Гризане на нокти

  • 1 381
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Момичета дайте ми съвет какво да направя, за да предатвратя това нещо.  Embarassed Синът ми е на 3г. и отскоро започна да си гризе ноктите. Карам му се, казвам му, че не е хубаво, плаша го с инджекции и резултат никакъв. Когато си ляга -  тогава действа - под завивките. Казва ми, че вече няма да го прави, но уви. Rolling Eyes Какво трябва да направя?

# 1
  • Мнения: X
Имам абсолютно същия проблем, до сега спасение няма. Tired Така си е изяла ноктите, че на нищо не приличат, представям си я, като почне да реве за маникюр. ooooh!

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Някъде в някоя далечна гънка на мозъка имам мътен спомен за сапун под ноктите, ама как, кога, защо ми е мъгла newsm78

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Знам че се продава специален лак за нокти който горчи.
Чувала съм за сапун под ноктите или люта чушка.

# 4
  • Мнения: 8 999
Съвет не мога да дам, само ще споделя, че и моят син си гризе ноктите. Прихвана този кошмарен навик от някакво приятелче в детската градина. При това на доста осъзната възраст - беше във втора група. Вече е на 6 г. и би трябвало да разбира какво му се говори, но не, обещава, а на другия ден виждам, че пак ги е гризал.

# 5
Здравейте на всички. Първо да кажа че съм нова във форума. Още не съм майка и не съм бременна и затова не пиша, но чета разни неща тук за да се подготвя, че не се знае кога може да ме изненада чичко щъркел Simple Smile
Относно въпроса реших да отговоря ,защото са ми разказвали че като съм била бебе ужасно много съм си гризала ноктите. Майка ми ме е мазала с люта чушка, но въпреки това съм продължавала и накрая са се справили с проблема като са ми ушили ръкавички и съм ги носила докато накрая съм забравила за гризането.
Успех,дано така стане Simple Smile

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
накрая са се справили с проблема като са ми ушили ръкавички и съм ги носила докато накрая съм забравила за гризането.

При мен подейства същия метод, макар че моят проблем беше смукане на палеца.
На всички пижамки ми бяха зашили "ръкавици" без пръсти макар че си го смучех и през деня.  Действа безотказно.

# 7
  • Мнения: 474
Не искам да ви притеснявам, но аз си гризах ноктите почти до тинейджърска възраст. После само от време на време по едно нокътче...  Crazy Като започнах да се лакирам и да поддържам маникюр / по наше време след училищна възраст/ вече забравих за този гаден навик. Като дете са ми мазали ръцете с пелин, слагали са ми ръкавици, непрекъснато чувах "не си гризи ноктите, каква госпожица ще станеш, всички бактерии са под ноктите, ще се разболееш.." нищо не помагаше. Не знам на какво се дължи. Дано при вашите деца мине по-бързо периода!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И ние имаме същия проблем, вече ме е срам  Embarassedда го пляскам през ръцете, на 13 години е Confused...Сега го заплашвам, че гаджетата ще му се смеят, дано помогне.....

# 9
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И дъщеря ми си гризе ноктите Sad

Понякога така издърпва някой нокът, че кръв й потича от пръстчето.

Номера с лютата чушка е немислим.

Опитваме с говорене - за сега ефект няма.

# 10
  • Мнения: 337
Знам че се продава специален лак за нокти който горчи.
Чувала съм за сапун под ноктите или люта чушка.
Ами този лак против гризане къде го има. И няма ли да е странно на момчето - лак да му сложа Embarassed

# 11
  • Мнения: 589
Доскоро и ние имахме същия проблем с дъщерята! Confused Тя е на 11 години.Като бебе не ги е гризала, но изведнъж започна и то с видимо настървение и вглъбяване в погледа! #Crazy Sick Според психолози и лекари е на нервна почва Sad Нещо тормозело детето и така се успокоявало   Shocked Много и говорехме и дори я заплашвахме и наказвахме с лишаване от телевизия, разходка с приятелки, дори и казах, че ако за две седмици не се появят на пръстите и нокти дълги по 2-3 мм. няма да я водим на море. Оказа се, че доста ревнува от малкото си братче и има неоправдани страхове от постъпването в 5-ти клас. Учителите били много гадни, чупели телефони, пишели двойки за няма нищо и т. н. Голяма е за люти чушки, пелини и ръкавици, но с мноооого разговори и убеждения...  fingerscrossed вече престана.

# 12
  • Мнения: 298
Аз самата си гризях ноктите.  Embarassed Спомням си,че и за абитуриентската вечер нямах маникюр.Престанах изведнъж след като се отделих от баща си и мащехата си и проблемите ми с тях отшумяха!Сега си давам сметка ,че всичко при мен е било на нервна почва.

   Сега обаче проблема се завърна с пълна мощ-дъщеря ми си гризе ноктите при това никога не мога да я видя,виждам само крайния резултат.Не ги гризе до кръв,но ако не взема мерки и това ще стане.Говорим,обясняваме полза няма.  smile3511
 
  Лака против гризане е по скоро гланц,безцветен виждала съм да го продават в магазините и павилионите за козметика.Трябва и аз да взема да пробвам може да помогне.  newsm12

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Знам че се продава специален лак за нокти който горчи.
Чувала съм за сапун под ноктите или люта чушка.
Ами този лак против гризане къде го има. И няма ли да е странно на момчето - лак да му сложа Embarassed

ами аз мисля че той не изглежда както нормален безцветен лак - в смисъл да е лъскав, но не съм ползвала. Само предполагам. Иначе се продава в аптеките. Поне в нашата съм виждала.

# 14
  • Мнения: 3 360
Ох,подобен нерешен проблем имам и аз с голямата ми дъщеря.Почти на 7г е  и си "къса" ноктите-не със зъби, а с ръце си ги човърка....Дотук нищо не е помогнало да спре... Sad

Общи условия

Активация на акаунт