7 korn на Милупа

  • 673
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Знае ли някой дали има глутен тази каша. Съставът й е /овес, ечемик, царевица, ориз, просо, ръж, пшеница/. Има ли мами, които са я давали в началото на осмия месец ?? На опаковката пише, че е предназначена за след шестия месец, но пък според мен не може да няма глутен, който се препоръчва след 9-я/10-я месец ??

# 1
  • Мнения: 1 467
Да, има глутен разбира се. Ако си го въвела, можеш да я ползваш. Аз вече давам.

# 2
  • Мнения: 27 524
Има, да. По принцип на Запад се въвежда глутена след 6-ти месец  Peace

# 3
  • Мнения: 66
А ти кога и чрез какъв продукт въведе глутена ? Дали мога да въведа направо чрез тази каша ?

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Въведох глутен на 8 мес. с бебешка бисквита.Съветът ми е ако си решила да го въведеш с каша,да го направиш с еднокомпонентна.В тази каша на Милупа има твърде много зърнени култури,за да ги предложиш наведнъж без да си ги въвеждала една по една.Можеш например да вземеш само овесена или ечемичена,Милупа имат и каша грис.Като посвикнете с глутена,тогава давай тази каша със 7-те зърна.

# 5
  • Мнения: 545
Също давам от тази каша - проблем няма никакъв. Глутенът го въведох с попарата (в сухарите). След 6-7 м. можеш да въвеждаш глутен - ако детето ти е здраво и не е предразположено към алергии, не виждам какво се притесняваш. Много се преувеличава с този глутен!
В тази каша на Милупа има твърде много зърнени култури,за да ги предложиш наведнъж без да си ги въвеждала една по една.Можеш например да вземеш само овесена или ечемичена,.
Мисля, че наистина е добре, ако досега не си давала зърнени каши, да почнеш с еднокомпонентни, не толкова заради глутена.

# 6
  • Мнения: 385
ТУК пише повече за зърнените храни и кои съдържат глутен

# 7
  • Мнения: 1 467
Можеш да сложеш една лъжичка от кашата в пюрето като начало.

# 8
  • Мнения: 66
Благодаря много за отговорите. Проблемът ми е, че давах десетина дена пшеничената бисквитена каша на Нестле, считайки, че въвеждам глутен. От днес започнах зърнената на Милупа. Но когато случайно разгледах опаковката на бисквитената, не видях указание да съдържа глутен. И излезе, че за пръв път давам глутен чрез многокомпонентната на Милупа, което е извън всякакви правила. Дали пък бсквитената не е с глутен, въпреки че не пише ?   

# 9
  • София
  • Мнения: 2 734
Обикновено на кашите е упоменато когато НЕ съдържат глутен.Щом на опаковката изрично не пише,че няма глутен,значи кашата е глутенова.А и е невъзможно кашата да е пшенична и да няма глутен Wink

Общи условия

Активация на акаунт