Кога да си взема помпа за кърма?

  • 2 296
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 833
Искам да попитам за помпата за кърма -нужно ли е да си купя предварително, преди да родя и ще ми трябва ли задължително в болницата или да изчакам за след това (да видя дали ще имам кърма) Интересувам се, защото съм решила ако си си купувам да бъде Авент, а все пак говорим за цена от 82 лв. Ще раждам в Тина Киркова- казаха ми, че имало някаква електрическа помпа там, но не знам дали да разчитам на това. Моля, на вече миналите по този път да дадат съвет.
Ако вече някой е питал за това, моля да ме извините, но не намерих нищо в търсачката.

# 1
  • Мнения: 10 983
Моята помпа е Avent и съм много доволна. Peace Купих си я, когато бях в 6 месец, за да съм сигурна, че при необходимост ще ми е под ръка. Два дена след раждането ми я донесоха в болницата. 

# 2
  • Мнения: 5 393
Хубаво е да имаш помпа в болницата.Аз нямах,кърмата ми дойде на 3тия ден, не ми даваха бебето(беше в кувьоз на системи) и гърдите ми просто щяха да се пръснат.Мъжа ми я донесе на следващия ден.
Ако искаш за болницата си вземи обикновена помпа тип спринцовка, колкото да свърши временно работа, и след това вземи на Авент ако тази не ти върши работа.
Аз ползвах помпа точно 1 месец, след това Иво си ми беше помпичката.Рядко ми се е налагало да го оставям с шише изцедена кърма, та този уред стана излишен много бързо.

(да видя дали ще имам кърма)

Малко вероятно е да нямаш. Влез в библиотеката ,има много статии за кърменето, за "нямането" на кърма и много други актуални теми.Успех Peace

# 3
  • Мнения: 484
Добре че имах помпа под ръка в болницата Simple Smile)). И добре че беше акушерката да ми покаже как се използва - ако беше оставила на мен, нямаше да мога да се изцедя, толкова болеше първия път Simple Smile). Аз родих секцио, не очаквах кърмата ми да дойде още на втория ден, но обичам да съм подготвена, затова имах помпа.
В болницата се "доях" с електрическа (която прилича наистина на доилен апарат), но съм много доволна - много е ефикасна и става доста по-бързо от ръчната, поне докато схванеш техниката Simple Smile.
Ако наистина си решила да кърмиш, взимай си помпа, няма да ти е излишна. Аз вече кърмя шести месец, от 2 месеца моята не я ползвам, защото няма какво да цедя, но моята вече си изплати парите (Авент е).

# 4
  • Мнения: 25
И аз започнах да ползвам помпата още в болницата. Моята е ръчна на Авент и все още влиза в употреба  Grinning

# 5
  • Мнения: 27
И аз мисля че трябва да си вземеш помпа за в болницата ако не ти се рискува си вземи от ръчните моята беше такава уж за временно а си останах с нея.

# 6
  • Мнения: 1 672
И аз мисля че трябва да си вземеш помпа за в болницата
моята беше на Авент и останах много доволна

# 7
  • Мнения: 1 114
Задължително си вземи. Аз не си бях взела, родих по Великден и повечето магазини не работеха и мъжа ми купи единствената която намери в една аптека, която беше много калпава.

# 8
  • Мнения: 2 652
Аз също си бях купила помпа (електрическа) предварително, но изпомпването в началото се оказа доста болезнено, помпата засмукваше цялото ми зърно и на втория път я зарязах. Започнах да се цедя на ръка, защото ми се струваше по-щадящо за гърдите, а и друго си е твойта ръка да пипа по-внимателно. Пък и в началото кърмата (коластрата) е толкова малко. По-нататък пак започнах да я ползвам, когато спря да боли толкова.

# 9
  • Мнения: 1 674
Помпа си вземи предварително за да се застраховаш.Аз лично никога не съм ползвала и не ми се е налагало(бебето ме изсуква добре)Бях си взела помпа в родилното(на авент-ръчна),но кърмата ми слезе чак на 3 ден,вече ни бяха изписали и си бях в къщи.Кърмя по-вече от 4 месеца и никога досега не съм се цедила.Може и при теб да е така. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 674
Желая ти леко раждане и бързо прибиране вкъщи! Peace

# 11
  • Мнения: 100
ами аз за два месеца съм се цедила 3-4 пъти по 20-30мл. Не мисля че си заслужава 80лв. в моя случай. По принцип цеденето не се препоръчва виж в библиотеката има статия кога е необходимо цеденето. Сама прецени. успех

# 12
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз бих се огледала за мама-кърмачка притежателка на помпа. Бих опитала предварително, кое седи най-удобно в ръката ми и тогава бих купила и взела в болницата, за да няма после излишен стрес и чуденки.
А кърма има всяка майка, и всяка може да стимулира слизането и производството и с ранно и често слагане на бебето да суче през първите дни и недаване на АМ. Освен, ако не стане сакатлък по време на раждане
 Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
Така се случи, че като отидох да раждам нищо не бях приготвила, дори джапанки си купих по пътя за болницата, но помпа така и  не ми потрябва. На сутринта след раждането си взех бебка при мен и започнахме да се учим да се кърмим - има известен период на свикване и от двете страни  Laughing, но по-добра помпа от бебето няма. Така и не съм ползвала помпа досега.
Та моят съвет е - избери си помпа, покажи я на половинката и ако се наложи винаги може да ти я купи и бързичко да я донесе.

# 14
  • София
  • Мнения: 213
Аз раждах в клиниката на Щерев.Там ползавх тяхна на АВЕНТ , а за в къщи си взех на НУК.
Успех и леко раждане ти желая!! Peace

Общи условия

Активация на акаунт