няколко дни без да й предлагам пюре или да настоявам?

# 1
Според мен по-добре изчакай няколко дена и не давай пюрета за да не се отврати от храната. След няколко дена пробвай пак и ако и тогава не иска, можеш да я смесиш с малко кърма. Все пак това е позната храна, която харесва. Можеш да изцеждаш карма и да я събираш, естествено като спазваш абсолютна хигиена /в хладилник до 24 часа, а в камера или фризер до 3 месеца/. Давай на бебчо от кармата с лъжичка, а не с биберон за да не се отбие.

# 2
  • Мнения: 928
Не го насилвай детенцето-така само ще получиш обратния ефект.По-добре изчакай няколко дена и след това отново й предложи пюренце,може и смесено с кърма(както е обяснила Кремчо),за да е по-познат вкуса.Всяко детенце си има такива периоди,през които отказва да яде,просто трябва да си по-търпелива и най-вече да следваш вкусовите предпочитания на малката. Wink

# 3
  • Мнения: 4 244
Ми ако лентичката ти е вярна значи му е просто рано на детето.
Остави го за 1 седмица, може и 2 и пробвай пак.
То само ще си покаже кога е готово. Няма бебе непрояло !

# 4
  • Мнения: 423
Само отказва храната ли...? А да забелязваш и други промени в поведениено на бебчето...? Питам, защото при нас и двата пъти, когато бебка се разболя, ден - два преди това отказа всичко - пюрета, каши и пр. - искаше само кърма.
Не искам да те плаша, а го споменавам като предположение, защото все още ми е "пресно" в съзнанието, та да имаш едно на ум.
А иначе и аз съм на мнение да не го насилваш бебчето, а да  изчакаш да му се върне апетитът. В противен случай може да стане още по-зле!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Само за инфо - като останете само на кърма, тя няма да намалее, напротив, ще се увеличи, защото по-честото търсене от страна на бебето води ди по-голямо производство след ден-два-три.Така, че недей да дохранваш, а остави бебето да си "изработи" повече кърма чрез по-често сукане.Ако искаш, де Wink
Иначе и моето мнение е , че на детето просто му е твърде рано за пюрета.Ако го насилиш сега, има риск да намрази храненето.

# 6
  • Мнения: 95
Като не иска, не я насилвай. Можеш да я пробваш с пресен плодов сок, ако не иска , остави я. щом имаш кърма-проблема ти е никакъв. Криси имаше един период почти нищо не ядеше освен кърма, не съм я и насилвала.

Общи условия

Активация на акаунт