Малко помощ

  • 3 888
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Подобно на Гвендолин и аз правя годеж. Моя е в събота. Обаче майка ми е пълен инвалид в кухнята, а аз ще се прибера от София едва в събота сутринта и нямам много време за готвене. Та поблема ми е следния: какво да се сготви от майка ми, т.е. да е лесно, но все пак достатъчно впечтляващо за пред бъдещите роднини? Ще бъдем ние двамата с любимия, родителите, неговата сестра и баба ми. Общо осем души. Баща ми ще нареже слатите - руска, картофена, зелена, сухите мезета също. Ядки. Какво друго - без пържола с гъби, майка ми я прави отвратително, а много си я харесва #Shocked

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Забравих - не е утре, другата събота е Laughing

# 2
  • Мнения: 5 877
Ъъъ, ако не харесваш готвенето на майка си, защо не направиш ти набързо?
Аз бих сложила пилешки филета с гъби, сметана и естрагон (тарос) - гъбите дребни и цели - да се запекат в йенска тенджерка. Бързо и сигурно, и се харесва и на по-консервативен народ - за бъдещи свекър и свекърва не бих рискувала с екзотична кухня.
Две гарнитури - картофено пюре да речем, което майка ти да направи, а ти само да го оформиш - може като часовниковата торта на Хонда, или както си искаш, другата може да е някакви задушени зеленчуци.

Телешкото също е сравнително бързо и лесно за готвене, може да се намаже с подправки и да се загъне във фолио и така да се опече. После го поливаш със сос и воала!

# 3
Здравей,

Предлагам ти следното меню:

1. Салата с марули, репички, краставици, пресен лук. Друга много вкусна салата е с ролца от раци, нарязане на кубчета, кисели краставички, грах, царевица, много копър, майонеза и кисело мляко 1:1 или повече кисело мляко.
2. Предястие - солена торта. Продуктите са като за руска салата- сварен морков, яйце, колбас или сварино пилешко месо, кисели краставички, грах. Прави се картофено пюре и всичко се смесва. Оформя се като торта. Отгоре можеш да я намажеш с майонеза и да я окрасиш с магданоз или нещо друго.
3. Основно ястие - Вземаш свински паржоли и ги начикваш. Подправяш ги с черен или бял пипер, соев сос, бира или вино. Оставяш ги да престоят няколко часа. В йенска тенджера или тавичка подреждаш 1 пласт паржоли, 1 пласт нарязан на колелца лук. Слагаш капака на тенжерата или фолио и печеш поне 2 часа на слаб огън. Става много вкусно и не изисква някакви особенни кулинарни способности. Другия вариант е да направиш пилешки пържоли на скара. Купуваш крем-супа от гъби на Маги и я разтавряш и правиш като сос. Слагаш копър и масло и поливаш върху пържолите. Отгоре можеш да окрасиш с клонче копър или няколко перца пресен лук.
4. Десерт - не си прави експерименти и купи една хубава торта или нещо друго готово.

Това е! Да Ви е сладко и дано да се представите добре пред сватовете.

# 4
  • Мнения: 2 028
аз се включвам само да ти честитя предстоящото щастливо събитие #Milti иначе със съвети обикновено ти на мен помагаш Stuck Out Tongue

# 5
  • Мнения: 3 251
Ами много се радвам за  теб и предстоящото щастливо събитие!
Със салатите явно проблем няма да имаш,въпроса ти е за основното,така ли да разбирам?!Най-лесно е пилешки пържолки -в сметана,на скара, на вретено или пилешки хапки увити в тънък пласт бекон ,нанизани на шишче и изпечени на скара-стават много крехки.Ако знаеш на бъдещите ти родини вкусовие предпочитания,ще ти бъде от голяма полза,можеш да питаш любимия дискретно за това Laughing Гарнитура -стандарт-задушени зеленчуци с ориз,варен грах или царевица,а може и боб с праз и доматено пюре.Мезенца за накрая и нещо сладичко-или купено или по твой замисъл.Направи им "Лунната торта" ли беше-тази за която ми бе писала на кюто?!

# 6
  • Мнения: 4 358
Аз предлагам една гарнитура, която и майка ти може да направи.
Сваряват се макарони, измиват се със студена вода и се отцеждат хубаво. Слага се обикновена майонеза и нарязани на ситно кисели краставички.
Аз сол не слагам. Може да се добави черен пипер, но това е на вкус.
Държи се в хладилника. Оформя се лесно, не се разпада.
Тази гарнитура е доста засищаща, т.е. дори основното да не е в голямо количество, гостите няма да останат гладни  Wink

Пожелавам ви чудесен годеж и мнооого щастливи години заедно  Grinning

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Момичета, много ви благодаря! Обаче трябва да ви кажа какво реши снощи майка ми - ще поръча кетъринг. Имайки предвид уменията и в кухнята, аз също реших, че ще е най-добре. За придаване на домашен вид ни казаха, че могат да го направят директно в наши съдове  Laughing  Възползвах се от предложенията ви и менюто ще е: зелена салата с краставички и репички, салата от краставици, домати, кашкавал, царевица, маслини и майонеза, картофена салата с лук и много магданоз (аз я обичам така), пилешко филе на малки карета в сос от сметана и топено сирене с гъби, за десерт - крем от изцедено кисело мляко с мед и банани ( правят го разкошен - опитвала съм го). Баща ми каза, че ще нареже  обичайните сухи мезета, поне 3 вида и ядки. Толкоз!

# 8
  • Мнения: 3 042
Янтра, весело изкарване!
Я пусни рецептата за този интересен десерт!

Общи условия

Активация на акаунт