синът ми (1г. и 3м.) има огромен апетит

  • 1 318
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
е, може да ви се стори смешно или неуместно тази тема, като масово майките се оплакват от липсата на апетит при децата им, но въпреки това и подобни случаи се срещат.

синът ми, който е на 1г. и 3м. просто яде много. няма засищане, постоянно иска да яде, като кученце проси дори и иска всичко, ама всичко да опита. иначе не е дебел, дори е слабичък (утре сме на консултация и ще знам точните му мерки, но е към 83см и 9 кила и нещо) и аз не го ограничавам прекалено. ето примерно меню за деня:
закуска - 2 филии със сирене; или кус-кус, чай;
междинно - плод;
обяд - записан е на кухня и изяжда супа и второ;
после закуска - половин кофичка кисело мляко, с плод и овесени ядки, или бисквити; крем нишесте - бурканче;
вечеря - зеленчукова супа, или кисело мляко с бисквити, зависи от предните хранения.
Но въпреки че изяжда с удоволствие всичко това, иска да яде през цялото останало време, дори вкъщи сме принуди да се крием когато просто похапваме нещо, което смятаме, че не е подходящо за него (например шоколад по никое време).

Когато споделих предния път с педиатъра му, той отговори, че дете на 1 год. е нормално да изяжда около килограм храна на ден, и да се радвам, че детето има толкова добър апетит. Аз много се радвам разбира се, но не може да не ме гложди - това нормално ли е? Около мен масово децата не искат да се хранят, майките се превръщат на маймуни, за да успеят да набутат още една лъжица ... а мойто .... иска още. И аз давам още, все пак има засищане когато се храни и не завършва с плач.

Вие какво мислите? Има ли ли сте подобен опит?

# 1
  • Мнения: 2 865
Щом теглото му е нормално - няма проблем. Дъщеря ми също дори да се е наяла току що ако види някой от нас да яде пощурява. Аз се радвам на това, че се намъчих с едно злоядо дете.

# 2
  • Мнения: 1 272
Не виждам нищо нередно в описаното от теб. Горе-долу такова е менюто и на дъщеря ми, с тази разлика, че не винаги изяжда всичко. Подобно на твоето дете и тя иска да опита от всико и това е нормално. Та нали сега опознават света около себе си. И ти да си и ти ще искаш да видиш какво толкова правят другите, а на теб не дават. Ограничете храненето извън времето за ядене на детето или наистина  "се крийте".

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
аз също не виждам нищо нередно в дневното му количество храна. За сверка ние от 1 годинка и нещо насам ядем почти едно и също количество храна дневно.
8 ч. - попара с 3-4 сухара, сирене и т.н. (сигурно е някъде към 200-250 грама)
10 ч. - плод или сок
12 ч. - месното ядене от кухнята, 50-60 грама домати (1 домат) или краставица и към 200 гр. кисело мляко (общо към 450 грама)
16 ч. - десерта от кухнята (180 грама)
16 ч. - плод
20:30 ч. - супата от кухнята със сухар и 200 гр. кисело мляко (380 грама)

Така като гледам към кило и 200-300 отива без плодовете.
Между храненията непрекъснато хрупа нещо. Аз му давам да си похапва солетки, Зрънчо и подобни не давам. А седнем ли да ядем моментално е цъфнал на масата и трябва да опита от всичко. Предполагам че това е от интерес, а не от глад, защото иначе не казва да е гладен. Просто му е интересно да опитва от нашите манджи. Започнахме да ядем по едно и също време с него и така и той си хапва неговото и не иска много да бърко в нашите чинии. А иначе и моето момче не е от дебелите - 90 см. и 15 килограма. Педито каза че е съвсем в нормите и няма признаци на затлъстяване. Просто си хапва добре и бързо усвоява храната.

# 4
  • Мнения: 1 479
Щом си е в нормите,радвай се,че яде.И моят малкия е,като при вас,но с баткото имам проблем с яденето.

# 5
  • Мнения: 647
Разбирам те напълно.Моят син е доста по голям (4г.) , но също яде много, а е нормален към слаб даже. Вземаме го от грдината където освен , че си е изял всичко е ял и допълнително и му се купува кроасан и още нещо-бонбони , шок.яйце или друго.После с влизането у дома отваря хладилника и иска да му се одрежат 4-5 парчета  салам докато сервирам вечерята.После си изяжда обикновенно по 2 порции ядене. #Crazy #Crazy #Crazy Луда работа ! Много време се измъчвах , мислех си , че нещо не е наред , но вече не се замислям толкова .Щом е здрав и му се яде- нека си хапва!

