новото майчинство от догодина

  • 4 718
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте момичета,
Мъжът ми онзи ден като гледал телевизия съобщили че ще удължават платеното майчинство  на год. newsm78 Но не можа да ми кажа, нито по коя телевизия, нито дали е решена или е само предложение?
Ако знаете нещо по въпроса моля споделете.

# 1
  • Мнения: 1 217
Интересно,не съм чула,но ще следя темата,че и мен ме засяга.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 397
И аз не съм чула  newsm78  ще следя дано ме огрее още една годинка  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 520
Твърде хубаво за да е истина

# 4
  • Мнения: 270
Дано да е вярно  newsm17 но и аз не съм чула нищо по въпроса. newsm78

# 5
  • Мнения: 49
Чух нещо такова ,но май още не е решено.Ще видим ,няма начин да не се чуе Simple Smile.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Няма такова нещо.
Може би бъркате с програмата "Подкрепа на майчинството", според която евентуално може да бъде удължен срокът, но само ако безработно лице бъде наето да отглежда детето. Евентуално тогава може да бъде удължен срокът за получаване на 180 лв., но от въпросното лице.
За да бъде удължен периодът на платеното майчинство, трябва да бъдат направени промени в Кодекса на труда, а такива засега няма и не се предвиждат.

# 7
  • Мнения: 4 406
не е дочул мъжът ти. за съжаление. няма да има такава промяна

# 8
# 9
  • Мнения: 1 479
Нещо не ми се вярва.

# 10
  • Мнения: 873
ето,според проектобюджета за следващата година,как ще изглежда нашето майчинство
РАЗЧЕТИ(инфото е от днешния Стандарт)

--------------------------------------------------------------------------------
2007 г.                                         2008 г.
Минимална заплата    180 лв.                   220 лв.
]Минимална пенсия    102,85 лв.              112,62 лв.
Социална пенсия    76,23 лв.                   83,47 лв.
Максимална пенсия    490 лв.                  490 лв.
Макс. осигурителен доход    1400 лв.    2000 лв.
Мин. осигурителен доход    220 лв.         240 лв.
Мин. плащане за безработица    90 лв.    90 лв.
Макс. плащане за безработица  180 лв.    190 лв.
Плащане за дете до 2 години    180 лв.    190 лв[/b]
не знам къде е логиката обезщетението за безработните да е колкото майчинството-аз изобщо не се чувствам безработна Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 425
По този повод искам да ви споделя какво разбрах наскоро. Имам една приятелка, която живее в Чехия и има дете на 2 годинки и половина. Говорехме си за условията тук и там и тя ми разказа, че от миналата година са направили майчинството 4 години, а заедно с детските на месец получава около 550 лв.  И после се оплакват нашите управници, че била ниска раждаемостта. Как да гледаш дете с 190 лв на месец???  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 1 367
Ееее,значи като ни свършат 315-те дни няма да получаваме дори минималната заплата?Срамота!А за детските нещо не се ли казва?Говореше се за 30 лв,ама май остава в сферата на научната фантастика.

# 13
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
просто нямам думи. Мъчно ми е и ми е тъжно, че трябва да се принизяваме. Да се мъчим и да си броим стотинките и да пресмятаме какво и колко да купим за децата си. Искам да си гледам детето, но нямам избор, защото не стигат парите. И трябва да работя.
За другите държави просто не искам да говоря. Братовчед ми има две деца във Франция и нещата са на светлинни години от тук.
Освен това прочетох май и аз в Стандарт че догодина средната заплата у нас ще е на половина на тази в Румъния. Бре все си мислех че сме по добре от Румънците ама май всички ще ни задминат.
Тъжно е...

# 14
  • Мнения: 1 479
В момента отглеждам 2-те си деца с 180лв.,защото са породени.Ако станат на 190 е гавра и нелогично спрямо безработните.Аз си работя по 24часа с децата,а разходите са,като за 1900лв.Защо ли родих в Бьлгария? smile3511

Общи условия

Активация на акаунт