бебе на 5м с пресипнало гърло

  • 1 457
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

Моето бебе е на 5м и от два дни е с пресипнало гърло. Плака много заради колики и зъби (при нас двете неща съвпаднаха  Cry) и ми беше трудно да я успокоя въпреки всички мои усилия. Сега не плаче,а направо грачи милото.Моля посъветвайте ме какво да направя,за да и помогна.Аз пия чай с мед в такива случаи,но на детето това не мога да дам...Какво да правя?

# 1
  • Мнения: 629
Ох, ами освен да й предлагаш леко затоплена водичка, да я гушкаш много и да се опитваш да я успокояваш за да не плаче...Друго не се сещам.
Но за колики не сте ли малко големи? Да не би да я мъчи нещо, освен зъбките, което ти убягва?

# 2
  • Мнения: 1 674
Според мен коликите отдавна би трябвало да са отшумели.Обърни се за съвет към лекар.Гърлото зачервено ли е?Температура имате ли?

# 3
  • София
  • Мнения: 418
Истина е,че сме големи,но педито каза,че има немалко такива случаи на продължителни колики и ние сме един от тях  Sad  Давам на Катя саб симплекс и се моля скоро да свърши кошмарът. Определено са колики,защото от лекарството пръцка и когато плаче си присвива крачетата към корема. Тя няма температура, а за гърлото не знам. Досега не е болудувала и когато не я боли е доста весело и енергично бебе.

# 4
  • Мнения: 567
От нашия педиатър знам, че пресипнал глас може да има, ако има проблем с гърлото или някакво "драскане" по трахеята горе. Не съм специалист и не мога да повторя адекватно думите му. Защо не отидеш да го погледне педиатър-да не би да тръгва нещо по гърлото?  Обърни внимание, защото има разни вирусчета из въздуха. Моето бебе цяла седмица е на сиропи-изкара вирус. Не сме имали контакт с болни около нас. Не се шашкай предварително-бебчо имаше пресипнал глас, но кашляше много! Cry
Просто се застраховай. Стискам палци да сте здрави.

# 5
  • Мнения: 567
marta7,
забравих да напиша, че през цялото време моето бебе нямаше температура! Сополки 2-3 дни и зверска кашлица като на закоравял пушач  Shocked -7 дни

# 6
  • Мнения: 114
здравей
и моята беба е на близка възраст. Феноменът "пресипнало гърло" го имаме още от първите продължителни плачове, породени, разбира се, от колики. Тя има все още и ги има, защото при нас са породени от рефлукс, който пък минавал спонтанно 7-8 месец. Доста изчетох за коликите и мисля, че до 3 месец минават само тези, които не са причинени от някакъв храносмилателен проблем или айде, не проблем, а затруднение. При нас още ги има и си чакам 7-8 месец. И гърлото и пресипва от плача. Досега не ме е притеснявало, защото то се скъсва от плач милото, как няма да пресипне. Аз като се драх на концерта на Депеш, следващия ден не се чудих защо почти не мога да говоря  Party

Общи условия

Активация на акаунт