# 6
  • Мнения: 600
Предполагам, че и аз на твое място бих си задавала същите въпроси, каквито и ти - дали е нормално това и прочие. Но да ти кажа често завидях ти малко докато четох как детенце яде с апетит. Просто защото ние сме в другата крайност и при наближаване на всяко ядене ми се свива сърцето, защото храненето ни е много трудно  Sad
Незнам какво да ти кажа, освен от сърце да ти пожелая едно здраво детенце с все така добър апетит!  Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 610
И ние сме така,само дъвче нещо Simple Smile .Режима на хранене ни е същия,но м/у храненията непрекъснато дъвче нещо-бисквити,солети,зрънчо,плодове.Баткото беше и той така като малък(даже първата дума му беше ам-ам Joy),но сега ела да видиш какви са капризи и какво е чудо,изяжда по-малко от брат си количество и почти на всичко се мръщи(ако не е боб,леща или пица)така,че децата растат и се променят-не се притеснявай а му се радвай Hug

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Радвай се, моят син е на година и осем месеца, яде "нормално" от едва два месеца.
Дъщеря ми пък винаги е имала голям апетит...
Радвай се, расте детето!

# 9
Мисля, че храната не му достига като енергийни стойности, не като количество и той е постоянно гладен, моят син е на 10м и половина и се храни почти по същия начин като храната от кухнята не му стига и може да му взимам от другия месец и по два купона за ден, защото не съм привърженик на междинното хапване на бисквити, солети, гризки и др. сладки неща,

# 10
  • Мнения: 474
Моят син е точно колкото твоят. Не четох предни мнения, пиша ти какво изяжда моя средно на ден:
8.30-9 попара от 2.5 сухарчета, сирене и т.н.
10.30 120 гр. Нестле Джуниор мляко
13.30 2-то от кухнята + 1 данонино
15.30 150 гр. сок
17.30 крема от кухнята с плод
20.30 супата от кухнята + 1 сухар и около 100 гр. кисело мляко
21.30 100 гр. Нестле Дж.
Към 2 през нощта- 120-140 гр. Нестле Дж. - последните 2 нощи не се е будил, надявам се да приключваме с нощните хранения
Около 86 см. е и някъде към 12-13 кг. След като се е нахранил обикновено иска и от нашето ядене, но няколко пъти повърна след това, та явно му идва много. Забелязала съм, че след много търчане и движение, примерно сме отишли и сме се върнали пеша до градинката, след това яде като за световно. Ама преди това повече от 1 час не е сядал и се е катерил по пързалки и т.н.  Laughing

# 11
  • Мнения: 753
перфектен е според мен, сигурно бързо изразходва калориите, има такива организми, правилен метаболизъм има детето, радвай се....сестра ми през 3 часа яде по 2 филии хляб и е вечно гладна, а толкова слабичка....

# 12
  • Мнения: 676
И според мен детето си яде нормално - моето е на 1г.1м. и изяжда горе-долу същото с тази разлика, че сутрин като стане и вечер преди да си легне пие по 210мл.АМ.

# 13
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Ооооооох,благодаря ви за тази тема и за споделеното в нея. От известно време и моята беба е така,вкл с нощно хранене и направо се бях уплашила. Има дни в които ака като пеленаче-след всяко ядене- 4-5 пъти.И аз започвам да мисля,че не количеството храна е проблем, а качеството и храната,която яде не я засища.Обаче ние не можем да сме разнообразни -ядем само попара сутрин и супа вечер.Вариантите- данонино,сок,крем са неприложими- не харесваме сладки неща.Има изключения,но това са десерти-"Република"примерно,която аз не искам още от сега да яде .
Благодаря ви още веднъж!Успокоих се!  Hug

# 14
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Големият ми син беше е със страхотен апетит още от бебе.
Никога млякото не му стигаше, винаги плачеше като свърши. Наложи се да го захраня рано, защото след изпитото мляко хапваше плодово пюре. Когато започна да яде каши и пюрета, се изнервяше ако не давам достатъчно бързо лъжицата. На 10 месеца вече ядеше всичко от нашата храна ( без люто и пържено ). И въпреки това никога не е бил дебел, а висок и и жилав, много подвижен. Сега е на 6 години и за вечеря изяжда 2 кюфтета, порция печени картофи, доста солидна салата, филия хляб и десерт.
А малкия доста трудно прояде с лъжица, дори в началото мислех , че е доста злояд. Но сега на хранене изяжда по 260мл АМ, или 2 сухара на попара, или 250 гр корнфлейкс с мляко за закуска
350 гр готвено за обед + плод, около 250 гр за следобедна закуска - каша или кисело мляко (без бисквити!), около 300 гр супа за вечеря и час и половина след това - 260мл АМ преди да заспи. И отново не е дебел, а висок. Когато в кухнята повтаря постоянно "Ам-ам", носи ми ябълки и круши сам и чака с нетърпение на му ги измия и дам.
Радвам се, че детето ми се храни добре. Аз съм все още доста трудна от към хранене и мога само да предполагам колко ужасно злоядо дете съм била.

Общи условия

Активация на акаунт